Skocz do zawartości

Renault Magnum- CZERWONY! :D (RELACJA Z BUDOWY)


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

No teraz należa Ci się słowa uznania za dbałość. Draznia mnie tylko halogeny na dachu z kogutem ale to jużwiesz że sie czepiam tego. Mimo tego model jest kozacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy

 

Przynajmniej wy mnie na duchu podnosicie, bo ja już cierpliwość przy nim tracę Przy otwieraniu kabiny z grilla odpękło troszkę farby i wsadziłem go do kreta (coby było mało, to przednia ściana cały czas się odkleja:evil: ). To samo stało się z osłonami międzyosiowymi. Ku mojemu zdumieniu zepsute miejsca są miejscami szpachlowania Dziwne, bo wszystko było zakryte podkładem, ale może 2 warstwy to za mało

 

No nic... Trzeba coś pokombinować. Szkoda tylko że reflektor mi szlag trafił

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny modelik Pretorian gratulacje magnumka debest !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

CZesc Pretorian, chciałem Ci się zapytać czy jak pomaluje tym sprejem ze Śnieżki to czy mi nie spali elementów plastikowych. I jak długo schnie po malowaniu, a jeżeli dam pod to podkład akrylowy z Motipu to czy nic mi się nie stanie !!!!!!!!!! pozdrowionka Wojtuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobre pytanie. Z plastikiem nic się nie dzieje. Malowałem tym schodki i felgi w magnumce. Efekt widać na zdjęciach. Schnie jakieś 3h do pełnej twardości, ale nigdy nie można tego zanadto macać paluchami, bo niestety od razu widać ślady. Myślę, że najlepsze rozwiązanie, to pokrycie lakierem bezbarwnym, ale niestety nie wiem, czy to olejak, czy akryl. Nie mam zielonego pojęcia.

 

Ps. Dzisiaj jako, że pogoda nam dopisuje udało mi się pomalować 2 warstwy podkładu oraz pierwszą warstwę koloru właściwego. Jak wyszło jeszcze nie wiem, ale może tym razem mi się uda:roll:

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o bezbarwny to kiedyś pomalowałem chromem w sprayu z duplicolor i się zcięło z akrylowym klarem

tak samo jak chrome-silver z model master

także jak coś jest olejne to raczej olejny klar do tego trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie wiem co to jest, ale wiem, że jak dałem kropkę nitrocellonu, to się rozpłynęło jak czekolada na gorącej patelni (taka podpowiedź- może coś da)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś musisz sprawdzić czy ten spray ze Śnieżki to emalia czy akryl. Jeżeli to akryl, to podkład z Moitpa będzie jak najbardziej Na to będziesz mógł położyć bezbarwny werniks ale też akrylowy (Motip, Model Master Acryl, Tamiya itp.)

Jeżeli to jest emalia to musisz poszukać podkładu emalii (jeżeli takie coś istnieje bo jeszcze się w swoim życiu nie spotkałem), na to Śnieżka i na to bezbarwny werniks ale też emaliowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafko to jest wysokiej jakości dekoracyjny lakier, akrylowy. Natomiast podkład też jest ze śnieżki, nazywa się multi spray!!!!!! pozdrawiam Wojtek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jeszcze jedno pytanko, czy ktoś może mi pomóc. Pomalowałem kabinę Peterbilda podkładem akrylowym ze Śnieżki, a potem na to pomalowałem sprejem akrylowym z Motipu, a następnie chcę pomalować kabinę przezroczystym sprejem ze Śnieżki czy mogę tak, nic się nie stanie, a i czy da to większy połysk kabiny Peterbilda !!!!!! pozdrowionka Wojtuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek z całym szacunkiem, ale jak się kurna nazywa ten temat??!! Mało jest miejsca na twoją relację, lub zapytanie w dziale Jak to zrobic i pokazać??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołem!!

 

Ostatnio trochę zwiększyłem tempo i zabrałem się za spierniczony grill.

 

Obecnie jest chyba lepiej niż poprzednio, ale musicie to ocenić sami:

 

6b7e82ae5e5b0a0d.jpg

 

 

Sorki, że tylko jedna fotka, ale niedługo obiecuję, że zobaczycie skończoną magnumkę

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha zapomniałem dodać, że grill nie jest jeszcze szczytem umiejętności związanych z maskowaniem A poza tym to pierwsza rzecz malowana przeze mnie aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pretorian, nawet ładnie Ci wyszedł ten gril (zdeżak) , poprawiłeś no i super ogólnie model jest git, ale czy ten zderzak jest spryskany nitrem modelarskim bo jestem ciekaw !!!!!! pozdrawiam Wojtek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pryskałem zdeżaka nitrem

 

Malowałem sprayem na czerwono i aerografem samą atrapę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnumka zapowiada sie obiecujaco ladnie wyglada na czerwono ,a jak tam ida prace nad beczka bo o ile sie nie myle to miala byc podczepiona beczka do magnum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że nie idą

 

Niestety nie mogę się z nikim dogadać na odkupienie podwozia od naczepy euro. Jak znam życie, to w końcu kupię całą naczepę, albo jakiś zestaw i z niego zrobię beczkę. Drugim problemem jest to, że nie mam absolutnie żadnej dokumentacji dot. wymiarów samej cysterny tzn. średnica (najważniejsze) oraz długość.

 

Dzisiaj fotki prawie skończonego ciągnika :D:D

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam naczepe shmitza, tylko mam ją przeznaczoną do czegos,a niewiem czy by pasowala pod Twoją beczke której jeszcze nie masz ale jak chcesz to moge tobie ją odstapic tylko ze ona jest sklejona ,to niewiem czy tobie taka pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.