Skocz do zawartości

F-16 Hasegawa czy Revell ???


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić polskiego F-16 1:72. Warto kupić Hasegawę by ją przerobić??? Czy lepiej od razu wziąć Revella?

Pomóżcie bo nie znam zupełnie modelu Hasegawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko sie wypowiedziec na temat F-16 Hasegawy w 1:48. Ogladalem dwa modele - CJ i CG. Oba sprawialy swietne wrazenie. Ktorys z nich mial przyciemniane oszklenie. Jezeli model w 72-ce jest tak samo dobrze opracowany jak w 48-ce, to z czystym sumieniem moge Ci go polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

udało mi się zakupić w zeszłym tygodniu Falcona z Revella w 1/72 właśnie. Wersja block 50/52 czyli taka jak dla nas choć wersja polska to Advanced.

Mam dostać na dniach przesyłkę to chetnie moge pokazać, choć sam jestem ciekawy jak wygląda. W necie znalazłem takie coś:

 

http://www.rollmodels.net/ninbox/airplanes/oharef16/72revf16aaa.php

 

to porównanie Hasegawy i revella. Co Italerki to daruj sobie, model dosyć prosty i dosyć stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównanie super!!! Dzięki !!!

Pewnie będę w Revellu robił, widziałem ten model i zrobił na mnie niezłe wrażenie.

Co do Italeri to wiem, model stary i bardzo uproszczony.

 

Dzięki wszystkim za pomoc !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tematu wersji "D" to ja się własnie przymierzam.

W tym celu zanabyłem Revella Twin seater i ...block 50/52.

 

...i znając mój pośpiech, zanim skończe Revell wyda F 16D - bo teraz to już zaden problem z kalkami samolotu który zestrzelił MiG'a nad Irakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A kto wie ile takie cóś kosztuje i czy to jest do zdobycia u nas (bo to zdaje sie jedyny garbus dostępny na dzis):

9c443f86b081602e.jpg

d001c95e04990ff4.jpg

 

Jest dostępny w WCM ale jego cena równa się 2 F-16C 50/52 z Revella też go chcialem kupić, ale jak zobaczyłem cenę to i Izraelskie malowanie nie pomogło w zakupie

 

Lepiej jest poczekać na nasze rodzime produkty np. z Ardpolu, zresztą Revell nie powiedział ostatniego słowa robią A, B, C a D jeszcze nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dziwne ale te zdjęcia porównawcze nijak się mają do rzeczywistości patrzę w pudełka i na zdjęcia linków i z podziwu wyjść nie mogę jak fotgraf spaprał robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kolega ale ja widzę ze grał światłem i tak np. zdjęcia tam gdzie jest hasegawa są gorszej jakości po kompresji oraz lekko "przepalone" (znawcy tematu więdzą o co chodzi) i nie idzie tu juz o ilosc detali na danym elemencie ale o to że ktoś kto robił foto zwyczajnie dał ciała może specjalinie może nie.zapraszam każdego do odwiedzenia sklepu i zobaczenia na własne oczy.ja nie bronie hasegawy ja krytykuje fotografa.okulista stwierdził,że wszystko jak narazie jest dobrze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kolega ale ja widzę ze grał światłem i tak np. zdjęcia tam gdzie jest hasegawa są gorszej jakości po kompresji oraz lekko "przepalone" (znawcy tematu więdzą o co chodzi) i nie idzie tu juz o ilosc detali na danym elemencie ale o to że ktoś kto robił foto zwyczajnie dał ciała może specjalinie może nie.zapraszam każdego do odwiedzenia sklepu i zobaczenia na własne oczy.ja nie bronie hasegawy ja krytykuje fotografa.okulista stwierdził,że wszystko jak narazie jest dobrze )

 

Fotki są na tyle dobre, że dokładnie widać jaka jest przepaść miedzie Revellem, a Hasegawą. Szkoda, że koleś nie zrobił fotek przedniej goleni podwozia z modelu Hase to jest dopiero ubaw

 

 

PS. Mam nadzieję, że kolega nie poczuł się urażony tym tekstem z "Okulistą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie jest forum artystów fotografików?

Natomiast te zdjęcia moze i "przepalone" i "po kompresji" dokładnie oddaja róznice między tymi modelami.

Wiem bo mam oba.

Na dzień dzisiejszy ten Revel jest revellacyjny. Być może (co jest bardzo prawdopodobne) za 10 lat bedziemy go porównywac z ***** i wynik porównania najprawdopodobniej będzie niekożystny dla Revella ale dziś to naprawde super model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... może i tak będzie za kilka lat. kolego Mirage mnie bardzo trudno obrazić . Ari tak się składa,że jestem fotografikiem i mnie to osobiście razi.ja rozumiem ,że revel lepszejszy ale na miłość boską jeśli mam poważnie traktować coś to chcę solidności i pełnego obiektywizmu.i tylko tyle.a wogóle to jak masz oba to dawaj foto tylko ładne . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.