Skocz do zawartości

Okręty podwodne p.705 Alfa


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Ta antena, co wyglada jak trzepaczka do jajek (sorry za okreslenie, nie stawiajcie mnie na szafot, ja sie na tym nie znam), to na zdjeciu w poscie Jedrka wyglada hmm... delikatniej.
- o widzisz dzieki, dzieki i dzieki

Jutro, jak znajde chwilke czasu, bede sie piescil z tymi elementami. Ta "trzepaczka" generalnie ma zle proporcje i rura tez wyglada na tak o mniejszym przekroju...

 

Tak Photoshop to genialne narzedzie i wszystko.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moze macie jakas fotke lub dokladny schemacik zlozonej owiewki mostka czy jak to sie nazywa ?

 

Hmmm.... ciezko ale mam z innego okretu. Generalnie sa prawie identyczne. Jak widac z fotki boki skladaja sie do srodka i potem albo kurna opuszczaja to jakos automatycznie albo zostaje kipnieta do tylu czy jak

 

19fba44799a2763c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan z góry sugeruje jedynie złożenie owiewki do poziomu

 

trzeci element od rufy ma troszkę bardziej skomplikowany i nieregularny kształt, są na nim jakieś wypustki (niesymetryczne), na serii zdjęć tego samego okrętu, za każdym razem wgląda inaczej...

 

zwróć uwagę (tak obrazowo) na liczbę i rozmieszczenie "kostek" z boku kadłuba na przejściu kiosku w kadłub (przez te wredne małe otworki zrezygnowałem z poprawienia modelu w tym miejscu )

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonek & Jędrek - tak jak pisaliscie - "zloze owiewke" do poziomu i tyle.

 

zwróć uwagę (tak obrazowo) na liczbę i rozmieszczenie "kostek" z boku kadłuba na przejściu kiosku w kadłub

e1d7c18fc8b8910d.jpg - nalozone dwa schematy z Apalkowa. Czerwony to 705, a czarny 705K. Sa roznice w ilosci dziurek (705 ma ich 10 szt. gdy 705K 8szt.) i ich rozmieszczeniu wzgledem innych elementow okretu. Ja rysuje 705K na podstawie Aplakowa wlasnie - choc pewnie sa tez inne plany z jeszcze innymi roznicami. Dodam ze wszystkie/prawie wszystkie p.971/Akuly w tej ksiazce roznia sie miedzy soba iloscia i rozmieszczeniem otworow.

 

Tu powstaje problem z "modelami stoczniowymi". Modele 1:200 i 1:400 znacznie sie roznia i nie jest to sprawa trudnosci oddania szczegolu w skali. Na fotkach ponizej widac ze przod kiosku na jednym modelu ma jakby oplywke sonaru, a na innym tego brakuje (?) Ten bez oplywki to 705 (10 szt. dziurek - czyli mozna przyjac ze 705K powinien miec ten element), ale u Apalkowa przednie czesci kioskow wygladja tak samo. Mozna tez rozroznic na fotkach modeli i okretow roznice w malowaniu elementow itd.itp. Postanowilem ze bede sie opieral na Apalkowie (z malymi zmianami) - ostatecznie to bedzie tylko grafika, a nie blueprint

9924b445a4409a34.jpg

83f4a1a6d757037d.jpg

 

trzeci element od rufy ma troszkę bardziej skomplikowany i nieregularny kształt, są na nim jakieś wypustki (niesymetryczne), na serii zdjęć tego samego okrętu, za każdym razem wgląda inaczej...
- no jest tu kolejny problem. U Apalkowa wyglada to na planie tak -

ff98749f7ba7a928.jpg

Poczatkowo byl tak rozrysowany, ale nie znalazlem fotki z tak wygladajacym elementem. Wszedzie wyglada jak pudelko ("budka legowa ) z antenami na jednej ze scianek bocznych. Poniewaz (wedlug mnie) jest to antena radaru to latwo domyslic sie czemu wyglada to za kazdym razem inaczej - obraca sie wokol osi. Nie mam fotek dobrej jakosci tego elementu - wiec na grafice - anteny sa po "drugiej stronie".

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA

Sa roznice w ilosci dziurek (705 ma ich 10 szt. gdy 705K 8szt.) i ich rozmieszczeniu wzgledem innych elementow okretu.

 

co racja to racja, korciło mnie by przysiąść nad fotkami i poszukać więcej różnic

 

Wszedzie wyglada jak pudelko ("budka legowa ) z antenami na jednej ze scianek bocznych. Poniewaz (wedlug mnie) jest to antena radaru to latwo domyslic sie czemu wyglada to za kazdym razem inaczej - obraca sie wokol osi.

 

obrót widać na sekwencji fotek tego samego okrętu, z początku myślałem, że podstawa "budki lęgowej" jest w kształce sześcianu, ale oglądając w powiększeniu fotki doszedłem do wniosku, że nawet jeśli jest to sześcian to niezbyt regularny, z różnych stron jego krawędź jest bardziej lub mniej oddalona od osi i wygląda na to, że góra dwie ściany "budki" są zabudowane wystającymi elementami

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jędrek

wygląda na to, że góra dwie ściany "budki" są zabudowane wystającymi elementami
- mozesz Jedrek wstawic fotki o ktorych piszesz we wczesniejszym poscie ? Na fas.org znalazlem takie ujecie - nie widac wystajacych elementow na "tylnej" scianie "budki" ?

 

7a1808baffddb1b5.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. wiele więcej to nie mam.. i jakość nie najlepsza

na trzeciej pokazywanej już w większym kadrze widać troszkę nie tylko wystające "ramiona"...

Alfax1.jpg Alfax9.jpg Alfax2-1.jpg Alfax7.jpg

poniżej dwie pierwsze ciekawe troszkę weryfikują moje wyobrażenie o tym elemencie

Alfax3.jpg Alfax4.jpg Alfax6.jpg Alfax8.jpg Alfax5.jpg Alfax10.jpg

 

i Twoja fotka ciut lepszej jakości

Alfax2a.jpg

 

pozdrawiam, Jędrek

Edit: dorzuciłem jedną fotkę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

przeglądając książkę Admirałtejskije werfi 1926-1996 wydawnictwa Gangut natknąłem się na wzmianki o Alfie, a że dawno nic się w temacie nie działo postanowiłem go troszkę uzupełnić

 

wpierw o plan projektu 705 (w końcu książka poświęcona jest m.in. okrętom jakie powstały w tej stoczni )

Alfa_192.jpg

oraz dwie nieznane mi wcześniej fotki

Alfa_258.jpg

Alfa_197.jpg

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzieki Panowie - fajnie ze moja Alfa Wam sie podoba (troche spoznione - ale zawsze)

 

Jędrek - a ten schemacik inny niz u Apalkowa - qrka

 

Znalazlem na YouTube film z ktorego pochodza klatki wstawione przez Grzegorza:

czesc 1

http://www.youtube.com/watch?v=G31Qc16r5yQ

czesc 2

http://www.youtube.com/watch?v=5fn-02-2cJ0

Jakosc srednia ale warto obejrzec - mi sie podobal fragment o spawaniu kadluba

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzieki Okonku

Podobny dal Jędrek troszke wyzej, ale bez rzutu na kiosk... Jedno co mnie zastanawia to ilosc otworow przelewowych pod kioskiem. Rzut aksonometryczny ma 10 szt., a boczne juz 11 szt... ech

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

znalazłem źródełko w sąsiednim temacie, ciekawe co jeszcze jest w książce, z której pochodzi to i wcześniej wstawione zdjęcia (Russian Submarines: Guardians of the Motherland), próbka wygląda ciekawie, 25$ może się skusić

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ostatnio w wątku warsztatowym wspominałem conieco o fantazjach n/t kokpitów liry i warszawianki

Jedyna fotka kokpitu jaką do tej pory widziałem pochodzi ze specwypusku Tajfuna:

kokpit01_small.jpg.

Jak widać tylko wiatrochron jest otwarty, (solidna konstrukcja, w sam raz na odtwarzanie w skali 1/350 albo 1/400 :). Na szeregu fotografii z zewnątrz można zobaczyć otwartą również pokrywę za wiatrochronem (na dole fotki). Sposób jej otwerania to osobna historia - ale jest jeszcze pytanie - co jest pod ta pokrywą?

Czy widzieliście jakieś inne fotografie na których byłoby widać wnętrze kokpitu - pod innymi kątami, z otwartą tą klapą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.