Jump to content

[galeria]PZL P-23B Karaś 1:48


Roobert
 Share

Recommended Posts

win2.gif

Mój model biorący udział w projekcie wrześniowym skończony. Relacja z budowy znajduje się TUTAJ . Samo sklejanie nie jest kłopotliwe. Trzeba kilka rzeczy poprawić i poszpachlować ale to nie jest jakaś trudna rzecz.

Malowany na przemian akrylami i olejami. Kolor khaki to Polish khaki I (A67) Pactry. Dolne powierzchnie to Humbrol 128.

Wszystkie problemy, napotkane podczas budowy opisałem w warsztacie. Miał mieć podwieszone bomby ale nie dało rady ich przykleić. jako zaczepy dałem druciki ale gdy odwracałem model to pod własnym ciężarem odpadały.

Model na półce prezentuje się zacnie i nawet spory jest. Tak jak wspominałem w warsztacie, niebawem obok niego stanie P.11c.

DSC00504.jpg

DSC00505.jpg

DSC00506.jpg

DSC00507.jpg

DSC00508.jpg

DSC00509.jpg

DSC00512.jpg

DSC00513.jpg

DSC00514.jpg

DSC00515.jpg

DSC00518.jpg

DSC00519.jpg

DSC00520.jpg

DSC00521.jpg

DSC00522.jpg

DSC00523.jpg

DSC00524.jpg

DSC00527.jpg

DSC00532.jpg

DSC00533.jpg

Zapraszam do komentowania.

Link to comment
Share on other sites

To jest piękne! Gratuluje Wszystko idealnie, pięknie zrobiony! Też tak chciałbym kiedyś robić modele!!! Aż brak słów!

 

A jak kalki? Były problemy? Bo podobno się nieźle rwą..

Link to comment
Share on other sites

Owszem, bo się porozrywała. I tak cieszę się, że udało mi się ją wyratować jakoś. Jak poskładałem do kupy to nie miałem odwagi jej czymkolwiek ruszać, żeby nie rozeszła się .

 

P.S. kurcze, tak patrzę na kalki w P.11 (w necie oczywiście) to obawiam się ich, bo wyglądają jakby ta sama firma je zrobiła . Zna może ktoś sposób jak zabezpieczyć takie słabe kalki przed nakładaniem?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładny, zwłaszcza ślady przybrudzeń na spodzie kadłuba i okopcenia. Wielki plus ode mnie za tematykę(lotnictwo polskie). Całość psuje niestety zmatowiony lewy reflektor, kalki, które gdzieniegdzie nie siadły. Samolot ma sporo odprysków farby co świadczy o jego zużyciu więc, należało by także przybrudzić troszkę bardziej płat w miejscu gdzie lotnicy wchodzą do kabiny.

Link to comment
Share on other sites

P.S. kurcze, tak patrzę na kalki w P.11 (w necie oczywiście) to obawiam się ich, bo wyglądają jakby ta sama firma je zrobiła . Zna może ktoś sposób jak zabezpieczyć takie słabe kalki przed nakładaniem?

Sklejałem kiedyś jedenastkę i kalki tragiczne nie były. Ale jakby co, to słyszałem, że dobrze jest przed nałożeniem potraktować je lakirem bezbarwnym. Ale nie próbowałem tego, więcej nie mogę powiedzieć.

 

Model super

Link to comment
Share on other sites

Wycisnałeś z tego modelu naprawdę wiele. Bardzo ładne wykonanie, do minusów jednak zaliczę kolorystykę, wiem że ostatnio mi się podobała, ale po wizycie w MLP w Krakowie i po obejrzeniu sobie P-11c dochodzę do wniosku, że jakby ten kolor nie został przeinaczony, to jednak pomalowałeś karasia zbyt jasnym odcieniem.

Link to comment
Share on other sites

... do minusów jednak zaliczę kolorystykę, wiem że ostatnio mi się podobała, ale po wizycie w MLP w Krakowie i po obejrzeniu sobie P-11c dochodzę do wniosku, że jakby ten kolor nie został przeinaczony, to jednak pomalowałeś karasia zbyt jasnym odcieniem.

Co do P.11 w muzeum to czytałem, że właśnie na nim dali zły kolor. Wtedy chyba jeszcze nie wiedziano za bardzo jaki powinien być. Powinien być bardziej brązowy.

Poniżej zamieszczam zdjęcie z "Model Hobby", (14)4, 2002, przedstawia ono fragment poszycia P.11. Pod niemieckim zielonym jest khaki.

DSC00542.jpg

Na zdjęciach modelu może wyszedł jaśniejszy bo rozjaśniałem trochę zdjęcia i wiadomo, że zależy jakie światło jest i ustawienie aparatu to wyjdzie inaczej. Przystawiając zdjęcie z gazety do modelu mogę powiedzieć, że kolory są bardzo zbliżone.

Link to comment
Share on other sites

Co do P.11 w muzeum to czytałem, że właśnie na nim dali zły kolor. Wtedy chyba jeszcze nie wiedziano za bardzo jaki powinien być. Powinien być bardziej brązowy

 

Tak jakbyśmy my teraz wiedzieli jaki kolorek jest dobry....

 

Na IPMSie jest fajny artykulik o malowaniu naszych maszyn we wrześniu '39, polecam.

 

O Krakowskiej P11 słyszałem dużo, jedni mówia że to kolor zły, inni (np. Widd) że wręcz przeciwnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.