Skocz do zawartości

Tiger I Ausführung Afrika, Tamiya 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Model po prostu znakomity, a to że nie jest poobijany i nie wyjechał z bagna moim zdaniem nie może być zarzutem, powariowali ostatnio z tym niszczeniem i brudzeniem

P.S. Jednolite kamo podkreśla potęgę tego kolosa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgaduj zgadula?

 

Liny założone na odwrót i dodane wyciory. Czy coś wygrałem hehehe

 

To teraz następny krok ku pełni odwzorowania oryginału Proszę załadować ładunki do wyrzutników na wieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liny założone na odwrót

Ha, i o to chodziło !

Głównie opieram się na 4-tomowej "monografii" wyd. AJ-Press i poraz kolejny przekonuję się, że nie ma co wierzyć tym kwitom.

Na trop wpadłem jak obejrzałem in-boxa afrykańskiego Tygrysa Cyber-Hobby i potem przypomniałem sobie jak na jakimś forum ktoś zaczynał budowę afrykańskiego Tygrysa Dragona w 72-jce. Tam liny też były "odwrotnie" założone i wtedy to wyśmiałem.

Zacząłem dokładniej przyglądać się archiwalnym zdjęciom i rzeczywiście jak byk widać, że na samym początku liny były mocowane tak jak to zrobiłem. Wycior miał dłuższe segmenty, 4 a nie jak później 6 i samo mocowanie było przesunięte do przodu.

Ja miałem prawo się pomylić, ale badacze tematu, autorzy monografii ?

To teraz następny krok ku pełni odwzorowania oryginału Proszę załadować ładunki do wyrzutników na wieży

Granaty zostały wystrzelone A poważnie to jakbyś nie zauważył, same wyrzutniki są złe, brakuje wycięć u wylotu. Będą wymienione na toczone Voyagera.

Pzdr

Ps. Nagroda brak

Ps.2 Jestem już też pewien na 100%, że nr na wieży powinien mieć czerwone wypełnienie co sugerował Wodzik. Niestety tego już nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O serii wyd. AJ-PRESS było już pisane wiele razy że niestety ale posiadają liczne błędy merytoryczne. Autor monografii na temat tygrysa jest chyba jeden z tego co pamiętam Tadeusz Melleman. Często "badacze tematu" to osoby które znają język powiedzmy niemiecki czy angielski i ich badania ograniczają się do tego że spisują to co przeczytali w monografiach zachodnich na dany temat. I w tym momencie nie ma co pisać o jakichkolwiek badaniach w pełnym tego słowa znaczeniu. Fakt pozostaje tylko taki że dosyć sporo tych błędów popełnili i zgrzyt pozostaje. Jeżeli chodzi natomiast o model to tak jak i pozostałe tygrysy z Twojego warsztatu są naprawde godne uwagi. Jedynie co troszeczke rzuca się w oczy to własnie dosyć mało czytelny numer taktyczny na wieży. Mam nadzieje że wkrótce pojawią się nowe tygrysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.