Skocz do zawartości

[SF], czyli L/70 jako pojazd z kosmosu


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo spodobał mi się pomysł z projektem SF i zamierzam do niego dołączyć z tym modelem.

REV_03230_JAGDPANZER_IV_L701.jpg

Niestety początkowo ten model nie spełniał warunków, aby mógł dołączyć do projektu, ale wykonam w nim pewne przeróbki. Będzie z niego stworzony pojazd gąsienicowy do badania planet czy księżyca (tego jeszcze nie ustaliłem ). Na pewno do modelu dołączę parę różnych anten, satelitę itp. ale najpierw popatrzę na fotki i rysunki takich pojazdów. Malowania jeszcze nie mam ustalonego, ale jeszcze pomyślę. Za wszelkie rady jeśli chodzi o ten model bardzo przygarnę, czyli co zmienić czy dodać itp. A oto co znajduje się w pudełeczku.

SDC11625.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo samobieżne aha, więc możesz zamiast kółek i gąsienic zrobić, przerobić jego podwozie na napęd grawitacyjny, żeby przypominało mniej więcej poduszkowiedz .

Może zamiast jako pojazd do badania planet, pojazd do ochrony bazy na księżycu, jak chcesz dostosuj się do tego co wcześniej napisałem, a zwykłą lufę przerób na działo wirowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo samobieżne aha, więc możesz zamiast kółek i gąsienic zrobić, przerobić jego podwozie na napęd grawitacyjny, żeby przypominało mniej więcej poduszkowiec .

Bardzo ciekawy pomysł, już nawet zacząłem szukać rysunków takiego napędu, ale ich jest mało, co powiększa mi roboty.

 

Może zamiast jako pojazd do badania planet, pojazd do ochrony bazy na księżycu, jak chcesz dostosuj się do tego co wcześniej napisałem, a zwykłą lufę przerób na działo wirowe.

Też dobry pomysł, chyba nawet tak zrobię. Powiem szczerze, że nigdy jeszcze nie słyszałem o czymś takim jak "działo wirowe", ale zobaczę co da się zrobić.

 

Dzięki za pierwsze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomysł. Ciekawe.

 

Modelik fajny, sam składałem, dragonowi nie dorównuje, ale można skleić bez bólu. Jest też gdzieś w galerii przeze mnie wykonany.

 

PS. Żadnych tam dział wirowych, turbo blasterów, i pierdo kanonów.

Zrób jak mówiłeś łazika do badania księżyca, cywilnego, to będzie prawdziwie oryginale. Wóz nadaje się perfekcyjnie-kształt nie z tej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Żadnych tam dział wirowych, turbo blasterów, i pierdo kanonów.

Zrób jak mówiłeś łazika do badania księżyca, cywilnego, to będzie prawdziwie oryginale. Wóz nadaje się perfekcyjnie-kształt nie z tej ziemi.

Jeszcze zobaczę jak zrobię ten model, bo pomysł Wojtka B. też mnie zaciekawił, w końcu ma z tego powstać pojazd SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak zamierzam. Pojazd będzie miał koła i gąski, ponieważ nie mam żadnego pomysłu na zbudowanie napędu grawitacyjnego. A co do reszty uzbrojenia pojazdu, chyba się na coś skuszę, bo to jest wykonalne w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napędu...rzuć okiem tu:

viewtopic.php?t=10302 zabudować boki nie będzie trudno...a jak na przeźroczystych pręcikach umieścisz go na podstawce księżycowej to będzie otyast klimaty Battlezone Wpisz w goglach w wyszukiwarce grafiki: hover tank.Kopalnia pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo proszę:

SDC11630.jpg

 

Z tym napędem to jeszcze pomyślę, bo pomysł na prawdę fajny tylko, że boki trzeba by było zrobić z polistyrenu, którego nie mam ale jeszcze pomyślę z czego można zrobić te boki i może coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam.

Trochę się obijam jeśli chodzi o modele. Jakiś czas temu znowu podłubałem w tym model. Jednak zdecydowałem się na napęd grawitacyjny. Obudowałem dół starą kartą kredytową i doładowaniami telefonii komórkowych. Na to szpachla gdzie nie gdzie, jak na razie szlifowałem to P200. Jak obuduję górę i tam położę szpachlę, to wtedy całość wyrównam papierami P600 i P2000. Jak na razie wygląda to tak:

SDC13273.jpg

SDC13274.jpg

SDC13275.jpg

SDC13276.jpg

SDC13277.jpg

 

To tak, pierwszy raz coś takiego robię i jak wg was, może być?

No i mam problem, chcę mój lodolot uzbroić w jakieś ciekawe działka. Będę wdzięczny za podpowiedzi w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo kontynuacja Fajnie Co do działek to wpisz sobie w wyszukiwarce grafiki google "hover tank".Na pewno znajdzie tonę ciekawych inspiracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do działek proponuję poszukać metalowych luf (np. na Allegro). Może 4 działka os Shilki w skali 1:35? Albo jedno, ale jakieś wielkie -ze skali 1:35. Albo zestaw do okrętu (np. taki) i zrobić z tego działko z obracającymi się lufami, takie jak w A-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachud3 nie ma problemu, gąski mogę wysłać szybciutko, tylko podaj mi swoje namiary na PW, albo zagadaj na gg. Mam podane. Co do działek, już pieniędzy raczej nie będę wydawał na lufy i może wykorzystam jedną metalową jaką mam, to jest do T34 ze skali 1/35, kupiłem złą niż miałem, to ją wykorzystam i coś w niej przerobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.