Skocz do zawartości

Renault Magnum- CZERWONY! :D (RELACJA Z BUDOWY)


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Parę minut temu odebrałem taką oto paczuszkę :

 

f970488957f84e88.jpg

 

 

Wybrałem magnuma z dwóch względów:

 

-Jest to bardzo rzadko opisywany model (przynajmniej na tym forum)

 

-Mam potężne zamiłowanie do POTĘŻNEGO auta, czyli magnuma

 

 

Moje plany są następujące (pewnie ulegną w niewielkim stopniu zmianie):

 

-magnum w malowaniu ciemno zielonym (kolor aut Wojska Polskiego)

 

-naczepa najprawdopodobniej car transporter

 

-ładunek- 2 mercedesy klasy G również w kolorach Wojska Polskiego.

 

Obecnie nie bazuję żadną dokumentacją. Prawdopodobnie WP nie posiada takiego auta, ale takiego modelu jeszcze nie widziałem.

 

Ps. Jeśli jest ktoś zainteresowany to mogę zrobić IN-BOXA, ale proszę o szybką decyzję, bo zacznę niedługo budowę modelu.

 

 

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do śledzenia relacji,

Przemas.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zrobić takie coś:

 

317w39yg3.jpg

 

 

 

Wojskowe Magnum byłoby wyssane z palca nie mówiąc już o car tranporterze, który jest przystosowany do warunków amerykańskich a nie polskich...Chcesz mieć coś duzęgo i budzącego respekt-proponuje strażackiego Magnum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Pretorian, że wciagły Cię trucki

Ps.

Mała rada - nie sklejej całej kabiny, przednią lub tylną ścianę zostaw na koniec bo nie włożysz kokpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Prawdopodobnie jest to spowodowane "zawiniętymi" progami kabiny.

 

A wiecie co? Ja byłem w 100% pewien, że mi powiecie żebym zrobił strażaka

 

 

Jest tylko jeden problem. Skąd ja wezmę beczkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzonka w budowie. Trzymam kciuki, z tego co pamietam to Magnumka ma bardzo dobrze dopasowane elementy, także same przyjemności w sklejaniu przed Tobą

 

PS

Nie sugeruj się tym, że wojskowe Magnum byłoby wyssane z palca. Rób to co ci w duszy siedzi, takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już kompletnie nie wiem jakie malowanie zastosować :(

 

W sumie to strażak wygląda fajnie, ale będzie problem z naczepą.

A jeśli bym robił wojskowego, to prawdopodobnie odciął bym górne piętro car transportera, bo i tak auto terenowe raczej by nie weszło na dolne piętro.

 

 

A póki co proszę o jakieś fotki silnika, bo siedziałem na googlach chyba ze dwie godziny i nic nie znalazłem.

 

Elementy faktycznie pasują bardzo dobrze, lecz jest dużo nadlewek i trochę czasu spędzam na szlifowaniu. Narazie skleiłem ramę z tylnym zawieszeniem. Niestety w modelu nie ma żadnych chromów co mnie bardzo zesmuciło, ale na moje szczęście kupiłem zestaw truck accessories Italerki.

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z troche innej beczki, którą G-klase chciałeś adoptować na naszą wojskową?? Z Revellowskiej straży pożarnej czy Italeri z rajdu Dakar?? Masz może któryś z tych modeli?? Pytam z ciekawości bo myśle nad tą Italieroską i przy okazji chętnie bym posłuchał opini o tym modelu kogoś kto miał z nim kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładny projekt ja też polecam zrobienie strażąka

 

P.S

jakim kolorem maluje się ramy w truckach ( i jakimi wy malujecie ) matt czy połysk jeśli matt to jaki numer farbki > ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

 

Postanowiłem pogodzić ze sobą wersję strażacką z wojskową. Tzn. magnum strażacki, ale na naczepie (wcześniej wspomnianym przerobionym car transporterze) będą stały 2 mercedesy G (także strażackie). No chyba, że wymyślę wariant z inną naczepą, ale nie sądzę.

 

Prawdopodobnie kupie mercedesa Italerowskiego, głównie ze względów finansowych. Nie wiem nic na temat modelu, bo dopiero mam zamiar go kupić.

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

 

Postanowiłem pogodzić ze sobą wersję strażacką z wojskową. Tzn. magnum strażacki, ale na naczepie (wcześniej wspomnianym przerobionym car transporterze) będą stały 2 mercedesy G (także strażackie). No chyba, że wymyślę wariant z inną naczepą, ale nie sądzę.

 

Prawdopodobnie kupie mercedesa Italerowskiego, głównie ze względów finansowych. Nie wiem nic na temat modelu, bo dopiero mam zamiar go kupić.

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

 

 

Ło hoho widze że ktos zacznie robic Magnumke strażacką . Ja bede bacznie obserwował budowe modelu i zasiadam w pierwszym rzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna fotka z postępów nad modelem wygląda tak:

 

e0c5c47ac5b8694e.jpg

 

 

 

Byłem tak zaspany że nawet nie widziałem, czy zdjęcie wyszło ładnie. Jak widać nie za bardzo, ale zawsze coś.

 

Jak skołuję baterie do cyfrówki to porobie więcej fotek.

 

Obecnie mam skończoną ramę z zawieszeniami i robię silnik.

JESZCZE RAZ PROSZĘ O FOTKI MALOWANIA SILNIKA!

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

 

Postanowiłem pogodzić ze sobą wersję strażacką z wojskową. Tzn. magnum strażacki, ale na naczepie (wcześniej wspomnianym przerobionym car transporterze) będą stały 2 mercedesy G (także strażackie). No chyba, że wymyślę wariant z inną naczepą, ale nie sądzę.

 

Moja koncepcja jest taka:

pracuj narazie nad Magnumką, bo ona troche czasu ci zajmie, a w tym czasie odkładaj sobie kase na cysterne (o ile jest taka możliwość), bo moim zdaniem lepiej bedzie wygladać Magnum z beczką niż z naczepą do przewozu samochodów (troche to sensu nie ma) i do tego jeszcze 2 merce k. G.

 

 

 

P.S fotka moze nie zapiękna ale przynajmniej widac na jakim etapie jesteś wiec zycze powodzenia w dalszych pracach i przemyśl sprawe

 

Pozdrawiam Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ciekawy projekt robię podobny narazie zbieram modele lawetę jż mam teraz zamawiam merca benz 1857 pod lawetkę tylko nie wiem co wrzucić na lawetę :/ wiem tylko tyle że mają być 4 osobówki na lawetę tylko nie wiem jakie może wy mi coś pomożecie wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ciekawy projekt robię podobny narazie zbieram modele lawetę jż mam teraz zamawiam merca benz 1857 pod lawetkę tylko nie wiem co wrzucić na lawetę :/ wiem tylko tyle że mają być 4 osobówki na lawetę tylko nie wiem jakie może wy mi coś pomożecie wybrać ?

 

Ja proponuje ci zebyś sobie wybrał jakieś modele z fujimi są ładne. I proponuje zebyś je zrobił wstanie uzywanym jak sprowadzają z niemiec samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, ale przepraszam to jest temat o actrosie z lawetą czy strażackim magnumie?

 

No sorka to jest oczywiście twój temat chciałem się tylko zapytać tak przy okazji przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie bez przesady... laweta z 2 samochodami i to jeszcze z Unimogiem... w takim razie powinni otworzyć nową klase "najbardziej kosztowne modele" , jak na moje oko to za duzy wydatek i dużo roboty, jak to powiedział kozi84 obserwuj Allegro napewno cos sie znajdzie Pozdrawiam Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.