Skocz do zawartości

A-7 Corsair II Hasegawa 1:48 - relacja


jajen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chłopaki, Wy tak poważnie z tym ocenianiem kolorów na monitorze, czy sobie tylko jaja robicie?

Nie tylko na monitorze - mam tę farbę i wiem jak wygląda. Dla mnie jest za jasna. Może położona na ciemny podkład zbliżyłaby się do IG.

Z trzeciej strony wychodzi fajny model i wcale bym się tym nie przejmował.

Z kolei zastanawia mnie przejście kolorów biały-szary. Obejrzałem z 1000 zdjęć i nadal nie mam pewności. Ja bym chyba jednak zrobił delikatnie rozmyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy aby przypadkiem nie powinno być na odwrót - najpierw kalki, a dopiero potem wash... Przecież teraz, gdy nałożysz kalki, to przykryjesz nimi te ładnie zapuszczone linie podziału, a przecież samolot brudził się także na oznaczeniach. Teraz będzie to wyglądać tak, jakby samolot najpierw się ubrudził, a dopiero potem namalowali na nim oznaczenia...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liniach przykrytych kalkami i tak wash sie nie trzyma i podczas scierania zmywa w calosci. W kazdym razie u mnie tak to jest niemal zawsze. Kiedys faktycznie robilem to w bardziej poprawnej kolejnosci ale raz uszkodzilem kalke podczas zmywania washa (rozmyla sie pod wplywem terpentyny mimo, ze byla polakierowana akrylowym lakierem). Dlatego biorac pod uwage przykre doswiadczenia i slaba widocznosc washa na kalkach odwrocilem kolejnosc.

 

 

Kolejne zdjecia. Wiekszosc kalek juz polozona.

 

PICT1303.jpg

 

PICT1305.jpg

 

PICT1306.jpg

 

PICT1308.jpg

 

PICT1309.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Czym i jak robiłeś te linie podziału ?Bardzo ładne, wygladaja jak na prawdziwym płatowcu ,a nie jak robione przez geodetę na planie.Wrażenie naprawde wspaniałe,

 

Wash to farba olejna + benzyna do zapalniczki. Zapuszczalem same linie podzialu, potem zmywalem terpentyna , ale "punktowo" paleczka do uszu. Trwalo to dluzej ale mozna za to w jednym miejscu zmyc wash bardziej, a w innym mniej i uzyskac przez to dosc realistyczny efekt.

 

Biorac pod uwage sugestie kolegow, zrobilem wash "punktowy" na kalkach , zeby nie wygladaly na zbyt czyste. Wyszlo to tak:

 

PICT1311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Model prawie na ukonczeniu, zostala do zrobienia tylko ruchoma czesc oslony kabiny. Niestety z powodu powaznych dolegliwosci kregoslupa nie moge sie za to zabrac :(

 

Przedstawiam jednak kilka zdjec aktualnego stanu modelu. Jak tylko poczuje sie lepiej , to skoncze kabinke i wystawie modelik w galerii.

 

PICT1376.jpg

 

PICT1379.jpg

 

PICT1380.jpg

 

jeszcze kilka fotek

 

PICT1452.jpg

 

PICT1455.jpg

 

PICT1458.jpg

 

PICT1462.jpg

 

PICT1472.jpg

 

PICT1404.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prawie na ukonczeniu, zostala do zrobienia tylko ruchoma czesc oslony kabiny. Niestety z powodu powaznych dolegliwosci kregoslupa nie moge sie za to zabrac :(

No to zdrowiej i szybko kończ, bo model jak dla mnie bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik przepiękny!

Miałem kiedyś takiego SLUFa, ale już nie mam

 

Są tylko dwie rzeczy, które odrobinkę "wychodzą przed szereg":

1. wspomniany wcześniej biały prześwitujący spod kalki (gwiazda na kadłubie)

2. osłona działka - z racji wysokiej temperatury gazów prochowych (a w tej wersji SLUFa był to dający czadu M61 Vulcan) końcówka oprofilowania działka i blacha przed nią, w której wyprofilowany jest kanał na wylatujące pociski, były wykonane z innego materiału (chyba tytanu) i w związku z tym miały inny kolor niż reszta kadłuba (polerowana goła blacha). To jeszcze możesz poprawić

 

Pozdrawiam i zdrowiej szybko

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

wielkamucha - o to chodzilo?

 

PICT1540.jpg

 

 

PS

 

Model skonczony. Niedlugo pelna galeria. Niestety z modelarstwem przerwa na dlugi okres, a moze nawet juz na zawsze :( A tu piekny S-3 Viking z wypasionymi dodatkami zywicznymi, blaszkami i super kalkami czekal :(.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkamucha - o to chodzilo?

Dokładnie.

Niestety z modelarstwem przerwa na dlugi okres, a moze nawet juz na zawsze

1. Nie desperuj.

2. Wypluj te słowa.

3. Jak zrobiłeś takie cacuszko, to po prostu nie wypada Ci tak pisać.

4. Po prostu - nie wolno Ci.

5. Może jednak z tym zdrowiem będzie lepiej.

 

Trzymam za Ciebie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie przesada. Trzy razy mi juz naprawiali kregoslup (sruby, blachy , prety itp) Szykuje sie czwarty, a to optymizmem nie napawa. Problem z siedzeniem. Wystarczy , ze w pracy ciagle przy biurku , a to b. zle dla kregoslupa. No ale zobaczymy. Ostatnio tez mial byc juz koniec a wyplodzilem ze 3 modele od tego czasu . Dlatego lotus98 nie dostaniesz mojego vikinga

 

Oto link do galerii modelu. Zapraszam wszystkich do komentowania.

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=247267#247267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.