Skocz do zawartości

[in-box]PzKpfw VI TIGER E & Deutshe Infantry Revell 1:72


afruch

Rekomendowane odpowiedzi

To druga odsłona zakupów w tesco. Model kupiłem za 11,74 więc jest się czym pochwalic. Oprócz niego w ręce wpadło też kilka samolotów za 7zl.

Zdjęcia inboxy itp tutaj : http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=225360#225360

 

Niech stanie się więc in-box

 

Pudełko:

 

P1020750.JPG

 

 

Wypraski są bardzo ładne i szczegółowo wykonane:

 

P1020751.JPG

 

P1020752.JPG

 

P1020753.JPG

 

P1020754.JPG

 

P1020755.JPG

 

 

Prezent od Revella 48 chłopa niemieckiej infanterii wojennej wykonanej z żywicy:

 

P1020756.JPG

 

 

Gąski nie wiem czy dobre nie znam sie wogóle na pancerce:

 

P1020758.JPG

 

 

Tylna płyta:

 

P1020759.JPG

 

 

KM i jakiś inny kawałek płyty :P:

 

P1020760.JPG

 

 

Koła jezdne(chyba jezdne) są bardzo dokładne i bardzo małe:

 

P1020761.JPG

 

 

Górna główna płyta:

 

P1020762.JPG

 

 

A tu zbliżenia dwóch niemieckich żołnierzy uwiecznione na zdjęciach:

 

P1020763.JPG

 

P1020764.JPG

 

 

 

 

Model wydaje się być super. Miła odskocznia od lotnictwa, ale zarazem troche się boje czy sobie poradze z malowaniem bez aero. Trudności mi sprawi pewnie tez brudzenie/washowanie i takie tam, nie robiłem tego jeszcze, a model czołgu myśle że tego wymaga.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEER za zestaw zapłaciłem 11,74zł

 

Panzer4 tzn. plastik w tych wigurkach? czy czołgu też. Plastik z którego jest wykonany czołg wydaje sie całkiem ok.

 

I jeszcze pytanie czy owy zimmerit w tym modelu jest wymagany??

Czy może można zrobić wersje bez owego cuda?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie czy owy zimmerit w tym modelu jest wymagany??

Musi być.

A dlaczego w tym modelu układ jezdny jest lepszy? Przyznam, że nie wiem.

Koła napędowe wykonane są poprawnie u Revella, w przeciwieństwie do złomu DMLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Tygrysach jedynkach to wzór nr 1. To był taki standard. Pozostałe to już wariacje na temat, które akurat w Tygrysach nie występowały w ogóle.

 

No proszę, masz dwie odpowiedzi w ciągu minuty

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, kupiłbym na twoim miejscu jeszcze model Tigera I Mittel z Dragona tego posiadającego seryjny zimmerit i a tego zastosował jako dawcę organów (koła wszystkie, poza napinającym, gąski i parę detali) a resztę pobrać z dml-owskiego Mittela i masz bardzo fajny model, ewentualnie jeszcze kupić metalową lufkę i cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To druga odsłona zakupów w tesco. Model kupiłem za 11,74 więc...

 

Chyba jednak nie we wszystkich "salonach" Tesco mają modele plastikowe... ? W Tesco niedaleko mnie, niestety nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz robić zimmerit ręcznie, to zdecydowanie z milliputa. Jest to bezpieczniejszy sposób, bo do momentu nałożenia podkładu/pomalowania modelu będziesz mógł zmodyfikować zrobiony zimmerit. Śrubokrętem dośc mocno ingerujesz w model więc jeśli coś pójdzie nie tak to będziesz mial znacznie więcej roboty niż z zimmeritem robionym ze szpachli.

Ewentualnie możesz zrobić tak jak polecił Ci Kuba, lub kupić zimmerit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie opcja z kupieniem raczej odpada więc zrobię z milliputa.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak położę zimmerit np. na wieżę to jak później dokleić zapasowe gąski? Czy w 1:1 były montowane jakieś specjalne uchwyty itp.? A może ten zim był tak cienki że w niczym nie przeszkadzał. Bo już sam nie wiem najarałem się na tego zima ale nie dopatrzyłem szczegółów. Albo na tej głównej górnej płycie tam jest dużo detali jak w tamtym miejscy zim położyć.

No i ostatnie pytanie które chyba powinno iść jako pierwsze: czy zimmerit kłaść na cały model czy niemcy używali ceramiki tylko w określonych miejscach czołgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcz tak zupełnie na koniec wracając do domu zachaczyłem o tesco i kupiłem jeszcze jeden model

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1188589

 

żdjęć nie umieszczam bo nie mam aparatu. Humvee kupiłem za 11,74.

 

Dowiedziałem się także bardzo ciekawej rzeczy, mianowicie wszystkie te modele leżały już na półkach sklepu dość długo, na tyle długo że nikt ich nie kupował i musieli przecenić. Dziwne szczególnie też dlatego że po tesco latałem strasznie w poszukiwaniach.

 

(sory że tak post pod postem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.