Skocz do zawartości

Leopard 2 A4 "polski" 1:35 - na przywitanie.


karol 111

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zauważyłem jesteś stałym bywalcem tego forum, dziwi mnie fakt iż nie zauważyłeś jakie najczęściej padają uwagi na temat wykonania modelu (brak washa, brak przybrudzeń, brak zardzewień itd.)

Nie analizuje się w jakiej sytuacji ten pojazd się znajduje, jaka będzie dioramka do niego, najważniejsze jest brak brudu, błota itp.

I podstawa, łapanie za słowa innych, inne kraje również posiadają współczesne pojazdy, a jeżeli szukasz fotek zabłoconych pojazdów mogę Ci parę podesłać, ale również pojazdy czyste jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapanie za słowa to moja brzydka cecha, przepraszam Jeśli chodzi o pojazdy i ich brudzenie, czy raczej ślady eksploatacji, każdy musi robić według gustu bo można znaleźć takie i takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter te Abramsy, jak zauważył Kolega bodek66 są uzywane bojowo. Gdyby żołnierze dopuścili do takiego sponiewierania pojazdu( jakiegokolwiek, nie tylko czołgu) w Polsce, to dowódca by ich żywcem ze skóry obdarł, i powiesił na suchej gałęzi . Zauważ, że między warunkami pokoju a wojny jest dość spora różnica Co do błocenia, to pojazdy na poligonie potrafią ubrudzić się niemiłosiernie, ale po ćwiczeniach są czyszczone. Więc Abramsa obijaj do woli, ale polskiego Leosia zostaw w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja udowodniłem że po poligonie czołg może być w błocie po czubki anten (bodek66 pewnie wie lepiej o tym ale nie każdy był w wojsku [np. ja :P]) . Abrams z Iraku był potrzebny do obalenia teorii o nie obijaniu pojazdów współczesnych w jakichkolwiek warunkach (takie zdania są częste na forach modelarskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrams z Iraku był potrzebny do obalenia teorii o nie obijaniu pojazdów współczesnych w jakichkolwiek warunkach (takie zdania są częste na forach modelarskich)

W którym miejscu napisałem aby wogóle nie stosować śladów eksploatacji?

A poza tym nie trzeba być w wojsku aby wiedzieć o pewnych sprawach, które dla Ciebie są chyba zbyt odległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pax, pax, Panowie

dla każdego coś miłego,

oto zdjęcia naszych Leo z poligonu, są nie mniej sponiewierane od tych Jankesów, które pokazał peter

leopard2a4.jpg

247_01.jpg

Leopard2-17.jpg

 

i szwedzki

 

leopard-2-pz87-093.jpg

 

wszystko zależy od sytuacji w jakiej chcemy pokazać model,

a to że swój model zrobiłem tak jak zrobiłem, to dlatego, że na temat brudzenia modeli mam podobne zdanie jak bodek66

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu napisałem aby wogóle nie stosować śladów eksploatacji?

A poza tym nie trzeba być w wojsku aby wiedzieć o pewnych sprawach, które dla Ciebie są chyba zbyt odległe.

Jezu bodek66 nie unoś się Po prostu pokazałem przy okazji Bezpośrednio Twojej opinii dotyczyło zdjęcie Abramsa z poligonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Bardzo ładny. Zostaw go. Nie brudz go, bo przedobrzysz. Model jest świetny i jeszcze bo zepsujesz.

 

 

Pozdrawiam>>>>>>marioba>>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Według mnie bardzo fajny leo, merytorycznie się nie moge wypowiedzieć, ale przyjazny dla oka widać wkład pracy, Gratulacje, a co do podstawki to wysłałem ci juz pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model? Czym wykonywałeś brudzenie? Kurz itd.?

Onegdaj użyłem (a było to lat temu trzy) jakiegoś ziemistego pigmentu (dokładnej nazwy/koloru nie pomnę) fixerem utrwalonego.

 

Model fizycznie jeszcze istnieje chociaż jeśli do tej pory nie doczekał się podstawki to, bez uruchomienia programu rewitalizacji starych modeli, już się raczej nie doczeka.

Nie mniej jednak dzięki r0bson za linka na pw, może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.