Skocz do zawartości

M730 Chaparral, 1/35, AFV club


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Model odstresowywacz. Naprawde bardzo fajnie sie go sklada, szpachli poki co malo. Jak na razie spedzilem jakies 5 godzin i naprawde bardzo przyjemnie sie go skleja.

P1070291.jpg

P1070292.jpg

P1070293.jpg

P1070294.jpg

Pare fotek inspirujacych. Dwie zmiany beda konieczne, pierwsza to zasloniecie wneki na wyciagarke, druga to dorobienie malej skrzynki z przodu budy wyrzutni.

chaparral_dodi_001.jpg

chaparral_dodi_002.jpg

img_39_13633_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foty z DS. Dwóch nie maiłem. Robisz pojazd z wojny? W MERDC'u też wyglądały bajerancko, tylko, że jeździły bez rakiet Crying or Very sad

Mimo, że nie moja skala chętnie pokibicuję.

Bedzie z DS, jakos nie moge sie uwolnic od tego typu malowania.

Kusi mnie od dluzszego czasu zeby sprobowac jakiegos kamo, ale najpierw musze znalesc jakas inspirujaca fotke (u mnie tak bywa, ze bez tego nic nie wychodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty są tyle, że bez rakiet. Pewnie więc DS jest lepszym wyjściem.

Wybralem ta wersje, szczegolnie dzieki pierwszej focie,bede mogl dodac te bambetle z przodu i tych dwoch ufokow.

Swoja droga to ciekawe dlaczego jezdzili bez budy i szyby i do czego te "rury" z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury są do rozkładania namiotu nad rakietami. Zobacz, że koło wyrzutni masz takie pionowe "tyczki" .

 

A ufoki są w zestawie czy będziesz ich dorabiał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę że zabrałeś się za jeden z ciekawszych pojazdów. Sam mam coś takiego na magazynie to z tym większym zainteresowaniem będę obserwował Twoją relacje tym bardziej że zdecydowałeś się na bardzo fajny kamuflaż.

Co do kamuflażu MERDC to polecam te stronki:

link1

link2

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne foto to MASSTER (kamuflaż 7 Armii), na dole wariacja na temat MERDC - zdajsie wariant (kolorystyczny) "szara pustynai". Pierwsze z malowań było o tyle ciekawe, że każdy pojazd był inny - chyba nie było wzorów dla poszczególnych wozów. Do tego te czarne gwiazdy - mniam mniam.

MERDC - kazdy wóz miał opracowany osobny układ plam. Jak go malowali w jednostkach to oczywiście poszczególne pojazdy nieco odbiegały od wzorca. Do tego w niektórych jednostkach wymyślano swoje warianty (szczególnie fajne są maszynki z Koreii).

Jako fan Reagan Era nabyłem stosowne manuale:

caf733d7a05efa81m.jpg

A w środku same smakery:

80cba96d0641be0em.jpg

efa0f808609a8312m.jpg

 

Jak w przyszłości będziesz potrzebował to wal śmiało

 

Co do DoD to zmalazłem LAV25 w pustynnym MERDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DoD to zmalazłem LAV25 w pustynnym MERDC

Cześć

Podaj stronkę ze zdjęciem Lav-a. Jestem ciekawy jak ono wygląda.

Kiedyś ESCI miało model LAV-Command w malowaniu MERDC.

Powiem że zajefajnie wygląda:

th_LAV-C00.jpg th_LAV-C01.jpg th_LAV-C02.jpg th_LAV-C03.jpg

Na ostatnim zdjęciu podane są farby Humbrola.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to będzie MEDRC - wariant na Europę czy pustynny?

Wydaje mi się, ze wnętrze kabiny malowano podstawowym kolorem kamo, czyli w wypadku wariantu Europe - forest green.

Znalazłem plany do MERDC. Chcesz?

 

Tylko wg mnie wersja pustynna lepsza.

Primo: z działań bojowych

Secundo: łatwe malowanie

Tercio: przy merdusiu potrzebowałbyś jakiś oznaczeń a tu nie musisz kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to będzie MEDRC - wariant na Europę czy pustynny?

Bedzie pustynny, pare postow wczesniej pokazalem fote na ktorej bede sie wzorowal.

Tak sobie mysle ze skoro w malowaniu z DS, elementy wnetrza sa w olive green (olive drab?), to takze w MERDC pustynnym moge tak zrobic.

Tak w ogole to ciekaw jestem jakie sa "firmowe" kolory pojzadow US Army w momencie wyjazdu z fabryki. Czy maluja je na jeden kolor w trakcie montazu i dopiero w jednostkach dostaja kamo, czy od razu w zaleznosci od miejsca przeznaczenia maluja je w odpowiedni makijaz.

Shilka podeslal mi interesujaca publikacje na PW wiec zdecydowalem sie urozmaicic troche wnetrze.

Zdecydowanie zrobie MERDC w pustynnych barwach, wiem ze trudniej, ale musze odejsc od jedno kolorowych malowan (trzeba sie rozwijac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wprowadzenia MERDC (1975) pojazdy opuszczały fabrykę w forest green.

W jednostce podpadziochy dostawały schemat i jechali.

 

Około 84 zaczęli wprowadzać nowe kamo NATO'wskie. Nalowanie w fabryce całoćsiowo - no i znikła dowolność. Np HMMWV - pierwszy seryjny zjechał z linii zdajsie w styczniu 85 (na stronie producenta jest pikne foto) był od tazu w tym kamo, Wnętrze jest malowane zielonum tym co w kamo.

 

No wybór kamo - pogratulować, a co będzie z oznaczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i zapodaje update zdjeciowy.

P1070300.jpg

P1070302.jpg

 

No wybór kamo - pogratulować, a co będzie z oznaczeniam

Jezeli powinno byc "US ARMY....." to sa kalki do tego.

Producent daje mozliwosc malowania i kalki do wersji:

Chinskiej, Izraelskiej, USA (barwy MERDC i oznaczenia z DS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia na błotmikach. Po prawej stronie (przód) wóz/pluton/kompania

Po lewej jednostka. Miniatórowa czarna gwiazda, kod literowy na boku lub USA z numerem:

 

18c54d9a09dc1371med.jpeg

 

Od lewej: 2 dyw, 2 batalion, 67 pułk, kompanai Bravo, 2 pluton, 1 wóz

 

Mam prośbę, Możesz zrobić foto instrukcji - mlowanie, interesuje mnie czy jest podobne do tego z oficjalnych zaleceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pare kalek z oznaczeniami od abramsa, ale chyba to troszke nie przejdzie. Pytanko co do czarnej gwiazdy, gdzie ewentualnie moglbym ja zapodac na pojezdzie.

 

Mam prośbę, Możesz zrobić foto instrukcji - mlowanie, interesuje mnie czy jest podobne do tego z oficjalnych zaleceń?

ins.jpg

Nie wiem kiedy znowu usiade do malowania, wiec podaje zdjecia. Kamo tak na 60% gotowe, brakuje jeszcze jednego koloru i generalnych porawek.

P1070329.jpg

P1070330.jpg

P1070331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.