Skocz do zawartości

C-130J Hercules II


gizmo1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Prace są już zaawansowane, własnie zaczynam powoli robic preshading(tak to sie chyba nazywa ) przepraszam za fotki ale robione przy słąbym swietle, jutro zrobie lepsze

c263cdaf4ae8ade7.jpg

66b7c343f58e70c6.jpg

90ac0173454acd4e.jpg

1808e063217a56f3.jpg

Narazie tyle, model bedzie w wersji z zamknietymi wszystkimi lukami, i schowanym podwoziem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bedzie w wersji z zamknietymi wszystkimi lukami, i schowanym podwoziem.Pozdrawiam

Ładnych pare lat temu popełniłem ten model i muszę Ci pwiedzieć, że z wysuniętym podwoziem i otwartmi wrotami o wiele lepiej prezentuje się

Życzę powodzonka w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ze schowanym podwoziem

Eee, no co Wy... Pewnie Gizmo pozamykal "dziury" do malowania "oryginalnymi zatyczkami". Tez tak robie.

jak pozamykał? Bo niekumam coś, bedzie bez podwozia, bedzie chyba wisial w powietrzu pod sufitem Bo niemam go w sumie gdzie postawic nawet okna sa wklejone, do malowania bedą zamaskowane, niewiem jeszcze czym, ale chyba plastelina, a przednie oszklenie kabiny tasmą, bede kombinował no przyznam się że poszłem na łatwizne, bo wnetrza nierobiłem i tak było lipne, ale mam nauczke,już nigdy takiego duuuuzego modelu samolotu niekupie(wiem, wmawiam sobie )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam Jestem nowym użytkownikiem.

tez kupiłem sobie identyczny model, czy mógłbym prosić Cie gizmo1986 o podanie mi jakich kolorów farb używałeś ? i jakiej firmy ? najlepiej jaky to były farby Humbrol ale jak inne to podaj numerki a znajde odpowiedniki z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To jest mój pierwszy post na tym forum, ale do rzeczy.

Klika lat temu (~7-8) skleiłem ten model. Z tego co pamiętam to skleja sie go dość przyjemnie, ale jak to już tu zauważono jego wnętrze jest ubogie. Ja w swoim modelu uzupełniłem wnętrze tylko o główne elementy wyposarzenia ładowni, wykonałem klapy i kilka innych drobiazgów.

75cd8e7557b87eb1m.jpg 0001a930ead2536cm.jpg

068ef48ebe146375m.jpg c48a0bf4de5f313am.jpg

e3176e54d569dea3m.jpg 3afdc3f20af525f1m.jpg

Model nieco się już zakurzył

 

Przejżyj poniższ linki

http://svsm.org/gallery/C-130J

http://aircraftwalkaround.hobbyvista.com/hercules/hercules.htm

Sprawdź też w dziale WALKAROUND/Propeller walkarounds na stronie http://www.aircraftresourcecenter.com/

 

W planach ma powrót do tego modelu, ale w 48. Z uwagą będę Ci kibicował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten samolot jest w skali 1/48 to jakie jest on wielkości

40,4 m / 48 ~ 84 cm (rozpiętość skrzydeł)

29,8 m / 48 ~ 62 cm (długość)

 

 

PS.: Czy ten samolot nie brał udziału w filmie "Aviator"

To zupełnie inna epoka. Hercules to współczesny transportowiec

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:no przyznam się że poszłem na łatwizne, bo wnetrza nierobiłem Embarassed Embarassed Embarassed i tak było lipne, ale mam nauczke,już nigdy takiego duuuuzego modelu samolotu niekupie(wiem, wmawiam sobie Very Happy )

 

A dlaczego nie, są modele dużych samolotów wykonane z duża dbałością o wnątrze: http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=1777

A tutaj KLIK można pobrać instrukcję i widać w niej z jaką dbałością o szczegóły wykonany jest model i to w skali 1/72

 

Przepraszam za lekki offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.