Skocz do zawartości

Heinkel He 51 B-2


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

ZIO BY NAITT - dzięki za komentarz. Taka opinia od specjalisty - aż się zarumieniłem .

 

A z tymi naciągami niestety masz rację. Nić którą stosuję do naciągów nie jest elastyczna - trzeba było zainwestować E-Z Line (cienka i elastyczna, używana przez profesjonalnych modelarzy na zachodzie).

 

Próbowałem posznurować model przed przyklejeniem górnego płata, ale zastrzały nie trzymały na tyle pewnie, żebym mógł dobrze naprężyć linki. Musiałem więc wkleić płat i malować z założonymi już naciągami. Nie zamaskowałem ich w żaden sposób bojąc się, że mógłbym je poluzować. Po kilkukrotnym malowaniu aero, a potem pędzelkowaniu czarnym akrylem - delikatnie mówiąc sflaczały.

 

Podziwiam Twoją technikę - najpierw wszystko czysto pomalowane, a na koniec naciągi. Przy kolejnym modelu postaram się ustalić kolejnoć montażu tak bym nie musiał psikać po naciągach. No i może do tego czasu będę już miał artystyczne farby olejne do zrobienia wash'u.

 

Dzieki za cenną uwagę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

kwiatektatek to właśnie Twoja relacja zachęciła mnie do tego modelu. Trudno było rozplanować budowę ze względu na naciągi, które przechodziły przez pływaki, a nie zastrzały. Z tego powodu poprzewlekałem nici już w trakcie montażu pływaków. Przyklejenie pływaków do reszty samolotu też nie było łatwe. Żeby to sobie ułatwić przymocowałem je Blue-tackiem do płaskiej powierzchni i dopiero wtedy przykleiłem resztę płatowca. Niestety nie zauważyłem przy tym, że prawy pływak "uciekł" mi nieco do środka...

 

Poza tym zamiast dzioba, mogłem obciążyć czubki pływaków - dałoby to lepszy efekt.

 

Zresztą wszystko to zobaczysz w fotorelacji z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł ci fajnie. Czysto sklejony i pomalowany. Co do naciągów poeksperynentuj z żyłkami wędkarskimi. Są termo kurczliwe i po zbliżeniu na niedużą odległość jakiegoś rozgrzanego przedmiotu, np gwoździa, ściągają się przez co można uzyskać realistyczny naciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Widząc jakie problemy miałeś przy budowie swojego modelu - za płat zabrałem się bardzo ostrożnie. Często przymierzałem na sucho i odkryłem, że zastrzały na końcówkach skrzydeł są za krótkie. Musiałem dorobić je samemu w wersji dłuższej o jakieś 3mm.

 

Dziwne to trochę, bo jeśli dobrze pamiętam w Twoim modelu musiałeś wydłużać zastrzały podtrzymujące srodkową część płata (co by wskazywało, że u Ciebie zewnętrzne zastrzały były za długie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.