Skocz do zawartości

PZInż 222 i działko FK-A 20mm


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło ponad pół roku odkąd zacząłem dłubać nad modelem PZInż 222, od początku biorąc pod uwagę moje możliwości finansowe i warsztat modelarski było to przedsięwzięcie karkołomne i pachnące długotrwałym bojem z budową tak dużego i tajemniczego pojazdu od podstaw.

 

Po wielu przestojach, walkach, ustaleniach, poprawkach i poprawkach poprawek obiekt mojej pracy rysuje się tak. Zakładam, że części z Was się nie spodoba i macie do tego święte prawo ale dla mnie jest to duuuży modelarski krok naprzód.

 

Teatrzyk "Old School RP II modelmakers INC" przedstawia:

PZInż 222 z działkiem 20 mm FK-A.

IMG_6125.jpg

IMG_6129.jpg

IMG_6131.jpg

IMG_6121.jpg

IMG_6120.jpg

IMG_6118.jpg

IMG_6117.jpg

IMG_6127.jpg

 

Działko, któremu nie było dane powstać

IMG_6116.jpg

IMG_6111.jpg

IMG_6112.jpg

IMG_6113.jpg

IMG_6114.jpg

 

Załoga, która długo czekała na swój wóz

IMG_6145.jpg

IMG_6146.jpg

IMG_6143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, magazynek w działku pomaluj - jego się nei maskowało

Wygląda super,choć na mój gust za dużo odprysków. Brakuje trochę walki pastelami, ale i tak mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia modelu!

 

Wygląda bardzo fajnie. Patrząc na niego należy pamiętać, że to nie Dragon. O jego poprawności odwzorowania świadczą tylko zdjęcia, więc nie można stawiać zbyt wysokich wymagań.

 

Co do uwag krytycznych to:

- obicia (rykoszety) należy doskonalić,

- maska do silnika chyba inaczej się otwierała, (sprawdzałem to osobiście na PF 621),

- błotka jak na lekarstwo,

- można było delikatnie potrenować washa,

- czy gąski nie są zbyt czarne?

- deska ze wskaźnikami S-Modelowa nie jest chyba poprawna :(

- lunetka nie jest chyba jeszcze skończona (wiertło się kłania i guma okularu),

- utajniłeś reflektory

 

GRATULUJĘ

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widd - magazynek domaluję, faktycznie nie pomyślałem. Jako część zewnętrzna i raczej jednorazowa nikt się nie bawił w malowanie ich na kamo. Słuszna rada, dzięki.

Jarekk - co do maski to nie bardzo wiadomo co i jak, to jeden z wieeeelu kompromisów w tym modelu. Deska ze wskaźnikami jest S Modelowa, bo nie wiadomo jak to wyglądało w PF 618, wskaźniki są z C4P zdaje się. Gąski są czarne i pociągnięte metalizerem, potraktowałem je lekko rdzą, ew można zrobić przetarcia czymś jaśniejszym.

 

Błotko i pastele - tu dałem sobie na razie spokój, bo nie wiem w jakich realiach wóz wstawię na ew dioramę. Jeśli ubabram go teraz a za chwilę zmieni mi się opcja to zostanę z ręką w nocniku, a tak mam nadal pole do popisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na odkrywcy PF 618:

 

747190dd8dace079.jpg

 

Co do osłony to obie części boczne były połączone zawiasem i podnosiły się razem (szczegóły jak obiecałem jutro )

 

To przetarcie gąsek jest słabo widoczne na zdjęciu. Potraktuj może je suchym piaskiem, wyglądają jak przed defiladą na 9 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie z tablicą rodzielczą złapał, sam nawet chyba gdzieś w warsztatowym wątku wrzucałem tą fotkę. Cóż, zrobiłem tak jak miałem pod ręką i było mi łatwiej. Postaram się przy PZInż 202, który ruszy niebawem.

Gąski mam jakoś rozjaśnić czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że model powstawał od podstaw, przy praktycznie zerowej dokumentacji zdjęciowej to MISTRZOSTWO ŚWIATA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba i to że od podstaw i to że nikt nie jest wstanie pokazać in-boxa tego modelu. Jendrass przetarłeś szlak i aż się boję co teraz weźmiesz na warsztat gratulacje!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myski79, Mierzu, Jarekk, Zbyszku,Widd - dzięki za dobre słowo, jestem nieco bardziej krytyczny wobec modelu, ale może dlatego, że już mocno mi się opatrzył i znam jego wszystkie niedociągnięcia.

 

Co do przecierania szlaku, to nie jestem tutaj jedyny, jest Jarekk z 10TP, i PF 621 plot, Widd się trochę ociąga z nowinkami ale za to machnął podręcznikowego 7TP i ma w szufladzie PZInż 160 (którego mu zazdroszczę).

 

Moje plany ?

- do końca maja skończyć 7TP plot

- potem PZInż 202 ze starachowicką armatą 75 mm w ramach [WRZEŚNIA'39]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widd ociąga się z modelami, bo wykonczenie dioramy drobnymi elementami go wykończyło. Każdy zna niedociągnięcia swojego modelu, a potem się dziwi, że inni tych niedoróbek nie widzą

 

Masz pierwszy taki model na świecie Pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pierwszy taki model na świecie Pięknie

Ty też - swojego 7TP z wnętrzem, a to nie lada sztuka. Mój będzie pierwszy przeciwlotniczy, a drugi z bebeszkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obicia miejscami są nie realistyczne zwłaszcza wewnątrz pudła, co już zresztą zauważył Jarek, co do ich ilości to nie jest źle, dokładniejszy, mocniejszy wash zdałby się na zewnątrz modelu, bardziej by go ożywił, ten egzemplarz nie posiadał wycieraczki? Po za tym super

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szpary gąsek powbijaj suchy pigment piaskowy. Co do silnika to masz na prw "tajne zdjęcie". Możesz uzupełnić luk silnikowy o czarną skrzynkę i te charakterystyczne pręty u góry.

 

Poszło dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obicia miejscami są nie realistyczne zwłaszcza wewnątrz pudła, co już zresztą zauważył Jarek, co do ich ilości to nie jest źle, dokładniejszy, mocniejszy wash zdałby się na zewnątrz modelu, bardziej by go ożywił, ten egzemplarz nie posiadał wycieraczki? Po za tym super, cacy

 

Obicia - rajd próbny, 8 ludzi desantu ze sprzętem wystarczy żeby poobijać pakę, nawet bardziej niż zewnętrzne płaszczyzny wozu.

Wash - pisałem już wcześniej.

Wycieraczki - na zdjęciach nie widać, też się nad tym zastanawiałem.

 

Jarkku - za zdjęcia serdecznie "Bóg zapłać" ale nie wiem czy już nie jest ciut za późno, pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 ludzi desantu ze sprzętem wystarczy żeby poobijać pakę, nawet bardziej niż zewnętrzne płaszczyzny wozu.

Być może i bardziej ale czy aż tak? A tam, model po Twojemu więc niech ci będzie, gratuluję pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma jedno z drugim...

Zatem kolejny ukończony, z dedykacją dla Ciebie.

oj, miły jesteś, ale dzięki nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pierwszy taki model na świecie Smile Pięknie Smile

Pisząc przetarłeś szlak to właśnie miałem na myśli

Nie żebym się chwalił ale TKS-D ani jaszcza do 75mm Schneidera też u nikogo wcześniej nie widziałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, fakt. Z jaszczem to Cię kiedyś przebije. Zastanawiam się nad projektem budowy od podstaw armaty prawosławnej na stanowisku ogniowym w 1939 roku jako armata DAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją ocenę znasz, temat bardzo oryginalny,ciężko cie będzie czymś zakasować.Ale coś wymyślę,muszę .Fajno że następny modelarz skończył sklejać a zaczął kleić a to większa satysfakcja nawet jak coś nie wychodzi , a radocha jak się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją ocenę znasz, temat bardzo oryginalny,ciężko cie będzie czymś zakasować.

 

Może drugim Ursusem, pasażerskim, co ?

 

Ale coś wymyślę,muszę

 

Myślę, że CWS to dobry adwersarz w Twoim wykonaniu.

 

Fajno że następny modelarz skończył sklejać a zaczął kleić a to większa satysfakcja nawet jak coś nie wychodzi , a radocha jak się udaje.

Radocha tak, ale czas i pieniądze wpakowane w ten model ... jak bym sklejał 7TP to już bym kończył 2 pluton

Fakt faktem własnoręcznie ulepione smakuje lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.