Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. IV Ausf. J 1/48


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przerwach nad Shermanem konkursowym trzeba by coś przygotować na tegorocznego Światowida.

Padło na Panzer IV , który ma być kolejnym skokiem w dogonieniu tu co niektórych kolegów poziomem.

Zakładam wczesną wersję J.( 4 koła podtrzymujące ,stary wydech itp.)

Na chwilę obecną mam na stanie modelik z lufą RB Model,metalowe gąski i 2 zestawy blach Parta :podstawowy i błotniki.

Zastanawiam się jeszcze nad ekranami typu Thoma i zestawami Black Doga.

Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie , zwłaszcza że chciałbym tutaj również popróbować sił z lutowaniem jak tylko dorwę się do tego kwasu co wspominał Archanioł do wyczyszczenia blaszek.

Wszelkie uwagi mile widziane.

P1120044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniusie dodatki, widać że będzie wypasik model.

Zakładam wczesną wersję J.( 4 koła podtrzymujące ,stary wydech itp.)

Jak z dokumentacją u Ciebie? W razie czego pisz na priv, bo mam co nieco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem na ile można się sugerować malunkami z Wydawnictwa Kagero i kalek Bisona - niby Normandia

Tam występuje właśnie pojazd w wersji wczesnej J i ekranami typu Thoma.

Z drugiej strony doczytałem się ,że tego typu ekrany to przełom 44/ 45 roku.

Zestaw Parta umożliwia zrobienie i wczesnej wersji i późnej ale problem jest z rolkami późna ma 3 i ciężko trochę przerobić na metalowej wannie.

Tzn wiem ,że się da ale to nie ten poziom w odlewaniu nowych części.

Chciałbym machnąć go w ubarwieniu typu Ambush.

Jakubie jeśli masz jakieś ciekawe fotki, schematy malowania Panzer IV - to zapodaj na Adrianowro@gmail.com albo tu

Mam kwity ale ciężko o jakiś obiekt ciekawy do odwzorowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w Militariach o Pz.IV J, to był używany na Bałkanach i południowej Europie przez 2 DP "Das Reich" (Austria), 12 DP (Estonia, 1944) zimowe malowanie, przez Rumunów - Grupa "Niculescu" (Węgry/Słowacja), Finów "BP".

Przesłać ci malowania Pz.IV J ?? Które Kagero masz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w Militariach o Pz.IV J, to był używany na Bałkanach i południowej Europie przez 2 DP "Das Reich" (Austria), 12 DP (Estonia, 1944) zimowe malowanie, przez Rumunów - Grupa "Niculescu" (Węgry/Słowacja), Finów "BP"

Na bajki z militariów lepiej się nie powoływać... :>

 

Adrian, pomogę z dokumentacją na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w Militariach o Pz.IV J, to był używany na Bałkanach i południowej Europie przez 2 DP "Das Reich" (Austria), 12 DP (Estonia, 1944) zimowe malowanie, przez Rumunów - Grupa "Niculescu" (Węgry/Słowacja), Finów "BP"

Na bajki z militariów lepiej się nie powoływać... :>

Hmm, to skąd brać dane, z Kagero i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo dobrych monografii: Waffen-Arsenal, Squadron (o czwórce ma świetną monografię), Kagero owszem w szczególności rysunki pana Muchy. Świetna pozycją są książki Walthera J. Spielbergera. Także bardzo dobry jest Osprey, warto poczytać serię Achtung Panzer. Czwórka świetnie jest opisana w Tanks in Detail 1 z Ian Allan Publishing... No można jeszcze wymieniać, ale generalnie te pozycje stanowią już taką dobrą bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko gdzie to kupić u nas, pozostaje net i na dodatek wersje angielskie, a ja wolę książki w języku polskim, całe szczęście, że Bellona ma w planach wydanie kilku książek o pancerce w j. polskim, ale nic więcej nie wiadomo, maja być mocno ilustrowane, ale to jak na chwilę obecna tylko tyle, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko gdzie to kupić u nas, pozostaje net i na dodatek wersje angielskie,

No bez Fremdsprachen ani rusz...

Englisha za bardzo nie lubię, ale powiem Ci, że książki te pisane są naprawdę przy użyciu bardzo zrozumiałego i niewymyślnego słownictwa. Rzekłbym nawet, że pod zagranicznych klientów. Natomiast Waffen-Arsenal to pozycja niemiecka, więc wydaje mi się, że nikomu nie sprawi kłopotu... W dobie Internetu, każda z tych pozycji jest do kupienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Jakub mi naświetlił sprawę , więc pokazuje co znalazłem w wydawnictwie Kagero i co chciałbym zrobić.

beztytuu-1.jpg

Żródło " Wydawnictwo Kagero- Militaria 2/2008 str 2

Najpierw zależało mi na czymś z Normandii, ale kuszą te ekrany siatkowe no szkoda było by pełnymi ekranami zasłaniać metalowe gąski.

Dzisiaj będę bawił się w małego chemika ,żeby usunąć emalię z blach bo inaczej podobno nie da się lutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta zapowiedź wyd. Trojca powinna ucieszyć wielu miłośników pancerki spod znaku +

 

trojca06.jpg

 

Technical and Operational History :

- Panzerjäger Vol.2

- Pz.Kpfw.VI Tiger Ausf.E

- StuG III-IV

 

History and Equipment: Leibstandarte SS Adolf Hitler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wierz kobiecie... i kolorowym planszom w wydawnictwach.

 

Znam przykład Pz IV J o numerze bocznym 711, który jest narysowany w Kagero z czerwonym numerem i wydechem późnym, a w Trojcy z czarnym numerem i wydechem wczesnym. Oczywiście na obu są ekrany siatkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale bywają zdjęcia, gdzie żołnierze fotografują się przy tym samym czołgu z kilku stron, z przód/bok, tył bok, oczywiście są to bardzo rzadkie zdjęcia, ale można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beztytuu-1.jpg

Żródło " Wydawnictwo Kagero- Militaria 2/2008 str 2

 

Przyznam, że też kiedyś bardzo długo kontemplowałem tą rycine...

Spotkał się może ktoś z fotką potwierdzającą konfigurację tej maszyny (wczesna J-tka plus siatki)?

Mam ochotę się na nią skusić ale nie specjalnie lubię SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wychodzi na to ,że pojazd istniał na prawdę.

Jest fota z tyłu pokazującą ten rodzaj tłumika i ekrany typu Thoma.

Ja nazrazie walczę z pastą koki do lutowania , bo okazło się że istnieje lepsza i gorsza pasta :(

Nie muszę chyba pisac jaką mam ....wrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pastę na tą właściwą i bez porównania !!

Błotniki będą mieszane, gdyż nie uda się chyba uratować tych blaszanych - pójdą na jakiś wrak.

1-2.jpg

Butla tłumika czeka na wypieszczenie papierem

2-3.jpg

Polutowana lufeczka

5-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.