Skocz do zawartości

Mała podstawka, czyli szansa na nauczenie sie technik :)


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam mój kolejny warsztat na temat mojej podstawki, którą wykonywałem w ostatnim czasie jak nie miałem dostępu do internetu przez 4 dni Patrząc na różne relacje na forum, przysiadłem przy moim warsztacie, wziąłem kawałek kwadratowej deseczki i długo myślałem co z nią zrobić, aż wpadłem na pomysł zrobienia na niej kawałku terenu.

 

Słówko z warsztatu z tego co zrobiłem dotychczas:

Ziemie wykonałem z rozcieńczonego wodą kleju podobnego w właściwościach do kleju Wikol. Do tego roztworu wodnego (jeśli można to tak nazwać) dodałem ziemi doniczkowej i sody oczyszczonej, bo tylko to miałem w pokoju. Tą masę nałożyłem na deseczkę, ukształtowałem mini teren i nawtykałem różnych śmieci modelarskich, żeby wyglądało na obraz po walce. Fotki z tego co jest na razie:

 

SDC11533.jpg

SDC11530.jpg

 

Teraz maluję to wszystko co powtykałem w teren. Elementy drewniane błyszczą się, ale to z powodu mocno rozcieńczonej farby MM, żeby nie powstały smugi podczas malowania, to jeszcze poprawię. Później będę malował teren, mam nadzieję, że dobiorę jakiś odpowiedni kolor. To na tyle, co zrobię dalej to okaże się w praniu. Mam nadzieję, że podstawka będzie wzbogacona o jakieś figurki w przyszłości, ale dopiero szukam odpowiedniego zestawu.

 

Chciałem na koniec dodać, że teren robiłem pierwszy raz w życiu i sam jestem ogólnie zadowolony. Ten projekt będzie mi służył, jako pomoc w nauce technik modelarskich, których jeszcze nie znam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak teraz beczke zaszpachlujesz

Nie wiem czy w ogóle będę ja szpachlował, bo wszystko będzie mocno przybrudzane i możliwe jest, że za dużo nie będzie widać. Te śmieci są w ogóle jeszcze do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Jakoś wolno mi idzie to sklejanie, ale mam mało czasu, a coraz więcej nauki. Jednak dzisiejszej nocy znalazłem trochę czasu, żeby zająć się moją podstawką i nałożyłem pierwszy kolor, który miał przypominać odcień ziemi. Jakoś mi to nie wyszło ale mam nadzieję, że następne cieniowania itp. poprawią sytuację. Proszę fotkę.

SDC11577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ja bym posmarował wikolem i posypał piaskiem.
weź to posmaruj wikolem i posyp delikatnie piaseczkiem drobnym, potem jeszcze trochę kamyczków.

 

Albo zwykły lakier do włosów i drobna ziemia z kwiatków doniczkowych lub piasek, też trzyma dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest jakieś zainteresowanie tematem. Dzisiaj poszedłem sobie na spacerek, znalazłem trochę kamyczków i drobniutkie coś czarnego, ale też wziąłem. Podstawkę posmaruję klejem podobnym do Wikolu i posypie gdzieniegdzie sodę, piasek i drobną ziemię doniczkową. Później kamyczki i malowanie, cieniowanie itp. Plamę ropy z beczki zrobię czarna farbą i na to warstwę kleju modelarskiego. Tyle z planów, dziś wieczór się tym zajmę, bo mam wszystko co jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drobniutkie coś czarnego

Stary, sprawdź czy to czasem nie bobki od jakiegoś królika

 

Chętnie oglądam ten temat, bo sam muszę nauczyć się robić podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.