Skocz do zawartości

PZInż 222 i działko FK-A 20mm


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ja pozwolę sobie ocenić ten model. Sam pojazd nie przypadł mi do gustu, jakiś taki dziwny. Może z figurkami będzie wyglądał fajniej. Co do budowy modelu i jego wykonania, jest na wysokim poziomie.

 

Fakt, skoro nazwa nie zaczyna się do SdKfz to rzeczywiście pojazd musi być marny z definicji. Jak to zgrabnie ujął jeden z germańskich klasyków naszego forum to tylko pojazd "małej, przegranej armii".

 

Za opinię o wykonaniu dziękuję Kacprze, cenię ją, miło mi to słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, skoro nazwa nie zaczyna się do SdKfz to rzeczywiście pojazd musi być marny z definicji.

Nie o to mi chodziło, ja zauważyłem tylko nazwę PZInż 222.

 

to tylko pojazd "małej, przegranej armii".

Było minęło, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

jeszcze raz za wykonanie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że trzeźwość Twojego osądu mnie miło zaskoczyła Kacprze. Było minęło, ale czasem warto się zastanowić co się pisze, zwłaszcza o swoim kraju.

PZInż 222 to nie jest jakoś marketingowa nazwa tu się zgodzę bez szemrania. Za to same Państwowe Zakłady Inżynierii, poszperaj kiedyś po sieci lub w książkach, biorąc pod uwagę różnice potencjałów IIRP a III Rzeszy czy ZSRR, te dwa ostanie kraje wypadają przy osiągnięciach PZInż blado

 

No to na drugą nogę panie szwoleżerze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrassie - za model pomnik Ci się nalezy i tyle, bez dwóch zdań

poza sprawami, na które zwrócił uwagę Jarekk to coś grubo wygląda rama szyby przedniej i nie do końca podoba mi się ułożenie gąsienic, BRAK ZĘBÓW W KOLE NAPĘDOWYM na lewej burcie. to akurat razi. ale to szczegóły - niech żyje pierwsza rekonstrukcja 222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że z Ursusem nie będę miał odpustu,ale to po tych CWS-ach lecę z nimi hurtem po 3 szt, więc może za 2-3 miesiące ale koła będziesz musiał sam sobie wystrugać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jendrass1 , zrobiles bardzo fajny model interesujacego pojazdu.

Takego na prawde nikt nie ma . Pisales ,Nie żebym się chwalił ale TKS-D ani jaszcza do 75mm Schneidera też u nikogo wcześniej nie widziałem . Jascze do 75 mm Schneidera proponowal kiedys zrobic Profikit , lecz ta propozycja zostala odrzucona jako nieinteresujaca.

Chcialem by zrobic tej jascze, lecz barakuje mi jakychkolwiek danych na ten temat. Skad jest ta metalowa lufa do twojej pelotky ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrassie - za model pomnik Ci się nalezy i tyle, bez dwóch zdań

poza sprawami, na które zwrócił uwagę Jarekk to coś grubo wygląda rama szyby przedniej i nie do końca podoba mi się ułożenie gąsienic, BRAK ZĘBÓW W KOLE NAPĘDOWYM na lewej burcie. to akurat razi. ale to szczegóły - niech żyje pierwsza rekonstrukcja 222

Rama szyby jest wprost zestawu S Modela, fakt faktem jest gruba ale co zrobić, przy PZInż 202 będzie trzeba zrobić od podstaw. Zęby gąsienic rzucają się w oczy i mnie też to przeszkadza, kolejna nauczka do następnego projektu.

Dzięki za ciepłe słówko Andrzeju !

Widzę że z Ursusem nie będę miał odpustu,ale to po tych CWS-ach lecę z nimi hurtem po 3 szt, więc może za 2-3 miesiące ale koła będziesz musiał sam sobie wystrugać

Nie będziesz miał i nie chwal się, że robisz ich tak dużo. Koła - jak chcesz to mogę Ci się zrewanżować większą partią kół.

Czesc jendrass1 , zrobiles bardzo fajny model interesujacego pojazdu.

Takego na prawde nikt nie ma . Pisales ,Nie żebym się chwalił ale TKS-D ani jaszcza do 75mm Schneidera też u nikogo wcześniej nie widziałem . Jascze do 75 mm Schneidera proponowal kiedys zrobic Profikit , lecz ta propozycja zostala odrzucona jako nieinteresujaca.

Chcialem by zrobic tej jascze, lecz barakuje mi jakychkolwiek danych na ten temat. Skad jest ta metalowa lufa do twojej pelotky ?

 

Milan - kto to jest Profikit ? jest u nas na forum ? Informacje nt jaszcza wszystkie brałem z forum odkrywcy (www.odkrywca.pl -> forum -> Wojsko Polskie II RP). Są tam zdaje się dwa wątki z rysunkami i zdjęciami jaszczy, polecam do obudowy. Będziesz robił jaszcz ? Super !

Metalowa lufa jest z tego co pamiętam zestawu ARMO do flaka 2cm. Działko FK-A było wzorowane m.in. na niemieckim flaku, Mandsenie czy Solothurnie więc i lufa była podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 firma Profikit juz nie istnie . W skale 1/35 robila miniaturky czechoslowackich armat przeciwpancenych i nie tyle.

 

KPÚV vz 37 P 35dc3b107b9a4cd8m.jpg

 

KPÚV vz. 37 J ad3bce24f18b26a2m.jpg

 

10,5 Leichtgeschutz 2cdd751fff8a8558m.jpg

 

Zel bogu juz sie nie udalo zrobic miniature 100 mm haubice Škoda vz. 14/19.

 

Dzieki za rade dotyczace lufy twojej pelotky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrassie, nic to, że maska ma z tył iście pancerną grubość, i że widać drobne niedociągnięcia "malarsko-bandażowe" na kołach jezdnych. Ja osobiście nie preferuję polskich kamuflaży, ale ten model bardziej należy oceniać przez pryzmat kunsztu/zdolności techniczno-manualnych, z jakimi został wykonany. Oby więcej takich modelarzy było w tym kraju - z inicjatywą i niebojących się wyzwań.

 

P.S. Ja tylko ciągle zachodzę w głowę, jak można coś budować od podstaw, gdy kwitów praktycznie zero . Ci sie należy za to piękne rękodzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paka zostanie zapełniona kiedy powstanie 7TP AA i PZInż 202 z armatą STAR na holu ... wtedy też powstanie diorama. Od jej realiów zależy co też znajdzie się na pace, ale pewnie ekipa i może ciut bambetli.

 

Zęby ... wstyd ale przegiąłem przy wycinaniu i tak już zostało. Prawdę mówiąc nie chciało mi się już grzebać przy jezdnym, może uda mi się za jakiś czas coś dosztukować, bo nie wygląda to ok. Przy PZInż 202 będzie ładnie, obiecuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.