Skocz do zawartości

T-72 M1 (A?) Revell 1/72


kermit zaba

Rekomendowane odpowiedzi

FAHR spoko, jeszcze nie jedno gięcie blach przed nami

 

Ostatnie zdjęcia przed malunkiem:

 

87588822.th.jpg 74695927.th.jpg 48192142.th.jpg 53884127.th.jpg

87638694.th.jpg 33664367.th.jpg 40575171.th.jpg 95543353.th.jpg

 

Akrylowy Olive Drab Pactry zakupiony, teraz preszajding czarnym olejnym MM i bazowy

 

Po otwarciu oczu ukazał mi się taki widok:

 

81668288.jpg

 

"My nie zapominamy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam mieszane odczucia odnoście tego preshadingu. Raz, że w tej skali to może być kompletnie niewidoczne, a dwa to chyba cienie poszły trochę za duże i na przykład taki element jak falochron przed włazem mechanika kierowcy, który jest częścią wystającą a więc powinien być "doświetlony" a nie przyciemniony, zaległ pod cieniem właśnie. Oczywiście bierz poprawkę, że jest to zdanie kolegi, który w preshading się nie bawi, także może być obciążone błędem;) Z drugiej strony, tak jak wspomniałem wcześniej, pewnie nie będzie to widoczne a suchy pędzel wyciągnie to w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wszystkie wypukłe elementy według sztuki powinny być 'doświetlone', jednak w tej skali ciężko jest dotrzeć do wszelkich zakamarków, a co za tym idzie trzeba wybrać mniejsze zło. Ja to załatwiam w ten sposób, że maluję wszystko bardzo rzadką farbą i po każdej warstwie sprawdzam czy efekt jest zadowalający. Koniec końców wychodzi efekt rozjaśnionych środków dużych powierzchni, taki jak uzyskałem w swoim IS-3. A jak coś nadal ginie w cieniu, a nie powinno to wyciągam to suchym pędzlem.

Z resztą właśnie się biorę za malunek, więc jeszcze dzisiaj się podzielę efektami.

 

Jest i baza. Kolor wyszedł trochę za jasny, ale trzeba wziąć pod uwagę, że na to pójdzie wash. Zdjęcia są paskudne, nie pokazują różnicy odcieni. Jak odzyskam statyw sprawa się wyklaruje.

 

20387398.th.jpg 41014053.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sidoluxem bazowy ładnie ściemniał. Na razie przed washem:

 

16869398.th.jpg

 

A tu już po. Macie jakiś patent na pozbycie się kłaczków z patyków do wycierania washa?

 

81653548.th.jpg 79128444.th.jpg 94989128.th.jpg 81312671.th.jpg 88703108.th.jpg

 

Ewolucja koloru dobiegła końca, myślę, że jest jak najbardziej akceptowalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z partyzanta, ale poglądowo oddają postęp prac. Szczegóły domalowane, gąski założone, lina doklejona. Teraz całość czeka na sido i kalki. Jak czegoś się dopatrzycie, od razu meldować

Zostały jeszcze drobiazgi przy WKM, tylna lina, belka z patyka do szaszłyków i kropelki CA w rozwiercone reflektory.

 

24493346.th.jpg 77801968.th.jpg 87412571.th.jpg

 

Tyle na dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie, po washu i innych zabiegach będzie się z pewnością prezentował super, tylko naprostuj lufę wkm-u i powalczyłbym jeszcze z lufą armaty, gdyż na zdjęciach widać szew. Kalki dajesz polskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtoipmodest niestety nie doczekał się peryskopu dowódcy.

Panzer4 tak, dokładnie tak robię. Jeszcze przed założeniem kół i gąsienic robię washa wanny, tak, żeby podczas ścierania dotrzeć do wszystkich zakamarków, a do tego nie połamać dotychczasowej pracy.

FAHR lufa będzie prostowana do galerii, bo boje się, że skończy tak jak antena. Lufa jest obrobiona,a ten "szew" to listwy usztywniające . Spójrz na zdjęcia w realu, większość współczesnych puszek ma takie rozwiązanie.

Oznaczenia będą radzieckie, emblemat gwardyjski na łunę i czterocyfrowy wzór na zasobnik z prawej strony.

 

A tu parę fot w świetle dziennym:

 

56862181.th.jpg 89528144.th.jpg 95824518.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.