Skocz do zawartości

Renault Magnum 1:24


pat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym uzytkownikiem tego forum.W dzieciństwie troszkę sklejałem modele kartonowe - z różnym skutkiem ;) . Ostatnio nachodziła mnie myśl, by skleic model plastikowy. Poprzeglądałem str. www i padło na ciężarówkę Renaut. W modelach plastikowych więc jestem nowicjuszem amatorem. Poprzeglądałem Wasze forum i zauważyłem że niektórzy przed nałożeniem już ostatniego koloru farby, najpierw malują dany element farbą podkładową - czy jest to konieczne?? I drugie pyt. które mnie również męczy to pasta do szpachlowania - która jest lepsza typowa dla modeli plastikowych, czy też może byc samochodowa??

 

No i teraz kilka foteczek tego co napaskudziłem. Muszę jeszcze kilka rzeczy wyszlifowac

 

1706a76e08760a37m.jpg

 

7722447e4b4ba2bdm.jpg

 

8a8c30461089dafem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolegę!

Podkład raczej jest wskazany bo może być tak że kolor wyżre plastik bez podkładu a poza tym podkład niejako wyeównuje powierzchnię i można go jeszcze przeszlifować. Szpachlówkę lepiej kupić modelarską tak mi się wydaje, ja mam Tamiya.

Jak będziesz miał wątpliwości to pytaj śmiało, ktoś na pewno udzieli pomocy!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam kolegę podkład jest potrzebny tak jak pisał krzysiek, wyrównuje drobne wgłębienia i w przyszłości jak byś chciał pomalować czerwony plastik na biało jest 100% prawdy , że przebije czerwony!!!!!!

Szpachlówkę najlepiej modelarską polecam z firmy tamiya a nie polecam z frmy italeri.

 

 

Życzę powodzenia na drodze modelarskiej i udanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a dodatkowo po użyciu podkładu widać, rożne ubytki, które można wyszlifować lub zaszpachlować. Co do szpachli używam tamiyę, szpachla ta ma tendencję do zapadania, więc trzeba albo dać trochę grubsza warstwę, albo dokładać po 2-3 razy.

A teraz ja mam pytanie czy używasz aerograf czy malujesz sprajami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie moim tematem. Areograf zostawiam narazie w spokoju. Na poczatek będę uzywał sprayu plus frabki z puszki i pędzelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Od razu na wstępie co do budowy modelu powiem Ci abyś zaczął usuwać ślady po łączeniu , i inne tego typu sprawy . Dokładniej widać to z tyłu na zbiorniku powietrza oraz poduszkach w tylnym zawieszeniu

 

A tak po za tym to Powodzenia

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

po mega długiej nieobecności powrót. niestety od tamtej pory w zasadzie nic nie zbudowałem. od wczoraj złożony jest silnik. Chcę całą ramę i silnik walnąc podkładem a potem czarnym matem. Czy to dobry pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra lecimy dalej ostatnio troszkę czasu poświęciłem Magnumce.

Kilka fotosków na przywitanie.

Czekam na uwagi i porady & krytykę (ew. co zrobic inaczej, etc. lepiej...)

A i dodam iż nigdy nie miałem doczynienia ze spreyami & farbkami tego typu...

 

obraz005r.jpg

 

obraz006i0.jpg

 

obraz027h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę źle pomalowana turbosprężarka

 

Tu masz od Magnumki, co prawda starszej, ale możesz się na tym wzorować, bo każde turbo tak rdzewieje na części gorącej.

 

dsc00578fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.