Skocz do zawartości

B-17 F Memphis Belle Revell 4297 1:48


igi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem tak myślałe że jestem sam jako świr i maniak w dziedznie (B-17) ale jestem za skoczony ile osob się interesuje tym prze cudnym i fantastycnym samotem.A co do modelu to to ma być ta nowość na 2009rprzecież to jest stary monogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igi mam pytanie z innej beczki (mam nadzieje że nikt mnie nie wyrzuci do innego działu), ponieważ czytam z działu "Jak to zrobić" i wiem wszystko i nic.

A mianowicie sprawa idzie o preshading: nałożyłeś na plastik szary podkład emaliowy a na to akrylowe czarne paski i na to farbe końcową , wash i lakier?

A co jeśli ja używam pędzelka zamiast aero? Czy to wogóle zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefly Vc też jestem zdziwiony, co chwilę jakieś nowe B-17 na forum Tak..B-17 to piękna maszyna, jedna z moich ulubionych niestety...Revell mógłby nad czymś popracować, a nie tylko przepaki matchboxa i monogramu... Ale w sumie mi to nie przeszkadza, bo model zawiśnie, ale jednakże za tą cenę powinno być więcej szczegółów...

 

PiotrLan nikt Cię nie wyrzuci a czytałeś tajniki modelarstwa? tam jest wszystko ładnie wyjaśnione

nałożyłem jako podkład białą mattową Humbrola, co było ogromnym błędem, ponieważ powierzchnia zrobiła się chropowata i teraz ta chropowatość paskudnie wygląda, potem czarne paski i na to farbę tak jak piszesz potem polakierowałem, kładę powoli kalki, potem lakier jeszcze raz i zrobie wash i okopcenia i jeszcze raz ewentualnie psiknę to lakierem

niestety preshading bez aerografu nie wyjdzie, ale sam wash wystarczy, aby uzyskać ładny efekt brudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igi jeszcze jedno techniczne pytanko:

Co polecasz na podkład (do aerografu), pisałeś że biały Humbrol jest do kitu więc czy specyfik Mr Surfacer będzie dobry czy coś innego?

Drugie pytanko: Czy do robienia tak zwanych "przejść" dobry jest Maskol z Humbrola czy polecasz coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Mr Surfacer jest stworzony jako podkład i szpachla, chyba najlepszy jest na podkład farby olejne też sa dobre, ale trzeba umieć je rozcieńczać(ja tego nie potrafię)

 

Maskola do przejść nie używaj broń boże! zrywając maskol zrywasz go z farbą.. ja używałem masy Tack-It i naprawdę go polecam . Jest na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to okej, ale czy ten Surfacer nie "zakleja" linii podziału blach lub detali np. na skrzydłach?

A ten Maskol jest do czegoś przydatny jeśli będę miał tą masę Tack-It?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze wyjaśni co to jest ten POSTSHADING?

Bo z innych opisów nie jarze.......

Czy to jest po maskowaniu powierzchni i nałożeniu pierwszego koloru kamuflażu to malujemy linie podziału na odsłoniętych panelach. Czyli po polsku ścemnaimy linie podzału troszeczke na sam koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Nie usuwać tych linii są jak najbardziej poprawne w tym modelu. Blachy w samym samolocie były łączone na zakładkę co w modelu skutkuje tym że linie są zrobione wypukle. Jedynie gdzie się mogą zdarzyć wklęsłe linie to płatowiec. Tak jak już wiele osób tutaj wspomina. Podstawa do wykonania poprawnego modelu (obojętnie jakiego) to MATERIAŁ ZDJĘCIOWY.

GOOOOOOGLE i naprzód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolego Igi, kupowałeś jakieś monografie do tej B-siedemnastki??

Jeśli tak to jakie warto kupić bo sprawdzałem to nie są najtańsze.......

 

A tak wogóle do wykonania modeli jakie kupujecie najczęściej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.