Skocz do zawartości

Scania Topline R620 12x4 + naczepa Nooteboom 1:24


Bilonzo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 8 months later...

Żeby nie było, że tylko modele kupuję,a nic nie robię

 

Scania (bordowa kabina wraz ze zderzakiem sprzedałem Maćkowi (Irizarowi) przeszła metamorfozę . Zmieniłem plany i postanowiłem zrobić coś takiego:

 

lkw_sca_vdvlist_6a_hd01_02.jpg

 

Do tej zdążyłem zrobić tyle (wszystko przyłożone na sucho :

 

PIC_0165.jpg

PIC_0127.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to to mi się podoba, nie tak jak przedtem takie monstrum.

Pomarańcza nieźle siada , jedynie ten zielony tak jak by na nim podkład przebijał (?)- czy to wina fotek ?

 

Powodzenia

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Myślałem, że ten temat już zanikł na forum. Fajnie, że do niego powróciłeś i zamieszczasz zdjęcia z budowy. Moje zdanie na temat Scanii znasz

 

 

PS. Niedługo relacja tamtej bordowej, znajdzie się na forum

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę, się, że zrobiłeś taki krok. Model był świetny, ale wiele tracił tym, że nie był do końca poparty orginałem, a teraz jest już wszystko czego potrzeba do szczęścia- Powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt. Moj znajomy robi dokladnie taki sam ciagnik, nawet w barwach tej samej firmy, tylko z kabina typu "P". Klasa model, naprawde jestem pelny podziwu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam. Mimo, że pochłonęły mnie całkowicie dwa inne projekty, to coś tam dłubię przy Scanii (mam zamiar ją skończyć do MTM ) . Zacząłem malować pasy na kabinie. Poprawki wskazane. Co do kolorów spoilerów to od razu mówię, że są tylko "pryśnięte" bazą, żeby sprawdzić jak to będzie wszystko razem będzie wyglądało .

 

Fotki:

 

DSC00170.jpg

DSC00176.jpg

DSC00164.jpg

DSC00165.jpg

DSC00167.jpg

DSC00166.jpg

DSC00171.jpg

DSC00173.jpg

DSC00175.jpg

DSC00180.jpg

DSC00187.jpg

DSC00188.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to poproszę zbliżenie na pasy na kabinie i w ogóle na całą kabinę - zwłaszcza miejsca łączenia globu z kabiną.

Co się stało z łączeniem przedniej szyby ( ramy szyby) z globem? - wygląda jak niedokładnie szpachlowane, albo poleciałeś z klejem...

Paseczki na przednim zderzaku - dla mnie do poprawki - nie są równe, nie kończą/zaczynają się na tej samej wysokości i są moim zdaniem za cienkie.

 

Pytanie czy nie prościej było zrobić ten kosz z profili polistyrenowych niż z tego czegoś kolorowego ( wygląda jak elementy od lizaka bądź patyczków do uszu ) ?

 

Odbłyśniki od podstaw - czym malowałeś - wyglądają jak by ciut za dużo farby się na nie dostało.

 

Poza tym bardzo ciekawy projekt.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer Ta kabina jest składana z 5ciu kabin i abym nie miał prześwitu między szybą, a przednią ścianą musiałem to tak zrobić. Tam przychodzi osłona przeciwsłoneczna. Te paski na zderzaku będą poprawione - malowałem je już dawno temu i mam inną technikę na ich pomalowanie. Odbłyśnik - wydaje Ci się - wszystko jest ok, a za szkłem nic nie widać, ponieważ jest karbowane. Kosz jest robiony z profili plastikowych. Wg. mnie bez sensu byłoby wydawać kupę siana na profile evergreena, żeby tylko przyszpanować firmą, jak za mniejszą kasę mam to i wyjdzie podobnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilonzo kupowanie profili - nie pisałem o evergreen - istnieją też inne tańsze firmy - nie jest szpanowaniem. Jak robić coś dobrze, to trzeba mieć dobre tworzywo.

Możesz mi powiedzieć jakież to profile użyte zostały przez ciebie - konkretnie skąd pochodzą?

Pytam, bo jeżeli moje przypuszczenia są słuszne, to A) konstrukcja rozpadnie się po kilku przymiarkach, B) jej obróbka papierami ściernymi przyniesie marny efekt, C) istnieje możliwość wejścia w reakcję z farbami ( np samochodowymi - miałem taki przypadek ).

Nie piszę tego ze złośliwości ale dla uniknięcia niepotrzebnego problemu

Szkoda by było, gdyby taka drobnostka zepsuła odbiór modelu.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer te profile znalazłem gdzieś u mnie w domu, nie wiem, do czego dokładnie były przeznaczone . Z malowaniem ich nie ma problemu, bo cała zabudowa zakabinowa jest wykonana i pomalowana właśnie z tych profili. Jest to konstrukcja sztywna i nie reaguje z farbami . Ten kosz jest taki kolorowy, bo go jeszcze nie malowałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.