Skocz do zawartości

[warsztat] SAAB J37 Viggen 1/72 Heller


JW

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu z przerwami dłubię sobię Viggena. Narazie wygląda to tak:

107202ab6941c801.jpg

2ea78015e12762f8.jpg

e97d1c21b3f288f5.jpg

Postanowiłem usunąć spody obu półówek i zbudować wnęki podwozia i inne części od podstaw.

8ff7eda21b01f389.jpg

0f2ea4623dde92dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW

Popieram Majka i to bardzo. Jak Viggen to tylko w malowaniu znanym jako "Viggen". Jest tak charakterystyczne dla tego typu i tak ladne ze musi byc takie.

O malowaniu modeli mam male pojecie, ale ostre przejscia kolorow i lamane linie - na moj prosty, chlopski rozum - chyba powinno byc stosunkowo latwo

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche zabawy z maskowaniem bedzie, to fakt, ale to sa proste linie i ostre krawedzie, wiec stosunkowo latwo to wymaskowac.

Tutaj troche widac takiego Viggena.

photo8.jpg

Postaram sie znalesc lepsze zdjecie, moze gdzies mi sie uchowalo. Dodam jeszcze, ze model zostal wykonany przez jednego z moich znajomych (kolege Piotrka K. - chcialbym pozdrowic z tego miejsca ), a zdjecie zostalo zrobione na AirShow Radom 2005 w hangarze, gdzie mielismy swoja mala ekspozycje...

 

 

Kamil, to nie Twoje zdjecie czasem?

 

 

EDIT:

O, nawet mi sie udalo znalesc niepomniejszone zdjecie:

 

viggen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW

Popieram Majka i to bardzo. Jak Viggen to tylko w malowaniu znanym jako "Viggen". Jest tak charakterystyczne dla tego typu i tak ladne ze musi byc takie.

O malowaniu modeli mam male pojecie, ale ostre przejscia kolorow i lamane linie - na moj prosty, chlopski rozum - chyba powinno byc stosunkowo latwo

 

Pozdr.

Pawel

 

Najpierw trzeba ustalić, czy budowany model jest w wersji JA-37 czy może AJ-37. Jesli to JA-37 to plamiaste malowanie odpada bo na tej wersji wystepowało o ile dobrze pamiętam tylko jednolicie szare.

Obie wersje rózniły się długoscią kadłuba. JA ma dłuzszy kadłub, wstawka jest przed płatem głównym. W widoku z góry w AJ główny płat zaczyna się na styku z płatem przednim, JA ma tam szczeline.

 

http://www.airliners.net/open.file/1117738/L/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się to jakoś na JA przerobić?

 

Musiałbys wydłuzyć kadłub,(tylko pytanie o ile, w oryginale to było chyba 17 cm), przerobić statecznik pionowy i dorobic działko pod kadłubem.

No i w kokpicie było coś inaczej. To chyba wszystkie zewnętrzne róznice.

A czy Twój model ma pociski rakietowe Skyflash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaning Havsovervakning (o z takimi dwoma kropeckami - szukalem na keybordziku ale ja takiego klawisza nie mam ) - czyli ta morska wersja rozpoznawcza/dozoru itd. - cos chyba w polowie lat 90-tych zmodyfikowana - dostala literki A jak Attack i J jak Jakt. Radar mial wiekszy zasieg niz AJ-37 itp itd. Wycofane wszystkie cos okolo 2003

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, to nie Twoje zdjecie czasem?

 

Nie, ja na air show nie miałem aparatu. Przeszukałem wszystkie swoje zdjęcia z wystaw i tam też nie mam nigdzie cykniętego tego modelu

 

Łaciate kamo jak najbardziej jestem za i czekamy na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.