Skocz do zawartości

Aufklarungspanzer 38(t) UM 1/72


Bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam model pojazdu o nazwie Aufklarungspanzer 38(t).

Producent - firma UM nr. kat: 395. Skala 1/72.

 

Model zrobiłem dla znajomego, który kolekcjonuje pojazdy pancerne w skali 1/72.

Brak dodatków typu blachy czy żywice. Model "prosto z pudła".

Malowanie i brudzenie akrylami modelarskimi i artystycznymi.

Z braku czasu nie obrabiałem dokładnie zdjęć, dlatego są trochę za jasne.

W realu model jest nieco ciemniejszy i bardziej stonowany.

 

Kilka fotek:

 

 

IMG_1364.jpg

 

 

th_IMG_1345.jpg th_IMG_1349.jpg th_IMG_1352.jpg

 

th_IMG_1355.jpg th_IMG_1358.jpg th_IMG_1359.jpg

 

th_IMG_1362.jpg th_IMG_1365.jpg th_IMG_1369.jpg

 

th_IMG_1370.jpg th_IMG_1372.jpg th_IMG_1373.jpg

 

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bushi mam pytanko o model, a konkretnie o firmę UM. Słyszałem opinie, że ukraińska firma robi bardzo dobre modele w 1:72 , jak byś je ocenił, na przykład w porównaniu z Revellem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzu - moim zdaniem UM robi całkiem niezłe modele. Są dość dobrze spasowane. Problemem jest raczej materiał. UM robi plastik kruchy i tłusty. Trzeba go solidnie wymoczyć w krecie albo zalać gorącą wodą z detergentem (ramki myje się przed klejeniem a kompletny model jeszcze raz przed malowaniem). Dodatkowo plastik może się "łuszczyć" czy też rozwarstwiać, co jest dobrze widoczne przy szlifowaniu. Ostatnio pojawia się dość dużo nadlewek na elementach podwozia czołgów LT 38. Chyba formy tracą powoli żywotność dlatego zdarzają się przykre niespodzianki np: zalane otwory ulgowe w kołach. Bardzo rzadko (ale jednak) dochodzi do przesunięcia form i elementy w ramce są krzywo odlane. Ogólnie nie narzekam na modele UM. Trzymają dobry poziom wykonania a producent dodaje blaszki i elementy z gumy do wielu zestawów. Atutem jest też niska cena i duża ilość modeli w ofercie.

 

Piotr D. - w tym zestawie nie ma elementów gumowych. Producent dodał tylko blaszkę.

Tak ogólnie to niezbyt lubię te pojazdy, ale pojawiają się bardzo często na moim warsztacie. Zrobiłem ich chyba z 10, ale nie prezentowałem wszystkich. Może niedługo pokażę na forum dwa nowe - StuH-44/2 i Flakpanzer 38(t).

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.