Skocz do zawartości

Mig-21 bis "Fishbed L" Zvezda 1/72


Marcin93

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

 

 

Skromnie pokaże to co ostatnio sklejam. Model jak zawsze robię prosto "z pudła". W "walorce" jeszcze za cienki jestem więc wole do końca opanować sklejanie modeli bez dodatków . Pierwszy raz bawiłem się z szpachlą w płynie (podkład surfacer 500) i jestem zadowolony z efektów. Co tu więcej gadać ? . Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem ;-) . Parę zdjęć z budowy poniżej.

 

 

p3083349.jpg

 

 

p3233364.jpg

 

 

p3233366.jpg

 

 

p4060030.jpg

 

 

p4060035.jpg

 

 

Perfekcji nie ma gdzie nie gdzie kolor aluminium położyłem zbyt grubo, ale chyba nie jest aż tak źle ? .

 

 

 

Pozdrawiam Marcin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie wiele powiedziec nie można.Ładna tablica pryrządów i mam nadzieję,że na to przyjdzie druga warstwa aluminium, bo widac smugi? A jaką farbą malujesz?

Pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek to aluminium z pactry. Maluję tylko Pactrami jakoś do nich mam największe wyczucie . Planuję dać jeszcze jedną warstwę wtedy może pokryję się podkład z aluminiową. I chyba właśnie nie potrzebnie dałem podkład pod kolor główny bo teraz więcej z tym roboty i efekt trochę gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest bardzo ładny jak na "prosto z pudła" .

Jestem pod wrażeniem . Choć dobrze ,że napisałeś ,że nie bawisz się w dorabianie bo bym mogł tutaj wtedy tobie dużo błędów podkreślić.

Ale to nie o to chodzi by się tutaj sprzeczać Ogolnie gdy jeszcze masz czas to zmien kolor zagłowka fotela KM-1M. Bo brązowe zagłowki miał tylko SK-1 . Ale to tylko takie małe szczególiki.

 

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w pracy nad modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy doradzą jakąś lepszą srebrną akrylową farbę ?

 

 

Ogolnie gdy jeszcze masz czas to zmien kolor zagłowka fotela KM-1M. Bo brązowe zagłowki miał tylko SK-1 .

 

 

Jaki kolorek powinien mieć zagłówek w tej wersji ? .

 

 

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w pracy nad modelem

 

Dzięki .

 

 

 

Pozdrawiam Marcin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc tak jak już Patyk ci pokazał fotkę fotelu KM-1M to masz tu kolor siwy , ale ogólnie zależy jaki twój model bedzie miał numer burtowy samolotu i jaki się w nim znaduje fotel . Jaki numer burtowy masz na myśli ? Bo większośc samolotów z Zegrza Pomorskiego ma czarne zagłowki. Ogólnie to fotele katapultowe naszych polskich Migów dostawały nowe obszycie podczas remontów w Dęblinie .

 

Pozdrawiam i życzeWesołych Świąt dla Ciebiei Całej rodziny. I spełnienia marzeń tych Modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bo większośc samolotów z Zegrza Pomorskiego ma czarne zagłowki. Ogólnie to fotele katapultowe naszych polskich Migów dostawały nowe obszycie podczas remontów w Dęblinie

A oryginalnie czarne fotele (całe) też u nas były???

Bo gdzieś wyczytałem, że na bisach i MiGach-23 mogą się trafić całe czarne fotele. Mówimy oczywiście o KM-1. Nawet gdzieś mignęła mi fotka MiGa-23 z czarnym fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest prawda ponieważ gdy widzisz np.czarny zagłówek fotela . To zazwyczaj reszta jest też czarna . Tylko mówie tutaj o środku fotela. Na czym pilot siedzi. Bo boki są koloru podstwawowego jak na każdym fotelu:) Czyli błekitno-szare. Cho czasami od eksploatacji fotela kolor się po jakimś czasie zmienia. Napewno wiesz o co chodzi po zobaczeniu kilku zdjęc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer boczny to 9494 jak się nie mylę któryś z kolegów sklejał takiego samego miga .

.

Pozdrawiam i życzeWesołych Świąt dla Ciebiei Całej rodziny. I spełnienia marzeń tych Modelarskich.

 

Dziękuje i wzajemnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat egzemplarz który robisz ma fotel koloru tego co zdjęcie powyżej . A odnośnie modelu to tak była już tutaj nam pokazana recenzja tego samolotu i to chyba 2 razy . I to o tym samym nr burtowym

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.