Skocz do zawartości

Scania Topline R620 12x4 + naczepa Nooteboom 1:24


Bilonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Zakładam dawno już obiecywaną relację mojego kolejnego modelu. Wszystko jest na sucho, więc się nie dziwcie, że jest krzywo . Lecimy z fotami :

 

Początki:

 

DSC06953.jpg

 

DSC07108.jpg

 

DSC07107.jpg

 

 

Lusterko wykonane przeze mnie ze szpachli, przymierzone :

 

DSC07105.jpg

 

 

Zderzak, wyciąłem z niego lampy, ponieważ chciałem zrobić zwykłe, takie jak w Scaniach serii 4, ale postanowiłem, że wkleję je spowrotem . Zderzak WSTĘPNIE jest przerobiony na stalowy, co będzie można zauważyć w dalszej części relacji .

 

DSC07303.jpg

 

Odcięta część zderzaka :

 

 

DSC07319.jpg

 

Naczepa:

 

Próbuję jej zrobić zderzak, ponieważ pierwotnie nie miała.. Jest to naczepa, do renowacji :

 

 

DSC07281.jpg

 

No i foty całości z dzisiaj :

 

 

DSC07309.jpg

 

DSC07313.jpg

 

DSC07315.jpg

 

DSC07316.jpg

 

Volvo miało mały wypadek

 

DSC07317.jpg

 

DSC07318.jpg

 

Scania prawdopodobnie będzie biała z niebieskim logiem na kabinie, lub niebieska z żółtym logiem. Logo będzie mniej więcej takie:

 

Maleka.jpg

 

Malowałem to od szablonu aerkiem .

 

Wnętrze przerabiam na "Rkowskie" , a oto efekty:

 

DSC07242.jpg

 

Jeszcze fotele, druga obitka i lewarek zmiany biegów .

 

I to by było na tyle. Czekam na wasze opinie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Respekt Cholernie wielkie bydle z tej R-ki będzie . Fajnie że częsi wykonujesz samemu ,za to duży plus

 

Nic tylko czekać na kolejną aktualizacje .

 

 

Powodzenia i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tymi osiami na ciągniku wydaje mi się lekka przesada. Ale to tylko moje zdanie. Skoro tak robisz z nimi to wydaje mi się ze ostatnia oś tez powinna się skręcać bo przecież jak dojdzie obciążenie to siła tarcia spowoduje utrudnienie przy skręcaniu. Ten zderzak przerobiony na ,,stalowy,, to chyba nie tak ma wyglądać no chyba że to ma być ten zwykły mniejszy! Szkoda że te lampy wyciąłeś. Następna rzecz to naczepa, ona jest metalowa?

+ Fajny ten napis Scanii który robisz tylko musisz troszku popracować bo niewyraźne literki no chyba że nie przyłożyłeś bezpośrednio szablonu do powierzchni. Super lusterko, bravo za boczne obicie drzwi, kiera też super.Czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś ostatnia jest na sucho, w ciemno nie robiłbym modelu... Skręca się ona odwrotnie niż reszta... Naczepa jest z plastiku, tylko ktoś (nie powiem kto) pomalował polakierowaną naczepę jakąś zwykłą farbą. Będzie ona zdzierana i malowana jeszcze raz .

 

http://rollingthunder.piranho.de/schau69.JPG - a tu foto zderzaka w 1:1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada się ciekawy model, może trochę przesadzony z tymi osiami, duży plus za części, które robisz sam. Widzę naczepę od znajomego modelarza Macieja T no chyba, że się myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie problem, ale trzeba się zarejestrować na stronce, pokaż samo foto a nie cala stronę. A projekt jest bardzo fajny, pierwszy taki duży na forum . Milosz zrobił 10x4 i to było duże, to będzie ogromne, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W scaniach erkach są dwa typy zderzaków jeden mały a drugi ten większy. Mały nie ma wgłębienia i jest stosowany przy ramach low deck i low. Tamten duży przy wysoko zamontowanych ramach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, fakt Scania metr będzie miała, a więc nie mała . Volvo wsadziłem, żeby pokazać co się z nim stało :/ . Była mała kolizja w pokoju, w której to on ucierpiał . Ładunkiem prawdopodobnie będzie część nogi wiatraka lub jedna z jego łopat, ale to jeszcze jest w kwestii rozważań .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie pokazuje przetłoczenie (wnękę) dokładnie tam gdzie jest tablica rejestracyjna - środek jest metalowy

93965996.jpg

zdjęcie ze strony Scania

i jeszcze jeden przykład Scania Svempas

r055az.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr!-Widze że jesteś z mojej okolicy witam bo wcześniej cię tu nie widziałem.

 

PS. Bilonzo ma doświadczenie i chyba dorze wie co ma zrobić!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek oj jak dobrze, że Ty się tak zawsze trzymasz planów modelarskich i wszyściutko masz zgodne z orygiałem... Tylko efektów mało.. Więcej pracy, mniej gadania. Aha, Tomku czytamy a nie oglądamy obrazki... . Naczepa była zrobiona przez MaćkaT, a po kilku właścicielach (w kiepskim stanie) dotarła do mnie, jest ona w fazie renowacji. Przeczytaj to, bo już więcej o tym nie będę pisał ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, kolejny aktual. Wszystko jeszcze na such, a więc krzywo . Przyklejone mam już 5 osi, ale zostało jeszcze duużo pracy przy nich . Scania dostała lakier (bordowy metallic), ale w tym słońcu taki się wyblkały zrobił . Patrząc na fotki widzę, że trzeba będzie jeszcze poprawić napis SCANIA, bo coś krzywo wyszedł .

 

 

DSC07499.jpg

DSC07503.jpg

DSC07501.jpg

DSC07508.jpg

DSC07509.jpg

DSC07510.jpg

DSC07511.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem,całkiem wygląda w tym kolorze Czekam na kolejne fotki

 

P.S. Postaraj się o bardziej ostrzejsze fotki

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.