Skocz do zawartości

Renault Magnum- CZERWONY! :D (RELACJA Z BUDOWY)


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie będzie to rura PCV, lub aluminiowa.

 

Wyjdzie w praniu. Jedyne z czym mam kłopot to zaślepki do beczki. Jak będę miał chwilkę to się przejdę do tokarza, czy dałoby się takie coś dorobić.

 

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że 2 posty pod sobą.

 

 

Nowa fotka przedstawiająca tylko stan obecny projektu, a nie jego jakość :D:D

4dcfed27b96fb59em.jpg

 

Powiem tak. Pomalowałem piasty. Pomalowałem uszczelki od telewizora (zdaje się, że tak się na CB-Radiu mawia na przednią szybę ).

 

Przykleiłem parę elementów jak np. wycieraczki, szyby boczne, uchwyty nad pod przednią szybą. Zrobiłem cb-radio, które chyba trochę widać. Zrobiłem także buteleczkę z piwem To tak, żeby strażacy mogli sobie po odbytej służbie odpocząć Zrobiłem także mini kubeczek. Wszystko z plasteliny. Bardzo fajnie to wychodzi po pomalowaniu farbkami modelarskimi. Farbki po wyschnięciu tworzą delikatną skorupkę, która utrzymuje kształt przedmiotu. Osobiście polecam tę formę robienia "pierdółek".

 

 

Pozdrox,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydyrydy.

 

Mam zbyt słaby aparat, a samo cb to jest kawałek czarnego plastiku. Ważniejszy jest kabelek i majkrofołn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mimo że fotka nie jest najlepszej jakości to i tak widać. Szkoda tylko że kangóra dachowego zostawiłeś w takim stanie w jakim masz w tej chwili. Rozumiem że nie dasz się nakłonić na instalacje kogutów jak w 1:1 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie dasz się nakłonić na instalacje kogutów jak w 1:1 ??

 

 

A co ja będę z tego miał?? :D:D

 

Nie no raczej już tak zostawię

 

No chyba, że skołuję jakieś fajne koguciki to kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobra... Długo nic nie pisałem, bo kompletnie odjęło mi chęć na model, ale cośtam sobie skrobie

 

Oto efekty prac:

 

5d21b2b5c7c5e2b9.jpg

b5d4c429490a1ef1.jpg

b25562d9bd2d2243.jpg

700fffa4ed0d0c02.jpg

e63ad6b0f36669a4.jpg

b61b433b1993c6f3.jpg

8517f13191da1e19.jpg

098a0ebe6990a682.jpg

563c27ab6201b869.jpg

f71481e481af3697.jpg

a7a12e11c14c47c2.jpg

355882fec931e374.jpg

4647635590629f26.jpg

9c717a234a80f192.jpg

11e40e10bbe1a73d.jpg

c59060269230a4a2.jpg

87b53daeea972cd6.jpg

 

Może szaleństwa nie ma...

 

Zdjęcia nareszczie jakieś w miarę dobre (dorwalem lepsiejszy aparat).

Widać jak na dłoni wszystkie nawet najdrobniejsze błędy. Przednia ściana jeszcze nie sklejona na stałe, wycieraczka już poprawiona, nadkola i boczne spojlery (czy jakto się tam nazywa) idą po raz 5 do malowania Szlag mnie za przeproszeniem trafia, ale po raz kolejny farba mi się zmarszczyła (Czemu?!). Przedni grill także do poprawy. Uszczelki upaprałem już po sklejeniu , ale o tym już wspomniałem. Resztę błedów (i ewentualnie dobrze zrobionych rzeczy) sami mi wskażcie . Zastanawiam się nad górną leżanką. Jeśli uda mi się skołować taką mini siateczkę, to będzie, ale złożona, a jeśli nie- to po rpostu jej nie będzie, a na ścianie coś zamotam mówiąc brzydko.

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Przemek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - malownie kabiny i osłon międzyosiowych nie wyszło za ciekawie, może nie odtłuściłeś należycie elementów przed malowaniem Natomiast podwozie o wiele lepiej wyglada, no i plus za wnętrze kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy kabina na żywo wygląda w porządku. Najgorzej jest właśnie z osłonami i nadkolami. Całe szczęście niedługo dotrze do mnie nowy nabytek:

 

a20c5df14c156269.jpg

(Taki sam, tylko, że czarny )

Mam nadzieję, że w czwartek będzie. Myślę, że teraz nie będę miał problemu z zeszlifowywaniem resztek farby.

 

Szczerze powiem, że wnętrze też mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci podwozie wyszło z kabiną ciut gorzej ale poradzisz sobie A gdzie i za ile taki sprzęcior nabyłeś ? też chcę sobie coś podobnego kupić. Odpisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina stoi na kołach. Po raz kolejny musiałem mocowanie zrobić samemu z metalowego pręcika bo te małe zawiasiki to może by drzwi utrzymały ale z kabiną gorzej

 

OTO FOTO:

ab69a2dcb6cc092fm.jpg

882ab26110b679c7m.jpg

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kabina jest już praktycznie zamontowana na stałe. Zamontowałem także przedni zderzak z grillem i światłami. Sam grill trochę mi się upierdzielił za przeproszeniem, ale już za późno, bo nie pomyślałem i światła są wklejone już na stałe. Człowiek uczy się na własnych błędach, więc trudno. Dodałem także kilka bajerów, jak chociażby numery jednostki oraz poręcze. Fotki bardzo cieniutkie niestety, ale dają obraz tego, co zrobiłem. Jak będzie jakieś słoneczko to od razu polecę na balkon cyknąć lepsiejsze fotki. Niestety muszę narazie poczekać z malowaniem, bo na balkoniku za zimno, a w mieszkaniu matula malować sprayami (o dziwo ) nie pozwala.

 

 

e9dd8e7e0e77be80.jpg

43c27aa730374c5e.jpg

04979af0510b30c8.jpg

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No modelik nabiera wypaśnych kształtów Sprawdź jednak jeszcze czy kabina nie jest za bardzo w prawo bo na tej trzeciej fotce tak dziwnie troche wyszło Pisze o tym, bo z tego co pamiętam to Magnumki mają z tym problem Powodzonka i czekam na lepsze fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jednak jeszcze czy kabina nie jest za bardzo w prawo bo na tej trzeciej fotce tak dziwnie troche wyszło

 

 

No jest faktycznie ciut przesunięta, ale póki co mam możliwość przesuwania kabiny na boki o jakiś centymetr w każdą stronę.

 

Przy okazji nowe fotki:

 

87606c42d0b85b94.jpg

30e789511ee192d3.jpg

0b1f5c9508189b4d.jpg

 

Myślę, że na nich ciut więcej widać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Tym razem się wkurzyłem i postanowiłem, że zrobię dół magnumki jak należy. Części wymoczyłem, wyszlifowałem, poszpachlowałem, wyszlifowałem raz jeszcze, wymyłem w ludwiku, położyłem podkład, znowu poszpachlowałem i teraz czekają na 2 warstwy podkładu i na bazę.

 

255f034eeea03958.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały przedsmaczek tego co będzie jutro

 

 

a21790e7dda0c188.jpg

6c94bfbff843e49e.jpg

89b44d75599c551f.jpg

9e3e6e21bfd0b6d2.jpg

59c71c54d7ae1120.jpg

a65a445a62228ee4.jpg

d36952ed8e7f809c.jpg

 

 

Błędów jest masa i o tym wiem, dlatego zarzekam się, że postaram się nie popełnić więcej euro trucka Dużo części jednak do siebie nie pasowało no i na domiar złego znowu spierdzieliłem osłony międzyosiowe. Znowu leżą w krecie, ale jest lepiej. Fotki byle jakie bo robione na wyrku po ciemaku.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra i podwozie modelu podoba mi się bardzo, za to +, ale dół mi jakoś nie wszedł w zachwyt, może to poprawisz ? ( do niczego nie zmuszam ), za to mały -.

 

P.S

Skąd wziąłeś do niego kalki straży itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko jakieś kulaśne na dole jest

 

Cośtam pewnie poprawię, bo chyba najbardziej razi w oczy grill. Do tego dojdą osłony, więc może coś jeszcze z tego będzie.

 

A kalki to to nie są, ale literki białe samoprzylepne za 1,30 w magicznym papierniczo-zabawkarskim sklepie "Ekierka".

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nowe fotki dać dzisiaj, ale będą jutro. Prawdopodobnie od nowa będę malował reflektorty, bo jakoś biednie wyglądają.

 

Muszę się zastanowić jak takowe zdobyć

 

Cieszę się, żę się w miare podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.