Skocz do zawartości

Niespodzianka z KINETIC


BRh_positive

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna niespodzianka.

1) wiemy od jakiegoś czasu z innego tematu o tym modelu

2) model jest... kiepski. Strasznie obwisły dziób, ponoć kiepskie kalki itp IHMO lepiej kupić Tamiyę + żywice wolfpacka + kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest takie kiepskie?

Istnieje jakies omowienie z pomiarami, fotkami, dowodami itp?

Chetnie bym poczytal, na jakiej podstawie i w jaki sposob ocenia sie tzw. kiepskosc tudziez doskonalosc modelu

 

hi-PI000000102264.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) model jest... kiepski. Strasznie obwisły dziób, ponoć kiepskie kalki itp IHMO lepiej kupić Tamiyę + żywice wolfpacka + kalki.

 

Faktycznie też moim zdaniem jest kiepski. Z forum ARC można od niedawna wyczytać (od człowieka pracującego w Kinetic) że polak i F-16I od nich, już w wersji w pudle będą miały poprawione wymiary min. spodniej części dziobu (obwisła jak na przedstawionym zdjęciu przez erkamo). Pewnie naprawią niektóre błędy wymiarowe które miały F-16A MLU i ich D (o tych wadach można poczytać link1, link2, link3 i kilku innych tematach na ARC)

Jednak widać, ze zdjęć modelu polskiego F-16D że ma on kolejne błędy. Zbiorniki CFT są skopane (moim zdaniem za wysokie), 6 wyrzutni flar na garbie?! Złe wypustki reflektorów na wlocie powietrza. Kalki wyglądają na ciemniejsze niż od TwoBobs, mają też błędy merytoryczne....

Jednym słowem, nie przekonuje mnie zestaw. Poczekam do przyszłych wakacji na wersję D od Tamiya (jeśli takowa się ukaże), jeżeli nie, przerobię chyba, ich doskonałego, C + dodatki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z trzeciego linka pochodzi ta fotka.

 

DSCN3327_editedb.jpg

 

Jest to zdjęcie Kinetica i nałożonej, zielonej maski, powstałej z obrysu prwadziwego samolotu.

Wg mnie nie jest z tym nosem tak źle.

U góry widoczna jest Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z samym profilem wzdłużnie samolotu nie widac tak uchybień ale całość naprawde wygląda dość dziwacznie...gdy porównywałem Tamke z której będę robił Sufe z dodatkami Isracastu...jakos jest duża różnica...oglądając wspomniany gotowy model i gotowy model Tamki...podzielam i jestem za sredniochłodnym podejsciem kolegów z ARCa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda nie poprawiony dziób Kinetic, łatwo porównać:

hi-PI000000102604.jpg

 

1360465.jpg

 

I tak bym określił, z tych zdjęć zestawów które można znaleźć, że mnie Kinetic nie przekonał. Kwestia gustu, a pieniądze na co wydam to mój wybór ;)

 

Jednym mi zapunktowali. Wybór polaka, a nie jak to miało byś HAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erkamo, fotka wrzucona przez Ciebie to poprawiony dziób przez jakiegoś modelarza. Ja po prostu czekam na jakieś ciekawe dodatki do modelu C Tamiyy. Jest faktycznie prawie doskonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowy zestaw Kinetic, nie wiem jak będzie w tym przypadku z dziobem, czy poprawione mają być tylko D 52+ i I, czy ten też... Jeśli by wierzyć, to wszystkie fotki, łącznie z nowymi zestawami, które ukazały się dotychczas, przedstawiają jeszcze nie poprawiony dziób (patrz zdjęcia polaka) a już w pudle ma być lepiej.

 

PI000000101931.jpg

 

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej storny też polecam Tamiye - doskonałe wykonanie... Boli jedynie poteżny szew na owiewce (ale polerka + sidoluks czynią cuda )... ale za to dają w setawie AIM9 X. Co do dodatków, to koniecznie zestaw woflpack'a "dragsuit housing" + zasobnik Sniper XR od shull24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy kosmiczna cena? Tańszy niż nowe Tamiya o +/- 5-10 dolarów, plus przesyłka, wychodzi licząc średni kurs dolara około 180zł... Niestety w czasie wysokiego dolara, trzeba się liczyć z takimi wydatkami (już tęsknię za ostatnimi wakacjami, gdy C block 50 kupiłem za około 110zł z przesyłką, po dolarze za 2zł coś...), ale to i tak lepiej, w porównaniu z pewnym polskim sklepem który wystawił nowego C/N od Tamiya za 275zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jak już ktoś się decyduje na modele z tak wysokiej półki to warto dołożyć te paręnaście dolców i kupić Tamiyę, trochę poprzerabiać ją. Bo efekt będzie na pewno lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erkamo, fotka wrzucona przez Ciebie to poprawiony dziób przez jakiegoś modelarza.

Faktycznie.

Z tego co widać, nie narobił się za wiele i uzyskał niezły rezultat.

Z drugiej strony. skoro Tamiya jest doskonała to...jest to zabawa dla prawdziwych fanów i miłośników przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenę podaną przez Kinetic nie ma co marudzić. Za bardzo opadnięty dziób można łatwo poprawić. W cenie dostajecie garb, CFT, chyba Snifera X. Dla przykładu dodam, że chcę zakupić zestaw CMK w skali 1/72 do budowy naszego Efa w wersji D, ale kosztuje on... 100zł plus CFT za 20 zł czyli 120+ 40 zł za model= 160 zł w skali 1/72!!!!. Trochę nie teges, dodatkowo trzeba przerobic kilka innych rzeczy. Zaczynam się zastanawiać czy czasem nie zamówić sobie większy samolot z Kinetika właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Każdy kupuje modele na swój portfel i na swoje zapotrzebowanie na detale. O to w tym wszystkim chodzi. Ale w tym wątku dyskutujemy o wyższości jednego nad drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam CFT z CMK , podałem tylko ile to kosztuje w porównaniu do modelu z Kinetik, model 1/72 będzie tyle samo kosztował co 1/48.

a co powiecie na alternatywę z Kinetika. Wymaga dorobienia zasobnika na szmatę, zmianę "bąbli" na wlotach powietrza.

http://www.hobbyeasy.com/esupplier/images/HOBBY1234/HAS09857B.jpg

Chyb abędzie lepszy wymiarowo i bez baboli z opadającym dziobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam CFT z CMK , podałem tylko ile to kosztuje w porównaniu do modelu z Kinetik, model 1/72 będzie tyle samo kosztował co 1/48.

a co powiecie na alternatywę z Kinetika. Wymaga dorobienia zasobnika na szmatę, zmianę "bąbli" na wlotach powietrza.

http://www.hobbyeasy.com/esupplier/images/HOBBY1234/HAS09857B.jpg

Chyb abędzie lepszy wymiarowo i bez baboli z opadającym dziobem.

 

Chyba Ciebie pogieło z przeróbką Sufy na D52+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem? Przecież nie zakłada się się tych wszystkich anten co ma Sufa. Przeróbki wymaga garb, ma ciut inne anteny Garb wymaga przedłużenia, to jakiś jest problem? Skoro wszyscy marudzą na Kinetica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się uprzeć, to można i z nowej Hasy robić naszego D, ale czy to nie lepiej kupić, wcześniejszy ich produkt w malowaniu HAF? Wiem że tam żywice, a tu plastik, ale zobaczymy co z ceną nowego zestawu...

 

CFT z Kinetica też chyba nie są idealne....

 

hi-PI000000102275.jpg

 

1458749.jpg

 

Ja tam widzę "garba" na górnej linii zbiorników, tak około zaczynając od trójkąta, do połowy długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.