Skocz do zawartości

A-7 Corsair II Hasegawa 1:48 - relacja


jajen

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem relacjonowac budowe modelu A-7 Corsair II Hasegawy 1:48. Jakosci i zalet modeli hasegawy przedstawiac chyba nie trzeba.

 

Na poczatek pudło i jego zawartosc

 

PICT0785.jpg

 

PICT0777.jpg

 

PICT0778.jpg

 

PICT0779.jpg

 

PICT0780.jpg

 

PICT0781.jpg

 

PICT0782.jpg

 

Model bedzie waloryzowany blaszkami eduard 48 352 oraz kokpitem Aires 4147. Kokpitu jeszcze nie mam. Zostal zamowiony w Eduardzie i czekam juz drugi tydzien. Mysle, ze po swietach dotrze.

 

Blaszki wygladaja tak:

 

PICT0970.jpg

 

Do dziela:

 

Zaczalem od klejenia elementow fototrawionych w lukach awioniki, podwozia, oraz pokrywach. Nastepnie pomalowalem luki awioniki. Wiadomo jaka precyzyjna robota jest klejenie elementow fototrawionych. Przeklinalem przy tym okrutnie:

 

PICT0973.jpg

 

PICT0998.jpg

 

PICT0999.jpg

 

PICT1000.jpg

 

Po przemalowaniu surfacerem 1200

 

PICT1001.jpg

 

PICT1002.jpg

 

 

Luki awioniki po malowaniu:

 

PICT1004.jpg

 

PICT1005.jpg

 

Na chwile obecna to tyle. Relacja bede uzupelnial w miare mozliwosci na biezaco.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sklejam tego samego tyle że w innym malowaniu i bez blach.Oglądam bo jest co Te wnęki są super bo jak patrzę na moje to mi wstyd Ale już nie będę uzupełniał.Fajnie że pojawił się drugi Corsair bo to piękny samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej na waloryzacje goleni. Po naklejeniu blaszek i psiknieciu podkladem prezentuja sie chyba calkiem niezle:

 

PICT1016.jpg

 

PICT1017.jpg

 

artoor_k sklejasz swojego w wersji z otwartymi czy zlozonymi skrzydlami? JA nie moge sie zdecydowac. Jakie robisz uzbrojenie (czy w ogole go uzbrajasz)? W tej sprawie tez jeszcze decyzji nie podjalem.

 

jajen

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzbrajam bo nie mam czym w moim modelu nie ma uzbrojenia , jest tylko zasobnik rozpoznawczy :( Co do skrzydeł to robię złożone ...chyba ciekawiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tez nie ma uzbrojenia ale dysponuje uzbrojeniem z poprzednich modeli, ktore widac na ponizszym zdjeciu. Nie wiem jeszcze jak uzbroje tego A-7

 

PICT0967.jpg

 

jajen

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Sidewindery są do wykorzystania.Mój A-7 Ma dwa zbiorniki i dwa Sidewindery , powinien mieć jeszcze 12 bomb Mk82 ale niestety hasegawa ich nie dołożyła trzeba skontrolować czy mógł zabrać na pokład to co masz...co do Mavericków mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dotarl wreszcie kokpit Airesa. Zaraz wzialem sie za robote. Najpierw zdjecia opakowania i jego zawartości:

 

PICT1073a.jpg

 

PICT1075a.jpg

 

Po 3 dniach mozolnej pracy uzyskalem taki oto efekt.

 

PICT1169a.jpg

 

PICT1178a.jpg

 

PICT1136a.jpg

 

PICT1124a.jpg

 

Jestem chyba zadowolony z rezultatu.

 

Oprócz tego zrobilem jak do tej pory jeszcze pokrywy i skrzydlo:

 

PICT1065.jpg

 

 

PICT1068.jpg

 

 

 

jajen

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hudzik nie zaparowal ale jest to oryginalna klisza z Airesa i ma taka matowa strukture. Zmienie ja na szybke z zestawu hasegawy bo faktycznie nie ciekawie wyglada.

 

>

 

Założę się że psiknąłeś go matem?

 

Oczywiscie , ze tak - chyba widac ?

 

jajen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czym malowałeś elementy "zielone" bo ni jak nie wygląda to jak w oryginale, no chyba że mój monitor tak przekłamuje.

 

Miałem ochotę kiedyś na ten model ale przeszedł mi na aukcji koło nosa.

 

Jakby ktoś był zainteresowany zdjęciami szczegółów jak np wnęki podwozia itp mogę podskoczyć do MLP w Krakowie w jakiś weekend i cyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.