Skocz do zawartości

Ford 9000 - US Wrecker Italeri


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Zawiasy wyglądają nieźle . Oby tylko były odpowiednio wytrzymałe.

 

Co kolejne fotki tym robi się bardzo ciekawie . Tak więc czekam na kolejne foty

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fliper_nx- ten niebieski przewód, zielonego pojęcia nie mam. Do niego idzie jeszcze sprężyna, już ją założyłem. Elementy te były jak to w plastiku płaskie, więc zrobiłem je na wyglądające bardziej oryginalnie.

 

Bodzio- też się boję o zawiasy, pancerne nie będą, ale i też nie muszą.

 

Fajnie że się praca podoba. Na razie robię to co potrafię, najgorsze malowanie bo to dla mnie "nowość". Papier jednak inaczej przyjmował farbę. Mam też pytanie, rama na kolor czerwony.? Błyszczący czerwony Humbrol, czy coś ciemniejszego? czy jednak humbrol 132 Satin Red, w sklepie u mnie są tylko dostępne Humbrole, więc tylko to mogę dokupić od ręki. Mam jeszcze MM czerwony matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliżenie na ten przewód przy siodle, tu oryginał części

CRW_0079.jpg

tu po przeróbce

CRW_0080.jpg

i widok na tryśniętą ramę, jeszcze trochę szpachli i gotowa no chyba że z kablami sobie dam radę.

CRW_0081.jpg

 

EDIT 29-04-2009

 

wszystkie części już powycinane, przygotowuję się do malowania. przy otwartych drzwiach będzie widać pewne niedociągnięcia opracowania, teraz pracuję nad tym. Poprawiam boczki drzwi zdjęcia wkrótce.

Jedyne co mogę pokazać to deska rozdzielcza.

CRW_0104.jpg

CRW_0105.jpg

CRW_0107.jpg

to co zaznaczyłem na zielono nie bardzo wiem jak zrobić. przełączniki pod i nad nad radiem zrobiłem wszystkie jednakowe, chyba dobrze. ramki zegarów w trakcie piłowania. Pomysł na radio też mam. Wyloty nawietrzników, kratki jutro przykleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kilka elementów pomalowanych, silnik, rama, siedzenia, kilka rur, boczki drzwi. To dopiero pierwsza warstwa więc jeszcze nie jest najlepiej. Boli mnie tylko kolor ramy, ten satyn czerwony H wygląda jak marchewka i bardziej mi przypomina pomarańczowy. czuję że kolejne warstwy będą błyszczącym H lub może coś jeszcze ciemniejszego.

CRW_0138.jpg

CRW_0139.jpg

CRW_0140.jpg

CRW_0141.jpg

CRW_0142.jpg

CRW_0143.jpg

widać wklejony i rozcięty wał, po skróceniu były problemy z wpasowniem więc go będę dopasowywał w "naturalny" sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

washowanie raczej nie, myślę raczej o modelach tuning i wysoki połysk. chociaż myślałem o tym, do puki prace są w toku, kto wie. obecnie praca się wolno posuwa na przód, staram się odwzorować większość detali kabiny. Po otwarciu drzwi wszystko widać. postaram się żeby już stał na kołach za kilka dni.

Co do koloru to silnik bardzo OK, ale w połączeniu z tą ramą, strasznie to wszystko kolorowe. No chyba że zmienię koncept i pomaluję kabinę na pomarańcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie to wygląda Tylko ten bolec przykróć -chyba że to tak prowizorycznie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie mi nie wyszło malowanie błyszczącym czerwonym ramy, więc w międzyczasie kończę wnętrze. brakuje jeszcze paru rzeczy i boczki do przemalowania. Nie ma co się sugerować opracowaniem, bo tylko w błąd wprowadza.

tak wyglądała deska:

CRW_0104.jpg

a takie coś jest, brakuje tylko radia, wyświetlaczy i jakichś suwaków, całość skleję po pomalowaniu kabiny i wklejeniu podłogi.

CRW_0205.jpg

CRW_0207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby silnik miał oryginalne beżowe barwy, nie byłoby zbyt kolorowo :P

 

Bardzo fajnie zrobiona deska. W jaki sposób zrobiłeś obwódki zegarów? Kawałek przyciętej rurki? A nawiewy na zasadzie podklejenia blaszką otworów?

 

Ostatnia rzecz, czy masz zamiar zrobić na tylnej ścianie pod szybą charakterystyczne przetłoczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z silnikiem to się pogubiłem, Italeri każe go malować na jasny szary, doczytałem się na forum że jest to a`la Cummins, gdzieś widziałem fotki czegoś podobnego i był to żółty CAT.

obwódki zegarów drucik miedziany 0,5mm z przewodów do internetu. Zwinięte zlutowane lutownicą, a następnie spiłowane na płasko pilniczkiem. okrągłe źle wygladały były zbyt wysokie. Chociaż te małe zegary i tak wyszły za grubo. Nawiewy to te same druciki tylko spłaszczone cążkami, takie płaskie blaszki podocinałem sobie i jakoś wkleiłem. chociaż te prostokątne nawiewy nie są zmieniane tylko malowane. ramek do nawiewów nie robiłem tylko obwódke namalowałem pędzelkiem. Przełączniki to krążki z izolacji po kablu internetowym, z wklejoną w środek rozciągniętą ramką. radio będzie z jakiejś cienkiej pleksi, od spodu pomaluję na czarno od góry chromowana ramka.

 

Tłoczenia, niestety nie mam zdjęć tyłu, ani wnętrza, a taki plan był. Zobaczę czy dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik skończony choć serce mnie boli, że nie dałem rady zrobić okablowania. Na zdjęciach widać kilka błędów. to białe na chłodnicy to ślady po wkładaniu w ramę, one znikną bo to i tak jest miejsce klejenia do ramy.

CRW_0217.jpg

CRW_0218.jpg

CRW_0219.jpg

CRW_0221.jpg

CRW_0222.jpg

CRW_0223.jpg

CRW_0224.jpg

CRW_0225.jpg

CRW_0226.jpg

CRW_0227.jpg

CRW_0228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny motór... Szczególnie fajny jest nie cały krzyżak ja jest to w modelach italeri.

Domyślam się że chodzi Ci o ten czerwony fragment wału, jak to w modelach Italeri był oczywiście cały. rozciąłem go bo tak łatwiej mi wsadzić wał w swoje miejsce po skróceniu ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Czas odświeżyć temat, rama dostała koła. Co prawda z innego zestawu, ale różnice na pierwszy rzut oka niewidoczne. felgi pomalowane MM Chrome Silver, nakrętki na MM gun metal metalizer. Niestety gdzieniegdzie wyszedłem za nakrętki maznąłem felgę postaram się to zamalować.

CRW_4004.jpg

CRW_4006.jpg

CRW_4009.jpg

CRW_4010.jpg

CRW_4013.jpg

CRW_4014.jpg

Kabina po pierwszym malowaniu pół roku temu na biało, dostała pierwsze maskowanie. Teraz czeka mnie malowanie na czerwono i czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.