Skocz do zawartości

Prinz Eugen Revell 1:720


Robert822

Rekomendowane odpowiedzi

i wszystko od razu nieco inaczej wygląda

oczywiscie po raz pierwszy robilem takie "cos"co kiedys mysle dopracuje do wygladu Dioramy. Wzorowalem sie na metodzie ktora przedstawil

okonek .Popelnilem wiele blendow przy nakladaniu silikonu za duze zrobilem "fale" potem je troche pprzycinalem ale mimo wszystko morze wyszlo zbyt wzburzone-nastepnym razem bedzie lepiej-

znalazłeś już dla siebie "flotę" którą będziesz robić ?

Podczas ostatniej wizyty w sklepie modelarskim rozgladalem sie za skala 1:700 i modelami ktore polecil mi Rogelio ,niestety nie natrafilem na nic.Obecnie rozgladam sie za kolejnymi sklepami modelarskimi w mojej okolicy.Teraz troche z czasem u mnie krucho wiec wszystko stoji ale mysle ze bede chcial cos z okresu 2 WS moze cos z okretow biorocych udzial w bitwie z Bismarckiem? Nie wiem jeszcze konkretnie poprostu narazie chce sprobowac z niedrogimi modelami w skali 1:700aby nauczyc sie je kleic czysto i malowac.Potem zobacze w co bede inwestowal., Jak narazie wiem ze beda to jednostki nawodne .

Dziekuje Ci Wallace post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ostatniej wizyty w sklepie modelarskim rozgladalem sie za skala 1:700 i modelami ktore polecil mi Rogelio ,niestety nie natrafilem na nic.Obecnie rozgladam sie za kolejnymi sklepami modelarskimi w mojej okolicy.Teraz troche z czasem u mnie krucho wiec wszystko stoji ale mysle ze bede chcial cos z okresu 2 WS moze cos z okretow biorocych udzial w bitwie z Bismarckiem? Nie wiem jeszcze konkretnie poprostu narazie chce sprobowac z niedrogimi modelami w skali 1:700aby nauczyc sie je kleic czysto i malowac.Potem zobacze w co bede inwestowal., Jak narazie wiem ze beda to jednostki nawodne .
dziwne, bo akurat 1/700 to chyba najpopularniejsza skala dla okrętów, bijąca wyborem nawet 1/350. Żyjemy w dobie internetu, więc może warto by było rozglądnąć się za jakimś sklepem internetowym ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w dobie internetu, więc może warto by było rozglądnąć się za jakimś sklepem internetowym ?

Jest to wysmnienity pomysl tylko ze u mnie jest maly problem z doreczaniem jesli paczka jest niewielkich rozmiarow to listonosz za wszelka cene stara sie ja wcisnac do skrzynki pocztowej a jesli mu sie to nie udaje to pozostawia ja na schodach albo podrzuca pod pierwsze leprze drzwi.Sasiedzi nie zawsze wpadaja na to ze jest to przesylka i kopiac karton ze schodow patrza jak daleko poleci-(urok mieszkania w domu wielorodzinnym)Tak poprostu u mnie dziala Post :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, bo akurat 1/700 to chyba najpopularniejsza skala dla okrętów, bijąca wyborem nawet 1/350.

calkowicie sie z Toba zgadzam ze 1:700 ma wiekszy wybor niz 1:350,niestety nie znalazlem zadnego z modeli firmy Tamiya ktore polecil mi Rogelio

wiec nie kupilem nic. A z drugirj strony ten sklep z modeli plywajacych ma moze tylko jedna dzisieta calego asortymentu ktory oferuje reszta to w wiekszosci militaria , samoloty i samochody cywilne dlatego szukam innego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować zagadać z właścicielem sklepu, że gdy będzie planował dostawę to by pamiętał o okrętach.

 

 

Jak będziesz chciał zacząć używać blaszek w modelarstwie okrętowym to polecam na początek coś z oferty Dragona. Ale na początek jednak warto spróbować z czymś prostym i tanim np. niszczyciele od firm Tamiya lub Hasegawa ewentualnie Fujimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poprostu u mnie dziala Post :(
współczuję. Ale są też pośrednie rozwiązania, możesz zamawiać sobie do pracy, albo do pracy rodziców... kombinować - poprosić żeby zapakowali porządnie towar. Możesz też przesyłkę ubezpieczyć - choć to i tak akurat się opłaca tylko w momencie, jak zamawiasz kilka modeli (+chemia). Dla 1-2 nie opłaca Ci się ściągać
calkowicie sie z Toba zgadzam ze 1:700 ma wiekszy wybor niz 1:350,niestety nie znalazlem zadnego z modeli firmy Tamiya ktore polecil mi Rogelio
Po pierwsze nie tylko Tamiya, ale i chociażby Fujimi czy Hasegawa robi dobre 1/700-tki. Poza tym moim zdaniem ta skala jest dobra z kilku zasadniczych powodów - kolekcja Ci nie zabierze tyle miejsca co inne, jest ogromny wybór modeli i dodatków do nich, a co najważniejsze - modele nie są drogie. Ale co z tego, skoro ja i tak wolę swoją ukochaną 1/350 wszystko duże, a jak dorwiesz model z 500-700 elementami to masz zabawy a zabawy...

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie tylko Tamiya, ale i chociażby Fujimi czy Hasegawa robi dobre 1/700-tki.

Dziekuje za kolejne wskazowki ,rozumiem ze modele ktore polecil

Nelson, King George V lub Prince of Wales. Do tego niemieckie pancerniki Gneisenau i Scharnhorst.

sa ok i mozna smialo je kupowac z tych trzech firm

Tamiya, ale i chociażby Fujimi czy Hasegawa
.

Jeszcze raz dziekuje za rady i w przyszlym tygodniu zaczynam polowanie na ktorys z tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, kupuj to, co Tobie się podoba. Nie musi to wskazywany przez kogoś model. Na pewno masz własny gust i wiesz jakie okręty Cię kręcą. Niemieckie, Amerykańskie czy Japońskie, Pancerniki czy Lotniskowce, Niszczyciele czy Podwodniaki...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace ja dopiero obieram kierunek w modelarstwie , z tego co sie zdarzylem zorientowac to raczej wybije sobie z glowy pancerke albo bedzie to odskocznia od okretow. Co do typu okretow jakos nie zabral bym sie za lodzie podwodne ,moze jeszcze nie teraz,a mysle ze pujde w kierunku jednostek nawodnych .A kieruje sie waszymi radami i wskazowkami bo jestescie bardziej doswiadczeni i pewnie jak bym sie zapytal o prinz eugen Revell to nie popelnil bym tego zakupu.Jestem niezmiernir wdzieczny i zadowolony gdy moge czytac wasze rady i krytyki ,bo tylko w ten sposob mozna sie czegos nauczyc. A z drugiej strony szale przechylilo na strone okretow to ze piszecie i odpowiadacie na to co robia tacy jak ja- poczytkujacy. Za to dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek spróbuj sił z tym modelikiem:c01597214608e2ccm.jpg

W tym zestawie dostajesz wypraski x2 , co w sumie daje ci dwa kompletne modele. Model w sam raz by potrenować , a koszt treningu niewielki rzędu 20-30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert822- zrozumiałem Cię już na samym początku chodziło mi jedynie o to, byś sam sobie dobierał okręty, które Ci się podobają Podwodniaki mają to do siebie, że robi się je prościej niż jednostki nawodne, ale to nie znaczy, że nie można z nich tworzyc "perełek", zobacz chociażby na relacje lejgo, donalayah'a... Ja jestem nieco stary i nie te oczy do drobinek w 700-tce, ale jeśli Ty się pewnie czujesz w tej skali, to do ataku. To co zaproponował jurayahip wygląda ciekawie. A jak założysz warsztat, to na pewno dostaniesz wsparcie od forumowiczów

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
proponuję wrzucić parę zdjęć do Galerii

mysle ze na galerie raczej sie "to" nie nadaje duzo blendow i niedociagniec ale chce sprobowac jeszcze olinowanie zrobic a jak ktos jeszcze podsunie mi taka propozycje galeri to moze klikne kilka fotek i jak moderatorzy mnie z galeri nie wykopia to cos moze tam zostawie.Ale najpierw chcialbym tu pokazac czy to olinowanie sie sprawdzii bedzie mozliwe do przelkniecia.Liny chce zrobic z plastiku.Kawalki ramek chce podgrzac i rozciagnac do tej dlugosci i cienkosci by wyszly liny.Zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.