Skocz do zawartości

Sovremenny Class


Maćko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z tego samego źródła (Picasa Web Albums) parę znanych lub mniej znanych zdjęć niszczyciela Боевой (fotkę z nr burtowym 720 umieściłem również w odpowiednim miejscu wcześniej w tym temacie )

 

th_bojewoj01.jpg th_bojewoj02.jpg th_bojewoj03.jpg

th_bojewoj04.jpg th_bojewoj05.jpg th_bojewoj06.jpg

th_bojewoj07.jpg th_bojewoj08.jpg th_bojewoj09.jpg

 

i trzy zdjęcia z życia załogi

th_bojewoj12.jpg th_bojewoj10.jpg th_bojewoj11.jpg

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten na pierwszym planie?

dobre

pewnie to zamaskowana wysunięta szpica - zdjęcie zostało zrobione podczas służby Stojkiego w Zatoce Perskiej, a że rejon to był niespokojny

od 10.1987 do 04.1988 pełnił służbę w Zatoce Perskiej (...) w tym czasie (...) dostając się pod artyleryjski obstrzał (16 trafień w kadłubie)

to i maskowanie konieczne

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Arkady72 miał robić niszczyciel Окрылённый, plany się zmieniły ale z racji, że zostało mi parę przygotowanych zdjęć tego niszczyciela to je wstawię

 

th_08Okrylennyy_DN-SN-92-05476Okrylenn.jpg th_08Okrylennyy_DN-SN-91-12093Okrylenn.jpg th_08Okrylennyy_DN-SN-90-11962IvanBubn.jpg th_08Okrylennyy_DN-SC-92-00850.jpg

th_08Okrylennyy_DN-SC-92-00849.jpg th_08Okrylennyy_DN-SC-92-00847Kirov.jpg th_08Okrylennyy_DN-SC-90-11934.jpg th_08Okrylennyy_DN-SC-90-03792.jpg

th_08Okrylennyy_DN-SC-90-03789.jpg th_08Okrylennyy_DN-SC-90-03788.jpg th_08Okrylennyy_424.jpg th_08Okrylennyy_01.jpg

th_08Okryl-424_Otlich-434_Otch-405a.jpg

/źr. dodmedia.osd.mil, navsource.narod.ru oraz forum Balancera/

 

przy okazji uzupełniłem spis o kolejny nr burtowy niszczyciela Бурный (795, str.5)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano plany rzeczywiście się zmieniły i będzie ostatecznie "Rastoropny" nr burtowy 420. W związku z tym będę wdzięczny za wszelkie fotki i info na temat tego właśnie okrętu. To chyba jedna z mniej znanych jednostek tej serii... Jedną wiele mówiącą fotę mam:

 

cfb5471b832fd704.jpg

 

Trumpeter w swim modelu każe nadbudówki pomalować w nieco jasniejszym odcieniu niż kadłub. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym będę wdzięczny za wszelkie fotki i info na temat tego właśnie okrętu

taka mała fotokolekcja:

 

th_12_53125657.jpg th_12_53125624.jpg th_12_03501013.jpg th_12_03501012.jpg

th_12Rastoropnyy_DN-ST-92-09472.jpg th_12Rastoropnyy_DN-ST-92-09471.jpg th_12Rastoropnyy_DN-SN-97-01605.jpg th_12Rastoropnyy_DN-SN-97-01604.jpg

th_12Rastoropnyy_DN-SN-97-01603.jpg th_12Rastoropnyy_DN-SC-97-00227.jpg th_12Rastoropnyy_DN-SC-97-00226.jpg th_12Rastoropnyy_DN-SC-94-01281.jpg

th_12Rastoropnyy_DN-SC-94-01280.jpg th_12Rastoropnyy_DN-SC-94-01279.jpg th_12Rastoropnyy_09.jpg th_12Rastoropnyy_08.jpg

th_12Rastoropnyy_07.jpg th_12Rastoropnyy_06.jpg th_12Rastoropnyy_05.jpg th_12Rastoropnyy_04.jpg

th_12Rastoropnyy_03.jpg th_12Rastoropnyy_02.jpg th_12Rastoropnyy_01.jpg

/źr. dodmedia.osd.mil, navsource.narod.ru oraz forum fyjs i forum Balancera/

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jędrek, na niektórych fotkach rzeczywiście nadbudówki są wyraźnie jaśniejsze. Zastanawiają mnie tylko radioprzeźroczyste kopuły radarów, na białe nie wyglądają, raczej jasnoszare ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rumpeter w swim modelu każe nadbudówki pomalować w nieco jasniejszym odcieniu niż kadłub. Co o tym sądzicie ?

nie jestem przekonany do tego pomysłu, równie dobrze można by stwierdzić, że na niektórych zdjęciach nadbudówki są ciemniejsze niż kadłub i akurat w przypadku pokazanego w instrukcji 698 prędzej bym powiedział, że ma na zdjęciach jaśniejszy kadłub...

sam Rastoropnego bym machnął w jednym kolorze

Zastanawiają mnie tylko radioprzeźroczyste kopuły radarów, na białe nie wyglądają, raczej jasnoszare

skłaniam się ku bardzo jasnoszarym

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pokazanych przez Ciebie Jędrek fotkach, konkretnie 5 i 6 od końca ( te zbliżenia na główną nadbudówkę i wyrzutnie Moskitów przy ośnieżonym nadbrzeżu ) wydaje mi się ,że wyraźnie kadłub jest ciemniejszy ? Zarydzykuję i na nadbudówki dam o kilka procent jaśniejszy odcień niż kadłub....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada ale juz na fotce nr.7 od konca robionej tego samego dnia tylko z drugiej strony jakos tego nie widac. Artur zostaw wszystko w jednym kolorze bo trudno bedzie udowodnic po tych dwoch fotkach, ze tak wlasnie bylo a i sam model nic na tym nie zyska. Zaryzykuje nawet stwierdzeniem, ze pogorszy to jego wyglad ogolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonek, przy swoim okręcie też nad tym się głowił (różne kolory nadbudówek i kadłuba). Przeglądałem wtedy sporo zdjęć i na większości kolory były identyczne, szczególnie na zbliżeniach dużych fotek (rozmiarowo dużych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mysl tylko daj jeden kolor. Albo daj odwrotnie jak to widac na dolaczonej fotce. Jak widzisz to sprawa oswietlenia

 

8acb409c40fbd9b6.jpg

 

Gdybys robil Okrylennego to mozna by poszales ale jak juz wczesniej pisalem na modelu pewnie nie wygladalo by to ciekawie

 

51f5057449c80914m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy kolorów na tej nastrojowej fotce jest proste wyjaśnienie, które zresztą sam znam ze swojej pracy

Otóż zwykle nadbudówki maluje się w całości rzadko. Mam na myśli prace konserwacyjne w trakcie eksploatacji a nie pierwsze malowanie stoczniowe. Później rdza, zacieki i obicia powstają głównie na burtach przy dobijaniu do nabrzeża itp... Tak więc burty są czesto malowane w całości od nowa. Wystarczyło, że bosman Sasza po ciężkiej nocy wyjął z magazynku bosmańskiego puszki z farbą z innym odcieniem ( jaśniejszym lub ciemniejszym ) i matrosi bez szemrania pojechali z nabrzeża wałkami tym co im dał....

 

Co do Waszych rad to się do nich chyba dostosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

tak przy okazji "bury" okonka w galerii mojego modelu przypomniałem sobie o ciekawym zdjęciu jakie miałem wrzucić do tematu a związanego z kolorystyką okrętów tej klasy

 

th_baltops_1.jpg

/forum Balancera/

 

zielony pokład śmigłowcowy, reszta klasycznie (chyba - bo małą część okrętu widać na zdjęciu )

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.