Skocz do zawartości

Commando Hummer Italeri 1:35 "Second life"


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że wakacje się zaczęły, postanowiłem odnowić Hummera. Model dostałem na gwiazdkę 2006, gdy zaczynałem zabawę z modelarstwem. Przestał na półce trochę czasu, a teraz gdy jako tako mam pewne umiejętności postanowiłem dać mu drugie życie. Nie jest to to samo co model budowany od początku, ale uważam, że jest dużo lepiej niż gdyby dalej miał stać i się bezsensownie kurzyć. Pobawiłem się pierwszy raz w poważne cieniowanie, choć na zdjęciach miernie to wygląda. Życzę miłego oglądania(mam nadzieję) i komentowania.

 

Tak wyglądał 16 czerwca:

DSC05040.jpg

DSC05048.jpg

 

A teraz może się kurzyć z sensem

DSC05142.jpg

DSC05153.jpg

DSC05157.jpg

DSC05145.jpg

DSC05146.jpg

DSC05147.jpg

DSC05151.jpg

DSC05152.jpg

DSC05159.jpg

DSC05160.jpg

DSC05161.jpg

DSC05163.jpg

DSC05168.jpg

DSC05180.jpg

DSC05175.jpg

Pozdrawiam Konrad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż było, ale przed "kurzeniem i błoceniem" poprawiłbym go jeszcze malarsko. Plandeka nie może mieć koloru nadwozia. Przydałby się jakiś wash na podkreślenie płaszczyzn i detali. Dopiero potem błocenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny, ale ... nie podoba mi się ta jednolitość, czyli wszystko wygląda tak jednakowo, pomalowane prawie, że na jeden kolor. Dziwnie wygkądają te boczne szyby takie jakby z jakiejś folii czy czegoś podobnego ... no chyba że tak ma być to zwracam honor. Niektóre elementy są niedoszlifowane jak np. Podstawa anteny. I jeszcze brakuje mi wash'a, ale była o tym mowa. To tylko moje osobiste uwagi.

Ogólnie jest dobrze ;)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dziwnie wygkądają te boczne szyby takie jakby z jakiejś folii czy czegoś podobnego ...

W rzeczywistości boczne szyby są wykonane właśnie z folii.

 

Dla ścisłości, tylko przy drzwiach brezentowych.

 

Faktycznie bardzo fajnie wygląda po zabiegach. Jeśli jeszcze by Ci się chciało coś zmieniać, to dorób brakującą antenę i pomaluj gumki wycieraczek.

 

A na przyszłość, to rdzawe obicia na hummerze to z tego co pamiętam mało trafiony pomysł. Materiały z których jest wykonany raczej nie rdzewieją. Odpryski jak najbardziej, ale nie rdza. Rdza występuje na elementach podwozia.

 

Natomiast kolor plandeki, jak zauważył kolega Kubisz, może być w kolorze nadwozia. Wszelkie urozmaicenia w tej kwestii to już indywidualna sprawa. Każdy hummer jest inny i nie znajdziesz 2 w identycznych kolorach. Więc przyjmijmy, że taki też prawdopodobnie może być.

 

Generalnie model wygląda sympatycznie, oby tak dalej.

 

P.S.

No i prawda, że przydałoby się więcej staranności przy szlifowaniu elementów. Ślady łączenia form na częściach nie wyglądają zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Co do pokrycia i szyb wypowiedział się już kubisz. Drzwi też pokryte są brezentem.

Trochę starałem się cieniować, ale praktycznie widoczne jest to na 2 ostatnich fotkach.

 

 

No i prawda, że przydałoby się więcej staranności przy szlifowaniu elementów. Ślady łączenia form na częściach nie wyglądają zbyt dobrze.

Trudno było dotrzeć, ponieważ model to renowacja, a nie budowany od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.