Skocz do zawartości

SCHNELLBOT S-100 + S-38 + ITALERI 1/35


BALROG

Rekomendowane odpowiedzi

Wracamy do budowy

Nareszcie skończyłem miny, które znajda się na rufie S-38

troszkę na nich pyłu ze szlifowania kolejnych elementów modelu, ale zauważyłem go dopiero na zdjęciach i już są czyściutkie

 

p1180463a.jpg

p1180464r.jpg

p1180465.jpg

 

Teraz pracuję nad wykończeniem sterówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Brzydkie, na jednej widać odciska palca od CA... Popelina panie !

 

Sam jesteś popelina

tu masz fotki bez pyłu opendzelkowane przed chwilą

A jak jeszcze będziesz zrzędził to kupię prusakolep

 

p1180466d.jpg

p1180467j.jpg

p1180468.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolej na sterówkę i maszt.

W sterówce pojawiły się szyby, wirująca wycieraczka, ramki okien i drzwi suwane.

Maszt został polutowany na gotowo, wyposażony we wszystkie duperele oraz światło pozycyjne.

Ze światłem pozycyjnym miałem spory zgryz bo chciałem zrobić świecące

jeden biegun zasilania jest puszczony zgodnie z założeniem przez maszt, z drugim było ciekawiej.

Nie chciałem dać zbyt grubego kabla bo szkaradnie by to wyglądało i nie dałoby mi to spokoju,

przylutowałem wiec żaróweczkę do masztu zabezpieczyłem wszystko i prysnąłem podkładem.

Tak maszt jak i kabelek biegnący po nim do zasilania żaróweczki, następnie za pomocą kleju CA przykleiłem drucik do masztu i sprawdziłem czy niema zwarcia

całość jeszcze raz pokryłem cienka warstwą podkładu a potem położyłem kolor bazowy

Tym sposobem mam oświetlenie na maszcie a kabelek na maszcie ma tylko 0,2mm co mnie bardzo satysfakcjonuje, bo tak powinno być

Na maszcie brakuje tylko dzwonu okrętowego który zawiśnie na tym śmiesznym haczyku, a zgodnie z moim zwyczajem nastąpi to w tym samym czasie co zawieszenie bandery

 

p1180469s.jpg

p1180470.jpg

p1180472d.jpg

p1180473.jpg

p1180474.jpg

p1180475.jpg

p1180476b.jpg

p1180477.jpg

 

Teraz biorę się za składanie wiatrochronów i wyposażanie celownika torpedowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zaszpachlować bo szyby nie są na stałe

zarówno przednia część jak i boczne można było złożyć, na przykład do ataku torpedowego składało się szybą na przeciw celownika torpedowego

Szyba składała się wtedy do przodu a boczne można położyć na ścianę nadbudówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niech Ci będzie, dobre wytłumaczenie Coś w tym jest. No mój projekt ruszy niedługo nieuchronnie!

 

No masa luda czeka na MAS,a no i ta piękna skala i jeszcze RC

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek został ukończony

Jedyne co w nim jeszcze zrobię to powieszę dzwon okrętowy

Załoga będzie w tej konfiguracji (kapitan będzie miał zmienioną prawą rękę i przystawioną lornetkę do oczu) i po pomalowaniu wróci na te miejsca, oczywiście będzie jeszcze załoga na całej sznelłajbie

 

p1180482.jpg

p1180483.jpg

p1180484.jpg

p1180485b.jpg

p1180486.jpg

p1180487r.jpg

 

Mam nadzieje że się wam to spodoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj okazało się że źle zaplanowałem rozmieszczenie mechanizmów dziobowej armaty i obrotu szperacza

Oba mechanizmy nachodziły na siebie i praca jednego wykluczała możliwość działania drugiego.

Już myślałem że będę musiał rwać pokład by dostać się do dziobowej armaty, co by było koszmarem bo trzeba by znów kadłub malować i szpachlować

Całe szczęście udało mi sie wyciąć i przesunąć mechanizm bez tej opcji ( dobrze że nie mam wielkiej graby bo bym jej tam nie zmieścił )

Posiedziałem do drugiej ale dziś wszystko działa i pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.