Skocz do zawartości

Leopard 2A6EX / Hobbyboss 1:35


Żapcia

Rekomendowane odpowiedzi

Pora zacząć nowy wątek, tym razem z Leopardem w tle... Ochocza postawa twórcza doprowadziła do tego, że bite siedem godzin siedziałam przy warsztacie, nie odczuwając żadnych potrzeb życiowych poza żądzą składania Leosia Postępy, jak na jedno popołudnie, mam nadzieję, że spore Oprócz źle odlanych niektórych części, które wymagały szpachli, obyło się bez większych problemów. No może lufy nie chciało mi się do końca wygładzać, co zostawiłam na inne popołudnie;p Miło też zauważyć, że póki co nic mi nie spadło i nie zginęło w ciemnych odmętach dywanu pod biurkiem (odpukać w niemalowane ) Aż duma rozpiera, bo Leoś w porównaniu do Beemdzia prezentuje się okazale, dumnie i inne achy i ochy Ponadto miałam możliwość pierwszy raz wmontowałać blaszkę

leo107.jpg

leo106.jpg

leo105.jpg

leo104.jpg

leo103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Te uchwyty z boku wieży można by chyba wymienić na druciane Smile

Nie jestem pewna, czy to by wiele dało..

 

Kobieta klejąca model czołgu

 

Ty naprawdę istniejesz?

Nie, to tylko matrix

 

Oto nieprzenikniony i niezbadany świat matrixa Podążajcie za króliczkiem

th_leo101.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sam model w sobie niezły ale nie wiem jak to wygląda w innych produkcjach tego czołgu -geometria przodu wieży leży-trzeba się trochę ponapinać żeby to prosto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prace idą żółwim tempem, bo teraz jest trochę nieprzychylny czas dla studentów... Piotrek mówiąc, że modele nie mają daty ważności też mnie zbytnio nie popędza Jednak w przerwach na zaliczenia starałam się coś podłubać, by iść choć odrobinę do przodu. Z ramek wszystko już wykorzystane, gdzieniegdzie poszpachlowane i w zasadzie gotowe by kłaść podkład. Za radą Reggiego dorobiłam drzwiczki celownika.

 

DSC_2886.jpg

DSC_2889.jpg

DSC_2891.jpg

DSC_2892.jpg

DSC_2893.jpg

DSC_2894.jpg

DSC_2895.jpg

DSC_2897.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje ten czołg i bardzo jestem ciekaw jak będzie wyglądał po malowaniu , mam ochotę sprawić sobie też takiego choć do sklejenia jeszcze sporo w poczekalni i to przeważnie samoloty .

 

Pozdrawiam i Życzę Koleżance jak najwięcej wolnego czasu na modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. widze że wszystkie leo2 z Hobbybossa mają tą samą przypadłość, wyrzutniki granatów dymnych są pod złym kątem, wszystkie są proste, a w rzeczywisotści sa pod różnym, tamiya w swoim leo zrobila to poprawnie. Poza tym model super no i spoko, że dziewczyny robią tanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to najbardziej te niedopasowanie w dodatkowych dopancerzeniach na przodzie wieży boli, szczególnie jak się patrzy od góry. No ale widziałem jak to pasowało i cięcia byłoby co niemiara, żeby to okej spasować.

Tutaj śpi Leoś:

DSC_2924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanko poszło i to nawet doznałam zaszczytu obsługi nowego aerka Reggiego Nawiasem mówiąc, nie wyobrażam sobie malowania pędzelkiem Nowa sprężarka jednak chyba mnie nie lubi, bo jak tylko usiadłam z zamiarem brania się do pracy coś się odłączyło i bęc... Jednak Piotrek Złota Rączka szybko naprawił i dlatego można spojrzeć na te oto rezultaty:

 

 

fotki13.jpg

fotki12.jpg

fotki11.jpg

fotki10.jpg

fotki09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony boczne nie są przyklejone prawda?? Jeśli tak, to szpara pomiędzy przednim ekranem, a błotnikiem nie powinna mieć miejsca (sytuacja dotyczy obu stron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony boczne nie są przyklejone prawda??

 

No cóż.. Są przyklejone, bo naiwnie myślałam, że tak jest prawidłowo.. Widziałam zdjęcia w skali 1:1 to jakieś małe odchylenia były No trudno może uda się jakoś poprawić..

 

 

Kurcze, żyję na tym świecie już parę latek ale nigdy nie wpadłem na pomysł aby uwodzić dziewczyny metodą "na aerograf".

 

Pozwolę sobie zacytować: "Są rzeczy na niebie i ziemi, o których się filozofom nie śniło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próby naprawy, naciągnięcia itp. Mam nadzieję, że choć odrobinkę jest lepiej...

 

DSC_3223.jpg

DSC_3224.jpg

DSC_3225.jpg

 

A tu już cała wieża w kamo. Na chwilę obecną tylko to, bo terminy egzaminów się nie ubłagalnie zbliżają (ach ciężkie życie studenta..) Kawałek maskowania został na boku, ponieważ jakoś ominęłam to miejsce przy malowaniu. jednak co się odwlecze to nie uciecze i poprawię przy robieniu kadłuba. Fotki jakieś blade wyszły, więc zapewniam, że kolory są bardziej nasycone w rzeczywistości.

 

fotki16.jpg

fotki17.jpg

fotki18.jpg

fotki19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.