Jump to content

B-2 Spirit Testors 1:72 - Pre-Galeria

Lucas HS
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Niestety zabrakło mi około dwóch tygodni na ukończenie konkursowego modelu i bardzo nad tym ubolewam, ale wrzucam galerię, bo dość dużo zrobiłem i uważam, że warto pokazać i dać do oceny moje wypociny.

Zacząłem od smaczków typu wypukłe linie, totalnie łyse komory, kiepska kabina pilotów itp.

Kabina pilotów wykonana prawie w całości od podstaw + żywiczne fotele.

W czasie budowy:

IMG_0224.jpg

IMG_0359.jpg

I gotowa:

IMG_0436.jpg

IMG_0439.jpg

IMG_0442.jpg

IMG_0443.jpg

IMG_0445.jpg

Wykonałem oświetlenie wewnątrz kabiny:

IMG_0593.jpg

IMG_0583.jpg

IMG_0576.jpg

Wykonałem od podstaw komorę bombową:

IMG_0670.jpg

IMG_0720.jpg

Zrobiłem też wnęki podwozia głównego. Podobnie jak w przypadku komory bombowej wszelkie detale dorobiłem z profili polistyrenowych i drucików miedzianych i stalowych. Widoczne są przewody miedziane idące od diody, a w przyszłości przez golenie podwozia do baterii w podstawce:

IMG_0868.jpg

IMG_0928.jpg

Tutaj przednia komora. Budowałem ją w oparciu o płytkę fototrawioną Eduarda, oraz wkład własny. Jeszcze bez lakieru błyszczącego:

IMG_0778.jpg

Goleń przednia:

IMG_0853.jpg

W miedzy czasie wyciąłem środkowy ster i dorobiłem boczne klapy z blaszki:

IMG_0855.jpg

IMG_0862.jpg

No i przyszedł czas na malowanie. Dużo czasu zajęło cieniowanie, ale jestem zadowolony z efektu. Zacząłem kalkowanie od góry:

IMG_0891.jpg

IMG_0892.jpg

IMG_0893.jpg

IMG_0897.jpg

IMG_0900.jpg

IMG_0989.jpg

Do zrobienia: owiewka, kalki, golenie i klapy podwozia, werniks.

To wszystko co miałem Wam do pokazania z mojej 4-miesięcznej budowy. Dużo zrobiłem-troszkę zostało. Po zakończeniu ankiety powinna pojawić się już galeria właściwa. Pozdrawiam i zapraszam do oceniania.

Pozdrawiam!

Edited by Guest

Najbardzie czego żałuję w twoim modelu, to tego, że dałeś te beznadziejnie grube ramy za fotelami. Strasznie psuje efekt. A poza tym cuuuuuuuudo!! Dużo własnego wkładu, co bardzo lubię i jescze świetne malowanie. Kończ go, kończ!!

Masa własnego wkładu i to cenię bo wiem ile wtedy jest pracy.Bardzo mi się podoba Twoje B-2 ale nie wiem dlaczego nie widać wszystkich zdjęć i nie wiem czy tylko ja ich nie widzę czy wszyscy?

Cholera. Linki są dobre, bo sprawdzałem. Jak się kliknie na niedziałającą fotkę "kopiuj adres obrazka" i wklei go w przeglądarkę to widać. Chyba Picasa nawaliła. Trzeba poczekać :(

W linku zawarta jest rozdzielczość - miałeś s912 (jakaś dzika rozdzielczość). Poprzestawiałem Ci na s800 i wszystkie mi się wyświetlają.

Szkoda że nie zdążyłeś, urokliwe bydle.

Szkoda że się nie udało ale jest czym się szczycić , z paścia zrobiłeś rzecz godną pochwały tfuuu...podziwu.Naprawdę jak skończysz to będzie to model przez duże M.Gratuluję i życzę powodzenia