Skocz do zawartości

Volvo FH16 + Topas Tank Trailer


kazmirz_pawlak

Rekomendowane odpowiedzi

In-Box Volviaka tutaj: viewtopic.php?t=14375 natomiast naczepa została zakupiona od forumowicza ccrriiss'a, z którym kontakt się urwał od kilku dni ;/. Pieniądze wpłacone, dotarły i mam nadzieję, że wszystko dojdzie do mnie na dniach.

Teraz do rzeczy. Model ten wybrałem tylko dlatego, że jestem fascynatem marki Volvo (z resztą widać po podpisie) . Kolorystyka modelu będzie następująca: rama z oprzyrządowaniem czerwona, kabina+osłony na czarny połysk z jakimiś srebrnymi wstawkami. Wszystko malowane spray'em (już zakupione). Naczepa będzie na czerwonej ramie, a co dalej? Tego nie wie nikt Po głowie chodzi przerobienie jej na "normalną" beczkę albo na "wannę" z jakąś graficzką na boku

Od razu nasuwa mi się pytanie Od czego proponujecie zacząć budowę? Zastanawiałem się nad ramą, ale tutaj napotykam pewne zagadnienie. Czy po podpięciu poprzecznych belek ze zbiornikami powietrza do ramy i jej sklejeniu będę mógł wsadzić silnik?

 

Proszę o porady jak i również o wyrozumiałość, ponieważ jak w przywitaniu pisałem miałem sporą przerwę po ostatnim modelowaniu.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no projekcik zapowiada się ciekawie gratulacje takiej naczepki. Chociaż Volvo nie sklejałem to życze tylko powodzonka, jestem fanem Scanii. Też miałem się zkontaktować z Ccriiss'em, ale go nie ma ;), może gdzieś wyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sklejeniu ramy do kupy nie powinieneś mieć problemu z wsadzeniem silnika. Przynajmniej u mnie nie było główne profile bez problemu odchylały się co pozwalało bezproblemowo osadzić silnik w swoje miejsce. Proponuję Ci przed sklejeniem ramy do kupy złożyć całość na sucho. Ja zaczynałem klejenie od złożenia silnika, a w międzyczasie gdy schła farba kleiłem ramę. Tak że praca szła w miarę sprawnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przysiądę do relacji A budowę najlepiej moim zdaniem zacznij od ramy ,potem silnik,reszta oprzyrządowania ramy i lecisz z kabinką .

 

P.S. Będziesz zmieniał tylną zawieche ?

 

 

Powodzenia i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Gdzieś na składzie u wuja stoi zdezelowany XF95 przez siostrzenice i prawdopodobnie będzie tylne zawieszenie od fafika (do dafa pójdą resory po jego rekonstrukcji )punio nie boję się, ale jednak troszeczkę mnie zdziwiło to, że dzień po przelewie kolega znikł Mam nadzieję, że to tylko chwilowa absencja a naczepa już idzie naszą "kochaną" Pocztą Polską

Dzięki za porady. Tak więc jutro zabieram się za ramę i zbiorniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazmirz_pawlak ja w swoim Volvie wklejałem silnik jak już miałem sklejoną, poszpachlowaną i pomalowaną ramę. Tak więc śmiało do roboty .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż "zaspałem" na Wytrzymałość konstrukcji (tzw "wydymałę") i okazało się, że nie ma infy zabrałem się do roboty Rama wyszpachlowana w rażących miejscach. Teraz pytanie. Czym nakładacie szpachlę Ja używam patyczków do czyszczenia uszu i nawet dobrze wychodzi Rezygnuję z przeróbki zawieszenia na poduchy od fafika. Zdjęcia wstawię po pomalowaniu ramy. Może dzisiaj dojdzie naczepka Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie. Czym nakładacie szpachlę Ja używam patyczków do czyszczenia uszu i nawet dobrze wychodzi

Na forum istnieje interesujący cię temat, wystarczy trochę chęci i można prawie wszystko tu znaleźć

viewtopic.php?t=13318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie. Czym nakładacie szpachlę Ja używam patyczków do czyszczenia uszu i nawet dobrze wychodzi

Na forum istnieje interesujący cię temat, wystarczy trochę chęci i można prawie wszystko tu znaleźć

viewtopic.php?t=13318

a nawet chyba raz przejżałem ten temat tylko wyleciało mi z głowy. Dzięki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast naczepa została zakupiona od forumowicza ccrriiss'a, z którym kontakt się urwał od kilku dni ;/. Pieniądze wpłacone, dotarły i mam nadzieję, że wszystko dojdzie do mnie na dniach.

 

Już wszystko wyjaśnione

 

A co do modelu będę zaglądał. Powodzonka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trochę ucichło, ale coś tam sobie grzebię. Ku swojemu zdziwieniu oraz ccrriiss'a naczepa doszła następnego dnia po wysłaniu i to nie był priorytet (paczka w pp) . Teraz chwilowy przestój związany z sesyją, ale mam pewien mały problem. Czemu mam takie coś o na ramie? :

DSC02451.jpg

 

To coś czarnego takie kreski. Jakby farba spływała. Nakładam na prawdę cieniutką warstwę podobno dobrym podkładem samochodowym z odległości około 30-35cm ;/ Pomóżcie. Wiem, że musi to wylądować w jakimś dot3 albo w krecie, ale co zrobić żeby znowu to się nie powtórzyło?

 

PS: Po kliknięciu na zdjęcie otworzy się w maksymalnej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To coś czarnego takie kreski. Jakby farba spływała. Nakładam na prawdę cieniutką warstwę podobno dobrym podkładem samochodowym z odległości około 30-35cm ;/ Pomóżcie.

A czy rama przed malowaniem podkladem dobrze umyta, odtłuszczona i wysuszona? Na zdjęciu nie widać dokładnie jak to wygląda, ale może te newralgiczne miejsca są delikatnie zatłuszczone od np. dotyku palców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam takie coś o na ramie? :

To coś czarnego takie kreski. Jakby farba spływała.

Przyczyn możebyć wiele, np. źle odtłuszczona rama. Także nie każdy podkład samochodowy nadaje się do malowania plastiku, podobny efekt miałem z użyciem szarego podkładu Motip'a, tyle że u mnie wygladało to jak zaschnięta i popękana skorupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akrylowy podkład Novol'a. Rama niby leżała w ludwiku z wodą a potem suszona, ale najwyraźniej kiepsko mi to wyszło. Trzeba będzie to powtórzyć. Czyli teraz dot3 albo kret?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.