Skocz do zawartości

Kropeczki na lekierze


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Dodam ze robi się to pod lakierem błyszczącym w spreju firmy dupli-kolor. Kropki nie są dozę, ale jest ich dość sporo, robią się praktycznie zawsze. Warstwa nie za duza nie za mała w sam raz.

 

P.SMoże zaatakować to papierem ściernym tak 4000albo więcej , nie mogę znaleźć nigdzie stronki gdzie to dostanę. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sprzedam model samolotu, który ma dwa skrzydła i jeden silnik, a ponadto 3 koła. Ma około 20cm długości"

 

Kupisz, czy poprosisz o dokładniejsze informacje i zdjęcia?

 

Oki, teraz porównaj to do swojego pytania i popraw posta byśmy mogli Ci pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dobra mój błąd.

Oto foto, trudno to jest uchwycić, no ale jedyne które to obrazuje. Teraz już nie jest źle, ale kropki są. Coś w stylu słabo rozcieńczonej farby, no ale ze spreja??

obrazhlm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za dużo lakieru na raz - pęcherzyki gazu uwięzione w lakierze muszą odparować ...

Spróbuj kilka cieńszych warstw i z większej odległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce widać małe "wzniesienia" czyli banieczki gazu - lakier jest gęsty więc nie zdążyły uwolnić się i tak zostały...

"Truckerek" - obejrzyj "zjawisko" pod lupą i napisz co widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dokładnie to samo mi się robiło, jak malowałem motipem. Nawaliłem za dużo lakieru na raz, ale w moim przypadku pęcherzyki się same uwolniły i zostały mi małe wgłębienie. Niestety musiałem to poprawić. Dokładnie wymieszałem lakier i psiknąłem lekką mgiełkę i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest efekt korzystania z lakierów innego przeznaczenia niż modelarskie Czasami warto dać 2 razy tyle, co za motipa i kupić Citadela czy Tamkę, której nawet jak się za dużo nawali, to nie ma problemu, bo pięknie odparowuje. Tańsze zamienniki polecam dla bardziej doświadczonych modelarzy.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - używam farb Gunze serii C oraz ZeroPaints i nie mam takich problemów

A jeśli już ktoś chce używać farb w spray'u to albo malowanie z większej odległości cienkimi 3-4 warstwami i potem szlifowanie albo spuszczenie farb z puszki i malowanie aerografem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka, nie oferuje takiego koloru w spraju, a o Citadeli pierwszy raz słyszę.

 

P.S jest jakiś sklep z pełną ofertą sprajów Citadel??

Jeszcze jedno, oglądałem kiedyś jakiś filmik o tym jak Japończycy robią modele, jeden z nich miał sprej MR. Color albo coś podobnego, czy można to dostać w Polsce, bo szukałem ale nie znalazłem, tylko Mr.Color seria C i H ale co to jest tez nie wiem. Szczególnie zależy mi na sprajach, bo aero muszę wysłać do serwisu, i nie wiem kiedy bedę je miał, a sprajem można tez przyzwoicie pomalować, tylko ze nie wiem jaki wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, no dobra, coś wymyślę z tymi farbami, ale dzięki ze ktoś się zainteresował i nie było tekstów typu"radź sobie sam". Jak będę miał już sprawny aerograf to kupie farbę gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.