Skocz do zawartości

Okręty podwodne p.705 Alfa


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

myślisz Okonku, że będzie to coś w stylu tego co na poniższej fotce? (wziętej i pociętej ze strony narod.gremicha.ru) to ster bodajże Victora (p.671)

 

014.jpg

 

zwróciłeś uwagę na zakończenie śruby? kolejna rzecz do zrobienia...

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu się zgadzam, pooglądałem wczoraj wcięcie pod różnymi cudeńkami jakie mogłem zrobić ze zdjęciami (przy moich umiejętnościach) i werdykt był jeden... wcięcie

ale tym czerwonym światełkiem to zabiłeś mi ćwieka.. małe czy duże?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat się pięknie rozwinął więc dorzucę co jeszcze, kiedyś przeszukując sieć znalazłem takie fotki i rysunek, wtedy wrzuciłem to do folderu z Alfą ale dziś się zastanawiam czy czegoś wtedy nie namieszałem...

 

32_01m.gif 32_02m.jpg 32_03m.jpg

 

to jakieś testy modułu ratunkowego dla Alfy?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek... Trafnie typujesz...

Jest to test, (jeden z kilku udokumentowanych na zdjęciach...) przedziału ratunkowego od LIRY... Kadłub nie ma dokładnie takiego poszycia ( jak w 705-tce...) z tytanu jak w OP, ale przekrój i generalnie proporcje wykluczają raczej inny typ OP...

 

Za kilka dni wstawię więcej nie publikowanych zdjęć LIRY (okazało się, zresztą jak zwykle dla mnie...Hihihihi...że mam kilka filmów dokumentalnych z tymi okrętami...Porobię zrzuty ekranu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz

Szybko dalo sie ustalic ze to K-64 na fotkach jest

Gdzies czytalem ze na zachodzie szacowano zdolnosc absorpcji cieplnej stopu na poziomie 300% w stosunku do tradycyjnych rozwiazan. Niestety szybko sie utlenial co doprowadzalo do zapychania instalacji i system siadal. Problemu tego nie rozwiazano przez caly okres sluzby okretow (doraznie rozwiazano to czestymi wymianami rur + jescze czestrzym czyszczeniem instalacji) byl tez przygotowany projekt 705D z konwencjonalnym reaktorem - ale zarzucony. Pompy chlodziwa zuzywaly tyle energii ze zdecydowano sie na prad zmienny 400 Hz (normalnie na innych jednostkach 50 Hz). Maskowanie moglo byc spowodowane peknieciami spawow tytanowego kadluba K-64 - ktore powstaly podczas tych prob. Ciekawe czy wyjeli faktycznie reaktor po zdjeciu op ze stanu w 1974 ? Jeszcze jedno reaktor byl chyba blizej ogona - nie zaraz za kioskiem ?

jedna LIRA miała poważną awarię (K-316???...)

ja stawiam na K-123 remont od czerwca 1983 do sierpnia 1992 - rekord jak na ZSRR.

 

Co do systemu sterowania (bardzo sie podpaliem do tematu) to wedlug Bogatywriewa bylego d.o. K-123 - Alfa mogla zawrocic na monecie pieciokopiejkowej Ciekawe co jej dawalo takie osiagi jak nie "moje" smigielka i czemu w 1987 powiekszyli ster skoro wczesniej byla taka zwrotna ?

 

Grzegorz - wrzuc gdzies cale filmy !!! Bardzo ladnie prosze.

 

Jederek

Super foty !!!

 

Pozdr.

Pawel

 

P.S. Wlasnie sie doczytalem ze K-64 to nie LIRA Kryptonim Lira mial proj.705K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zapowiadam ze zrzutów jest od zaj......ania...ale ślepnę od zamiany na format jpg...(Będzie się, zatem wlekło...No i mam jeszcze inne zajęcia...Hm....)

 

To taka zajawka...

 

bf00e88c52743bb4.jpg

425529cdb62a0e17.jpg

b0b427d457b1479b.jpg

f5b5e268c4fde935.jpg

1f0936f96cf29fa3.jpg

d12cf92f96f7bd34.jpg

ee34bfac2892539c.jpg

f58cd26bc12fc9f3.jpg

8fd99f06f3bdc75d.jpg

4114625fc557fc3e.jpg

3c95fa3111aa56c2.jpg

b3b5937942885dae.jpg

0d6d702119504fea.jpg

47c3e7d9b1c57155.jpg

e532dc47c2f9a4b1.jpg

5e3320b6aa54d4f3.jpg

b0c54a8a262f4734.jpg

 

Ps. Co do wrzucania filmów gdziekolwiek to niestety zajmują za dużo MB...

Ps.1. Konstruktor „MALAHIT-a”, czyli wcześniejsze SKB-143 wypowiada się o 705 jako o „LIRZE” bez rozdzielania na wariant A i K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER SPRAWA Dorwac sie do tych archwialnych materialow z prob/testow etc. etc. wszystkich op od 1945 i obejrzec eeeeeeeehhh.

Ten film ma jakis tytul ? Lecial w NTW Moze da sie go udoic emulkiem Te kolorowe klatki to pewnie K-123 jak jeszcze sluzyl

Konstruktor „MALAHIT-a”, czyli wcześniejsze SKB-143 wypowiada się o 705 jako o „LIRZE” bez rozdzielania na wariant A i K
- zakladowy slang wprowadzajacy zamieszanie.

 

Pozdr.

Pawel

 

P.S. Gdzies wyczytales info o budowie 705A (te z Ametystami) oprocz internetu ? Bo na poczatku projektowali jeszcze 705B (projekt 687) z rakietami R-27 (kompleks D-5) - ale szybko zaniechali prac - o budowie nawet nie mowiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okoniu...Wyznawco jedynie słusznej floty...Powstań, z kolan...Hihihihi

 

(muszę oderwać się od pracy...To powklejam zrzuty...)

 

18d42964f5efbd5a.jpg

c41ee12aed28630b.jpg

8d3477abc47f9b00.jpg

598e166837aa3809.jpg

e0cffe2a3957e51b.jpg

3cf0537f4ccb5290.jpg

b66426fae2c075ea.jpg

6ee3933f9332d9fc.jpg

066c09bb53313f47.jpg

9ff179995ec64194.jpg

f200202d4b6a8c85.jpg

53822612261e8c56.jpg

02654cc850d8b822.jpg

e4ad3f813638f607.jpg

cf40878b0156d008.jpg

a06eccef05ab6050.jpg

48c6bcba2b81263a.jpg

ac3d77b9da61be56.jpg

e9d394292926cff6.jpg

 

 

Paweł większość filmów, również nie fabularyzowanych otrzymuje od znajomych z Ukrainy lub Moskwy...Maksymalnie ucięte, i skompresowane, co nie zmienia faktu, że mają od 200MB w górę....Hm.....Po prostu nagrywają i lądują mi na kompa....

W P2P są filmy o podobnym wydźwięku gatunkowym, ale w znacznie gorszej jakości...

Warto czesać Rosyjskiego torrenta...trafiają się perełki dla zasłużonych...

 

Wypowiedź o LIRZE pochodzi z oficjalnego wywiadu udzielanego przez konstruktora MALAHIT-u i raczej nie zawiera slangu ( no chyba ze facet ma już demencje...)....

O wersji 705-tki z AMETYSTAMI natrafiłem albo w TAYFUNIE, lub w jednej z kilku książek o budownictwie OP w Rosji... Szczerze mówiąc nie chce mi się znowu przewalać stert papieru i ładować CD do szufladek komputera.....na pewno są tez o tym wzmianki w archiwach serwisów prasowych..... (Sam grzebie w nich namiętnie... Kopalnia danych i oczywiście propagandy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... jaka piękna sprawa!

Grzegorz, te zrzuty są dla mnie rewelacyjne, widać na nich nie tylko wcięcie od którego zaczął się wątek ale i kilka innych elementów kadłuba

 

dzięki! Jędrek

Paweł uśmiechnie się do Grzegorza a potem pewnie ja się uśmiechnę do Pawła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek... Nikt do nikogo nie musi się uśmiechać...

Ci, którzy mnie nieco poznali wiedzą, że materiały, które znajdują się w moim posiadaniu chętnie udostępniam (najchętniej tam gdzie są relacje...)... Ale zawsze zgodnie z zasadą... Albo dla wszystkich, albo dla nikogo....

Zatem w miarę wolnego czasu i, motywacji, mogę „wstawiać zdjęcia czy zrzuty w dowolnych tematach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem wątek, rozwinął się on całkiem nieźle, Akula pomału się kończy.. sięgnąłem więc do wspomnianego na początku modelu Dragona

kiedyś skleiłem połówki kadłuba i trochę go poszpachlowałem, teraz po naoglądaniu się zdjęć i planów spojrzałem na niego świeżym okiem...

TRAGEDIA model z Alfą to ma chyba tylko wspólną nazwę, pierwszy raz naszła mnie ochota by model rzucić w kąt i w ogóle nie kończyć

tylko ten głosik w środku by mieć chociaż coś Alfapodobnego jeszcze mnie trzyma, pewnie w weekend będzie miało miejsce dalsze szpachlowanie, odcięcie stateczników itp.

 

pozdrowionka, Jędrek

ps. Grzegorz, (nie obraź się za porównanie ) jesteś "kopalnią" niesamowitych materiałów a za dzielenie się nimi należy się Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz

Popieram Jedrka w 100%

Foty sa super i wszystko to widze pierwszy raz. Wnetrze extra, a szczegolnie uwiodla mnie fotka: http://images4.fotosik.pl/183/48c6bcba2b81263a.jpg - dotarlo do mnie jakie to malenstwo

Czy na tym zdjeciu z elementami systemu chlodzenia reaktora (?) robotnik ma w reku papieroska ? http://images2.fotosik.pl/220/ac3d77b9da61be56.jpg

Mozesz wrzucic jeszcze foty pomieszczen socjalnych zalogi ? Oczywiscie jezeli sa pokazane w filmie.

 

Wypowiedź o LIRZE pochodzi z oficjalnego wywiadu udzielanego przez konstruktora MALAHIT-u i raczej nie zawiera slangu ( no chyba ze facet ma już demencje...)....
szkoda sie spierac o takie glupstwa ale podczas Farnborough'88 glowny konstruktor z OKB MiG (no musze ewentualnie poszukac kto to byl dokladnie) udzielal wywiadow w ktorych twierdzil ze MiG-29 to najlepszy samolot mysliwski swiata itd. itp. Gadaja co im na jezyk slina przyniesie - uzywaja pustych frazesow i roznych uogolnien. Pewnie na zasadzie - duzo mowic, albo jeszcze wiecej. Slang - chodzilo mi o to ze w biurze pewnie juz wszyscy na cala rodzine 705 mowia Lira. Trabant dla wszystkich jest Trabantem i po kiego prowadzic wywody o jego licznych wersjach

 

O wersji 705-tki z AMETYSTAMI natrafiłem albo w TAYFUNIE, lub w jednej z kilku książek o budownictwie OP w Rosji... Szczerze mówiąc nie chce mi się znowu przewalać stert papieru
- jasne - jak Ci kiedys cos takiego wpadnie przypadkiem w lapki to daj znac. Chodzi mi szczegolnie o to czy ktos faktycznie napisal ze budowa 705A zostala rozpoczeta.

 

mogę „wstawiać zdjęcia czy zrzuty w dowolnych tematach...
- masz gdzies moze zdjecia satelitow z rodziny IS ? W sieci sa ale liche strasznie. Interesuja mnie wyszystkie typy (poczynajac od Polyetow) - lacznie z KA uzywanymi jako cele. Bede bardzo wdzieczny.

 

Jedrek

Bez marudzenia - zrob taka ALFA na jaka starczy Ci sil - to ma byc hobby jak sadze Ja chociaz od pradawnych czasow nic nie modelowalem - jak sie na forum napatrzylem na te Wasze modele op to nachodzi mnie chec i boje sie ze pekne

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie na forum napatrzylem na te Wasze modele op to nachodzi mnie chec i boje sie ze pekne

Jak juz pekniesz, to nie bierz sie czasem za op, tylko za cos latajacego lepiej...

 

 

Za chwile zostane zlinczowany za sianie defetyzmu i herezji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Paweł, ale w sprawie satelitów ciebie rozczaruje, nigdy nie były i zapewne nie będą w moim zainteresowaniu, wiec siłą rzeczy żadnych materiałów o nich nigdy nie kompletowałem...

Zauważyłem ze lubisz podważać wszelkie wypowiedzi, w zasadzie nie wypowiedzi a cytaty wypowiedzi...

Cóż dobrze ze jesteś dociekliwy, źle, że nie potrafisz przyjąć fabularnej formy przytaczanych przeze mnie fragmentów często wyciągniętych z większych wypowiedzi autorskich...

 

Mieszkałem w Rosji i na Ukrainie, mam zdecydowanie inny stosunek do ich propagandy niż przeciętny widz telewizji POLSAT...

Posunę się dalej nie wystarczy znać język rosyjski, należy jeszcze właściwie go zrozumieć....

 

Tak mimochodem, zakładam ze masz większa wiedzę niż nie jeden przeciętny Polak, cóż, zatem stoi na przeszkodzie abyś tu się nią oficjalnie podzielił z pasjonatami, chociażby o wsp. OP Rosji... Z chęcią odpocznę, i nie tylko ja, bo czasem wzrok od kompa i papierzysk odmawia mi posłuszeństwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam Grzegorz ponioslo Cie widze

Zauważyłem ze lubisz podważać wszelkie wypowiedzi, w zasadzie nie wypowiedzi a cytaty wypowiedzi...
- nie nie nie - po prostu wydaje mi sie ze wypowiedzi konstruktora z Malahita nie mozna odczytywac jako decydujacy argument na potwierdzenie tezy ze caly proj. 705 mial oznaczenie kodowe Lira. Swoj punkt widzenia wyprowadzilem na podstawie wczesniejszych doswiadczen z lektury tego typu wywiadow. Pierwsze jaki zapamietalem to wlasnie te z Farnborough'88. Nie twierdze ze jest tak lub tak - napisalem tylko co ja na ten temat mysle. Mozna mnie przekonac - ja betonem (mam nadzieje) nie jestem.

 

Nigdy nie bylem w Ukrainie czy Rosji niestety Powiem wiecej - wychowalem sie na Glosie Ameryki i ksiazkach z lewego obiegu wybitnego sovieto-zercy Brzezinskiego

Posunę się dalej nie wystarczy znać język rosyjski, należy jeszcze właściwie go zrozumieć
- co jest bezwzglednym warunkiem procesu komunikowania

 

Tak mimochodem, zakładam ze masz większa wiedzę niż nie jeden przeciętny Polak, cóż, zatem stoi na przeszkodzie abyś tu się nią oficjalnie podzielił z pasjonatami, chociażby o wsp. OP Rosji.
- moja wiedza na te tematy jest ulamkiem Twojej

 

No niestety Paweł, ale w sprawie satelitów ciebie rozczaruje, nigdy nie były i zapewne nie będą w moim zainteresowaniu, wiec siłą rzeczy żadnych materiałów o nich nigdy nie kompletowałem
- szkoda myslalem ze masz cos ciekawego. Nic a nic ? Liegienda tez Cie nie interesuje ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrek

Bez marudzenia - zrob taka ALFA na jaka starczy Ci sil - to ma byc hobby jak sadze Ja chociaz od pradawnych czasow nic nie modelowalem - jak sie na forum napatrzylem na te Wasze modele op to nachodzi mnie chec i boje sie ze pekne

 

a jakie tam marudzenie.. raczej ostrzeżenie by od tego modelu trzymać się z daleka,

modele robię sobie dla własnej satysfakcji, więc na pewno nie będę się nadwyrężał zbytnio, jeno tak by choć troszkę Alfę model przypominał

 

"pęknij" będzie nas tu więcej

jak tylko dorwę kogoś z aparatem to wstawię na dalszą zachętę to co już zrobiłem

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, czy na filmiku jest ujęcie śruby bardziej od tyłu niż to co już wstawiłeś? jeśli tak to będąc wdzięczny poproszę o taki zrzut

(Dragon dał jakąś fantazję nt. śruby... jest ośmiołopatowa )

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.