Skocz do zawartości

farbki


Jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

tak ciemnieje po wyschnieciu ale da sie to jakos przebolec jak narazie jestem na odtluszczaniu czesci podwozia i malowaniu ich moze jeszcze dzisiaj skoncze to najtrudniej bedzie wanne pomalowac czy jak to sie zwie pozdrawiam jacek i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz malował wannę to pierwsza warstwę farby rozcieńcz sobie bardziej i tylko pomaluj całość. (Mogą byc prześwity plastiku).

Natomiast zwróć uwagę na to, żeby nie było smug od pędzla.

Nie staraj sie pomalować na gotowo za pierwszym razem.

Druga lub trzecia warstawa rzadkiej farby dopiero powinna dobrze pokryć całość.

I oczywiście odczekaj 24-48h pomiedzy malowaniem kolejnej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Otóż dzisiaj byłem w Obi aby zakupić rozpuszczalnik/rozcieńczalnik i kilka innych dupereli i zobaczyłem na półce takie cuś.

da028b0b3cbceae9m.jpg 615d4c6b8aeb28fam.jpg

Co o tym sądzice.

Na półce stało także kilka farb z oznaczeniami FS XXXXX (prawdopodobnie Federal Standard). Farby są półmatowe - jedwabny mat. Pojemność. Róznie w zależności od dostępności. Ja na próbę kupiłem białą - półmat. Znalazłem je na półce z farbami ftalowymi. Przy akrylach nie patrzyłem. Oczywiście jak na OBI wybór kolorów nie był imponujący. Producenta niestety nie zapamiętałem, ale mozna przypuszczać, że jest jeden z lepszych wytwórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich poraz pierwszy.

Jestem bardzo poczatkujacy, kupilem model M4A5 SHERMAN firmy TAMIYA skla 1:35, ze sklejeniem ogolnie nie bedzie problemu,raczej z malowaniem.

Kupilem niezbedene farby firmy Humbrol wybralem je zgodnie z instrukcja.

Ale wlasnie,potrzebuje waszej pomocy czy mozecie mi powiedziec co mam zrobic dokladnie od czego zaczac malowanie,czy mam je rozcienczyc,jezeli tak to z czym.

Prosze was o pomoc bo pomyslalem ze bedziecie mogli sie podzielic ze mna

swoim doswiadczeniem,jezeli nie macie ochoty pomagac prosze napiszcie

odrazu bez zbednych kometazy.

Dziekuje i mysle ze sie dogadamy.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

model mam praktycznie skonczony (nareszcie ) zostaly mi kalki do zrobienia i mam jeszcze jedno pytanko jak robi sie to osmolenie na koncu lufy ? czytalem ze pastelami i ze trzeba je poskrobac na papierze sciernym ale jak chce to zrobic to cala pastela zostaje mi na tym wlasnie papierze wiec co mam zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zakupilem juz suche pastele, i chce oczernic lufe. Moze mi ktos powiedziec jak to zrobic ? juz sie o tym naczytalem na forum ale sam juz niewiem jak to zrobic, wiem jedynie ze musze zetrzec pastele i co potem odrazu pedzelkiem naniesc ten proszek na lufe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja ścieram pastelę na małym sitku. Następnie biorę odpowiedniej wielkości miękki pędzelek i wcieram, gdzie trzeba. Najlepiej, żeby powierzchnia była matowa - wtedy się najlepiej trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.