Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.IV Ausf E dragon 1/35


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Korzystając z ferii zabrałem się za kolejny projekt , a mianowicie Pz.Kpfw.IV

ausf E z dragona skala 1/35.Zestaw zawiera masę dodatków , a wszystkie części wykonane są na wysokim poziomie (jak to u dragona zwykle bywa).

Zestaw umorzliwia wykonanie trzech wersji pojazdu wczesnej ,póżej i DAK,ja będę budował czołg w wersji późnej.

 

a teraz mały in Box:

 

1001869a.th.jpg

 

1001872.th.jpg

 

1001874.th.jpg

 

1001884.th.jpg

 

a to stan prac na dzień dzisiejszy :

 

1001887.th.jpg

 

Wybaczcie słabą jakość zdjęć ale robiłem je wieczorem przy sztucznym oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty dzisiejszych prac:

 

1001896.th.jpg

 

Przymiarka na sucho

 

1001900.th.jpg

 

 

a tutaj KM radiotelegrafisty

1001902.th.jpg

 

1001903.th.jpg

 

I mam takie pytanie ,czy ktoś dysponuje może zdjęciami wnętrza wieży Pz.Kpfw.IV?. Ponieważ mój model będzie miał zrobione wnętrze wieży a ja nie mogę znaleźć żadnych zdjęć .

 

PS

Chciałem jeszcze dodać ,że model najprawdopodobniej będzie w barwach 7 Dywizji pancernej "Dywizji duchów" z okresu walk na froncie wschodnim w 1941 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam takie pytanie ,czy ktoś dysponuje może zdjęciami wnętrza wieży Pz.Kpfw.IV?

 

Coś się znajdzie (kliknij żeby powiększyć):

Wieża pz IV ausf. D. Ale poza przesuniętą wieżyczką dowódcy wszystko takie samo jak w E.

 

th_panzer4-1990.jpg

 

th_panzer4-1991.jpg

 

th_panzer4-1992.jpg

 

th_panzer4-1993.jpg

 

th_panzer4Gdg-017.jpg

 

th_panzer4Gdg-018.jpg

 

th_panzer4Gdg-019.jpg

 

th_panzer4Gdg-020.jpg

 

th_panzer4Gdg-021.jpg

 

th_panzer4Gdg-022.jpg

 

zdjęcia pochodzą z nieodżałowanej strony tanxheaven.com

 

W wieży trzeba dorobić trochę rzeczy. Przede wszystkim całe okablowanie. Mechanizmy podnoszące wizjery, stelaż na gaśnicę z tyłu wieży i kilka innych dupereli. Gdybyś potrzebował czegoś więcej, pisz. Może się znajdzie

 

Model bardzo fajny, trochę niepoprawny wymiarowo, ale jeśli nie jest się jakimś ortodoksem, to zestaw jest bardzo przyjemny!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam efekty moich zmagań z dragonowskimi gąskami.Narazie są one przypasowane na sucho stąd wiele niedoskonałości widać ale poprawie je przy ostatecznym montarzu.

 

1001919.th.jpg

 

1001913.th.jpg

 

a teraz kilka innych elementów które doszły do modelu

 

1001914.th.jpg

Sprężyny z zestawu nie przypadły mi do gustu , wymieniłem je na robione własnoręcznie

 

1001915.th.jpg

 

1001916.th.jpg

 

a tutaj mamy krajobraz kadłuba ,z zamocowanym już dodatkowym pancerzem czołowym.

 

Czekam na ewentualne uwagi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zekar - z WLKP jesteś...?

 

Tak , jestem z wielkopolski

 

Przedstawiam kolejną aktualizacje:(zdjęcia robione na szybko więc trochę słabe , jutro postaram się o lepsze.)

 

Doszło kilka nowych elemętów na kadłubie , właściwie jest już prawie skończony , narzędzia dodam po nałożeniu koloru bazowego , a tymczasem zabiorę się za wieże.

1001929.th.jpg

 

1001921.th.jpg

 

1001923.th.jpg

 

fototrawiony zasobnik na koła zapasowe

 

1001926d.th.jpg

 

1001928.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się troszkę podłubać przy czwóreczce i między innymi zacząłem wieże :

przymiarka na sucho

 

1001934.th.jpg

 

a tutaj między innymi gotowy zasobnik :

 

1001937.th.jpg

 

I mam pewien dylemat , a mianowicie czy podest wieży był malowany tak jak całe wnętrze , czy może był pozostawiony w kolorze metalu , proszę o informacje.

Chodzi oczywiście o ten elemęt

1001940.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zapraszam na kolejny odcinek serialu

 

Zrobiłem nowe cieńsze sprężyny przy błotnikach

niestety fotki wyszły słabo dlatego dodam je później

 

A teraz prezentuje relacje z prac nad działem

1001946.th.jpg

 

1001947.th.jpg

 

 

więcej zdjęć dodam wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień nie miałem zbyt wiele czasu co przełożyło się na postępy przy mojej czwórce , ale postanowiłem pokazać to co udało mi się zlepić , właściwie to zrobiłem tylko kilka narzędzi:

 

1002058.th.jpg

 

1002061.th.jpg

 

1002062d.th.jpg

 

Czołg jest już praktycznie gotowy do malowania , ale sklep modelarski nieco ociąga się z wysyłką farb i innej chemii którą zamówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś tak jeszcze foty w lepszym świetle robił

 

U mnie z fotami to wygląda tak , że najczęściej wieczorem są robione przy sztucznym świetle ,ale napewno się bardziej postaram przy kolejnych zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Prace posuwają sie powoli ( trochę mało czasu )

ale co nieco tam wydłubałem i tak

 

Zacząłem malować wnętrze wieży :

1002088z.th.jpg

 

1002100.th.jpg

 

Muszę jeszcze zaszpachlować ślad widoczny na fotce

 

a poza tym to ciągle powoli sobie narzędzia robię

 

1002091.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak to wygląda: model gotowy do malowania , a właściwie jeszczcze czeka go drobne szpachlowanie i parę innych zabiegów "kosmetycznych".Pozostałe elemęty zostaną przyklejone po nałożeniu koloru bazowego.Teraz pozostaje tylko czekać na przesyłkę z farbami itp , którą mam nadzieję dostanę w połowie tygodnia.Proszę o ew. uwagi.

 

1002117o.th.jpg

 

1002128.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u ciebie z dokumentacją? Robisz jakiś konkretny egzemplarz?

 

Jeśli chodzi o dokumętację to bazuje właściwie głównie na internecie , przeszukałem moje książki o tematyce historyczno modelarskiej ale znalazłem tylko pojedyncze zdjęcia Pz IV Ausf E.

Mój czołg będzie z 7 dywiziji pancernej - front wschodni 1941 , numer taktyczny chyba tak jak w instrukcji czyli 4

 

Masz zdjęcia, albo jakieś schematy?

 

Większość zdjęć pochodzi z neta , mam też kilka schematów i trochę zdjęć wnętrza , jak by cię coś interesowało to pisz na pw , prześlę.

 

przyklej sobie te częsci - łatwiej ci je będzie pomalowac na modelu.

 

skorzystam z rady , ale niektóre i tak przykleję po nałożeniu koloru ponieważ nie dał bym rady pomalować powierzchni za nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że na jednym z pierwszych zdjęć ostatni wahacz po lewej stronie jest wklejony odwrotnie. Mam nadzieję, że już poprawione?

 

Tak już poprawione, na tych zdjęciach wahacze były jeszcze spasowane na sucho , ale dzięki za uwagę.Jak by ktoś jeszcze coś zauważył to niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.