Skocz do zawartości

Okręty podwodne p.705 Alfa


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Na szeregu fotografii z zewnątrz można zobaczyć otwartą również pokrywę za wiatrochronem (na dole fotki). Sposób jej otwerania to osobna historia - ale jest jeszcze pytanie - co jest pod ta pokrywą?

Czy widzieliście jakieś inne fotografie na których byłoby widać wnętrze kokpitu - pod innymi kątami, z otwartą tą klapą?

- w monografii o ktorej wspominasz, na stronie 33, sa dobre fotki tego co jest pod ta pokrywa. Kryje sie tam zejscie do nizszych pokladow - czyli w glab okretu. Mozna sie oszukac, bo fotki sa zrobione pod namiotem ktory zakladano na te czesc okretu, gdy byl zacumowany przy nabrzezu.

 

Jednoczesciowa pokrywa otwierana jest na bakburte, do pokrywy przymocowana jest pokrywa wlazu. Podczas operowania na morzu, zaloga wychodzila na mostek i zamykala pokrywe (wraz z pokrywa wlazu) - by umiezmozliwic wlewanie sie wody do srodka.

 

68b427f197e25468m.jpg 31acfbddf1c590d3m.jpg

 

Na tej stronie Jedrus, wrzucil fotke na ktorej tez widac pokrywe.

abeedec3092e80a7m.jpg

 

Na stronie 32 masz fotke "w glab" okretu.

 

Na czesci rysunkow pokrywa jest podzielona na dwie czesci, a pokrywa wlazu nie jest do niej przymocowana. Prawdopodobnie takie rozwiazanie istnialo w pr.705, tak to rozrysowane jest np. w "Apalkowie", ale ja mam ograniczone zaufanie do rysunkow w tej publikacji. Co do pr.705K mamy pewnosc, bo mamy fotki.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

znalazłem źródełko w sąsiednim temacie, ciekawe co jeszcze jest w książce, z której pochodzi to i wcześniej wstawione zdjęcia (Russian Submarines: Guardians of the Motherland), próbka wygląda ciekawie, 25$ może się skusić

Na Amazonie jest teraz po 17 USD. Z przesyłką wyjdzie ok 27 USD.

http://www.amazon.com/Russian-Submarines-Motherland-Wayne-Frey/dp/0741434474/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1240391766&sr=8-1

 

Oto dwie próbki odnośnie Alfy:

alfa7.jpg

alfa2.jpg

Dodam, że sporo fotek z tej książki krąży po internecie, czasami kolorowych i znacznie lepszej jakości. Chociażby kolorowa fotka pokładu proj.1710 (sąsiedni wątek).

 

Autor książki mieszka tu: http://s181686668.onlinehome.us/phpBB2/viewforum.php5?f=39

W sekcji dotyczącej proj.705 można zobaczyć parę fotek z książki - aby je zobaczyć należy kliknąć w "złamane obrazki", fotki nie ładują się same.

 

Dodatkowo na Amazonie można znaleźć (jeżeli ktoś jeszcze nie zna) to:

http://www.amazon.com/Cold-War-Submarines-Construction-1945-2001/dp/1574885308/ref=pd_bxgy_b_img_b - nie mogłem się oderwać od lektury, póki nie skończyłem... Wyśmienita rzecz o historii rozwoju podłodek po obu stronach kurtyny. Dodatkowo oprócz szczegółowej historii są też próby wyjaśnienia powodów przyjęcia takich a nie innych rozwiązań konstrukcyjnych.

 

Wracając do kiosku proj.705(K) - chyba ten sam okręt co na fotce powyżej:

alfa6.jpg

zdjęcie z okładki tejże książki:

http://www.amazon.fr/Marine-sovi%C3%A9tique-Claude-Huan/dp/2909675866/ref=sr_1_6?ie=UTF8&s=books&qid=1240391588&sr=8-6

W środku sporo fotek, większość kolorowych, całej floty sowieckiej. Wadą jest cena i język, w którym książka została napisana.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam jedno pytanie odnośnie projektu 705(K). Chodzi mi mianowicie o możliwość wysunięcia dziobowych sterów głębokości w suchym doku. Przeglądałem swoje archiwum książkowe dot. rosyjskich podłodek i praktycznie na żadnym ujęciu wydokowanego okrętu nie widać wysuniętych sterów. Czy jest to spowodowane jakąś techniczną przyczyną?

 

Na rosyjskim modelu stoczniowym stery są wysunięte, ale na żadnej fotce rzeczywistego okrętu ich nie widać. Zacząłem ostatnio rozmyślać nad wytworem firmy Maquette w skali 1:400 i do kompletu rozmyślań brakuje mi widoku dziobowych sterów głębokości...

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.