Skocz do zawartości

Superliner Day Cab Single Axle


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie, że model Wam się podoba Zapraszam więc na kolejną porcję fotek do przejrzenia... Otóż zabrałem się w końcu za kokpit, co do kolorystyki to od samego początku miałem jasno sprecyzowany plan jego pomalowania W tym kokpicie króluje czarny gloss

 

1005329mnf1.jpg

 

...No i oczywiście pozwoliłem sobie na małą przymiarkę. Prawdopodobnie będę musiał kabinę przesunąć 2 mm doprzodu, bo jak narazie to między maską a kabiną jest szpara

 

1005316mym9.jpg

 

Jeśli chodzi o tylną ścianę kabiny to narazie nie wygląda to za dobrze Po drugiej warstwie szpachli prezentuje się ona tak:

 

1005318mfg5.jpg

 

(oj, kiepsko narazie kiepsko )

...ale jeszcze z tym powalczę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wykonanie jak narazie Kabinę z maską już pomalowałeś

Ps.

Prawdopodobnie przykleiłeś za daleko tylną poprzeczkę pod kabinę i stąd ta szppara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinę z maską już pomalowałeś

Ps.

Prawdopodobnie przykleiłeś za daleko tylną poprzeczkę pod kabinę i stąd ta szppara

 

Uwierz mi, że zrobiłem wszystko dokładnie z instrukcją, to chyba Italerka pomieszała coś z wymiarami no chyba, że narazie w tej przymiarce coś niedokładnie dopasowałem, ale to wyjdzie potem w praniu to skoryguję na bieżąco Natomiast co do maski i kabiny to narazie goły plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinę z maską już pomalowałeś

Ps.

Prawdopodobnie przykleiłeś za daleko tylną poprzeczkę pod kabinę i stąd ta szppara

 

Uwierz mi, że zrobiłem wszystko dokładnie z instrukcją, to chyba Italerka pomieszała coś z wymiarami no chyba, że narazie w tej przymiarce coś niedokładnie dopasowałem, ale to wyjdzie potem w praniu to skoryguję na bieżąco

Mój i Twój Mack pochodzą z tych samych matryc (wątpię aby mieli nowsze) i w moim modelu wszystko pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejny etap prac to oczywiście kabina i maska:

 

Tapicerka w kolorkach: gun metal 53H, brass 54H, czarny mat 33H i lampka w podsufitce czerwony gloss.

1006153med3.jpg

1006154mlo1.jpg

 

...A tak to wygląda po złożeniu do kupy. Kabina właściwie sama się złożyła (duży plus dla Italeri), jeszcze musze poprawić uszczelki i oczywiście kilka warstw nałożyć żeby lakierek ładniej się prezentował

 

dscn3579mqa8.jpg

 

Jak widać na obrazku powyżej jest szpara z przodu kabiny, ale ponieważ będzie ona częściowo zasłonięta przez silnik to już nic nie kombinuje i tak zostawiam A to jeszcze fotki wnętrza:

 

528263ce3b56cfc9.jpg

fbf527ca61d73e4f.jpg

 

Na fotce drugiej widać moje pierwsze zasłony z materiału , które dałem tylko dlatego, żeby nie było widać nierówności po szpachli no i chyba nawet fajnie to wygląda

 

Tylnej ściany kabiny nie komentuję, bo nie wyszła za dobrze Nie jestem z niej zadowolony, ale już wiem czym ją zasłonić Szyba oczywiście wzięta ze sleepera...

dscn3582mqd6.jpg

dscn3581mgg2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna sciana faktycznie nie najlepiej się preentuje, ale gdybys czymś ją zabudował to model będzie całkiem cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ELEFANTES MODEL MI SIĘ PODOBA TYLKO TEN KOLOR CIĄGNIKA JEST TROSZKE MDŁY TAK WOGULE TO SPOKO I DLACZEGO JEDNO OSIOWY MYŚLĘ ZE 2 OSIOWY BYŁBY LEPSZY POZDRAWIAM !!!!

 

 

Edit...Używaj do pisania postów normalnej wielkości liter, Pisanie wielka literą jest traktowane jako wrzask, krzyk, lub podniesiony głos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że modelik się chociaż troche podoba i tak samo cieszę się, że miałem ostatnio trochę więcej czasu, by przy nim posiedzieć

Kabina i maska są już pomalowane. Postanowiłem, że poczekam 48 godzin i zobaczę jak lakier się "ułoży", jak będzie wszystko gites to położę bezbarwny Na dach narazie nie patrzcie, bo narazie to tylko przymiarka

 

dscn3691mgc9.jpg

dscn3694muj8.jpg

dscn3699mgk0.jpg

dscn3700maw2.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam druga fotka jest rewelacyjna, chociarz ten kolor nie bardzo mi do niego pasuje no ale wiadomom to przecierz ty tu o wszystkim decydujesz

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na masce mam dwie najzwyklejsze farbki Humbrola. Ta ciemniejsza to bronze metallic 55, a jaśniejsza brass metallic 54, nakładane minimum 3 razy. Dwie pierwsze warstwy nałożyłem w odstępie około 12 godzin, 3 warstwa 24 godziny później. Pod całością jest podkład z satin brown - też humbrol ale nie pamiętam numeru. Zwykle na podkład stosuję matową, ale z braku takowej zastosowałem półmat

W poniedziałek jak podkład nie przebije warstwy głównej to śmigam lakierem bezbarwnym Model Master całość ...no nie wiem, taką technikę stosuję i jak narazie mi się ona sprawdza...

Przypominam, że maluję pędzlem także jest cholernie trudno rozprowadzić tą farbkę na tak dużej powierzchni. Dużą uwagę przywiązuję do rozmieszania farby, natomiast rozcieńczanie stosuję tylko w ostateczności

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko modelik zwłaszcza ta druga fotka silnika poprostu boski !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER !!! fota nr. 1 i 2 zwala z nóg , kolega jest fotografem i powiedział że masz ogromny talent, zacytuję "jakieś pół roku nauki fotografiki i on będziesz mistrzem " on też był w niebo wzięty, powiedział że trafiłeś na jeden z najbardziej rozjaśniających odcieni światła zwykłego, on się na tym zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko mack !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak miłe komentarze

Serek, powiedz znajomemu, że nie jestem żadnym fachowcem jeśli chodzi o robienie zdjęć. Światło pada z lewej strony przez okno balkonowe ale rozpraszam je białymi kartkami papieru, także efekt jest taki jak widać

A ta fotka co jest teraz na stronie głównej to owszem, jest podrasowana w photo-paincie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik praktycznie skończony. Czekam do jutra aż wszystko powysycha, potem jeszcze drobne retusze i zakładam przednią maskę Muszę przyznać, że podoba mi się ta plątanina, ale katastrofalnie mi się zważył Tamiyowski silver chrom. Z tym już nic nie zrobię (troche się cholera pośpieszyłem), ale muszę coś wymyślić

 

dscn3737mpt3.jpg

dscn3744mpp3.jpg

dscn3747mwt2.jpg

dscn3746mce6.jpg

 

Przewody wykonałem w 80% z żylki wędkarskiej (te cieńsze), a grubsze to otulina oryginalnie dodawana do modeli Revella i AMT.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej zaczyna się prezentować.

Ładnie ci wyszedł silniczek (chociaż w niektórych miejscach widać ślady pędzla)

Mi też te kabelki się podobają (będę musiał tak zrobić w moim Westernstar'ku).

Oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz u mnie krechę Mój Młodszy, gdy zobaczył stwierdził, że Chciałby budować modele samochodów... A już ma za sobą LiMa... A tak do rzeczy... Nie jestem znawcą samochodowym, ale dla mnie bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.