Skocz do zawartości

Scania Topline R620 12x4 + naczepa Nooteboom 1:24


Bilonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Zderzak dolny ma straszny kąt po prawej stronie scanii , powinien być bardziej zaokrąglony.

Dolny stopień , no właśnie dlaczego go nie ma? W czwórkach nie było go i był tylko sam metalowy schodek, ty masz erke więc powinien być i schodek i stopień.

Nie potrzebnie wymalowałeś klosz na lampy , teraz bedzie trudno clearem wymalować.

Blenda się zrobiła pół okrągła.

+++ Ładny kolorek i ładnie nałożony, fajnie skomponowany znaczek na globie.

Osobiście wiem że takie przeróbki są trudne i szanuje twoją prace.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żadnych kloszy nie zakładałem... A stopnia nie ma, bo po prostu go nie będzie ot co. Nie powiedziałem, że robię 100% oryginał jakiś. Może w następnej go wykonam. Bledny już inaczej nie mogłem zrobić, robiłem ją z dwóch... Na żywo jeden halogen jest ciut krzywo, reszta jest w miarę prosto..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Moim zdaniem zderzak do poprawki, wygląda jakby był niedoszlifowany... I ten lakier troszkę lewy jest, ja bym wrzucił do Dota i jeszcze raz malnął. Ale to już rzecz gustu

 

Co do naczepki, to po Maćku miałem ją ja, potem Cris a potem ty. Jeżeli dobrze pamiętam była ona złamana na łączeniu wózka z platformą, i gdzieś była uwalona platforma ale gdzie nie pamiętam Była cała wysmarowana w DOCIE także masakra była, i została pomalowana nie jakąś zwykłą farbą tylko czerwony motip ale numeru Ci nie podam bo po prostu nie zwracałem na to uwagi, w każdym razie poprosiłem o czerwień meksykańską.

 

Mam nadzieje że zrobisz piękny model, tylko taka moja rada, zanim na coś rzucisz bazę, psiknij to podkładem jasnym i poddaj publicznej wymianie zdań a wierz mi, wyjdzie Ci to na dobre

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ona dopiero jest pomalowana bazą, bezbarwny przyjdzie jeszcze... A zedrzak jest wyszlifowany dobrze, uwierz mi . Szkoda, że malowałeś tą naczepę, bo tak mi na to wygląda jakbyś na polakierowaną ze 2 puszki wypsikał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne kolorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze bordowy pasuje do srebrnego

 

A jakieś chromy będą ? Np. te z zestawu Atelier

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze bordowy pasuje do srebrnego

 

Bardzo dobrze uwarzasz. Moja scanie też ma takie kolory. Życzę powodzenia z tak dużym projektem, chyba najwiekszy ( co do ilosci kół) na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :] . Czyli nie wyszło jak zawsze na Twoje.. Ciągnik może się niektórym nie podoba (może większości, tego nie wiem), ale dla mnie jest . Jak już coś robić to na całość .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciągnika to poczekam aż nabierze trochę lepszego wyglądu, bo jak na razie sama kasta na takiej ramie w moim mniemaniu nie wygląda zbyt oszałamiająco. Co do samej ramy i ilości kół, trochę przeszkadza mi ta pojedyncza przednia oś. Może się nie znam czy coś ale pokusił bym się o przesunięcie tej drugiej osi do pierwszej jak to nieraz się widuje w wywrotkach 4x8. Wiem że teraz jest już za późno ale w kolejnym projekcie można by nad tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno kibicuję i wierzę, że zestaw będzie wyglądał imponująco!! Scania to moja ulubiona marka wśród "europejczyków" ale Twoja wersja to coś wręcz unikatowego... Ja niestety nie miałbym gdzie postawić takiego kolosa!!

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Uffff... Trochę się tu zakurzyło . Dużo osób się mnie pytało co się dzieje z tą Scanią. Otóż prace trwają nadal . Podam kilka starszych fotek, bo narazie nie mam czasu robić nowych (jedynie w weekend). Dodam, że 24 grudnia minął rok jak robię ten model .

 

 

DSC07727.jpg

DSC07720.jpg

DSC07719.jpg

DSC07718.jpg

DSC07695.jpg

DSC07767.jpg

DSC07794.jpg

 

Owiewka przed polerką

 

DSC07793.jpg

DSC07798.jpg

DSC07850.jpg

DSC08430.jpg

DSC08443.jpg

 

Szyby malowane pędzelkiem

DSC07699.jpg

 

 

No i kiepska fota całości :

DSC08240.jpg

 

Zostało jeszcze duuuuużo pracy. Obitki drzwi mam już skończone. W fotelu pasażera chciałem uzyskać efekt rozłożenia - myślę, że wyszło ok . wszystkie dodatki we wntrzu, łącznie z kierownicą zrobiłem sam . Klosze halogenów zostały odklejone i wyczyszczone, ponieważ mi zaparowały od kleju Gunze .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.