Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] wz 29 1:72


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post na tym forum, więc warto coś napisać o sobie. Jestem archeologiem, do modelarstwa wróciłem po paru latach (końcówka studiów, magisterka).

Prezentowany model jest sprzed kilku lat i właściwie nie pamiętam dlaczego go nie skończyłem. Projekt jest świetnym powodem, żeby znów się nim zająć.

Model powstał w podobny sposób jak drugi wz 29 w projekcie. To model GPM pomniejszony do skali 1:72, nity zrobione z kropelek wikolu. Malowane Pactrą (A35 i A21).

Wiem, że nie jest idealny . Co powinienem poprawić w szczególności?

 

wz291.jpg

wz292.jpg

wz293.jpg

wz294.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Jakich kolorów powinienem użyć? A35 (zielona) wydaje się podobna do tego co widziałem na paru fotkach i wyremontowanym TKS-ie, ale to może tylko wrażenie. Brązowy pasuje już dużo mniej, fakt

 

za chropowatość do pewnego stopnia odpowiada kurz, którego nie udało mi się do końca usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! W polskiej broni pancernej specjalistą nie jestem a tymbardziej w jej kolorystyce ponieważ do końca odpowiedniki farb nie są tak dokładne. A pozatym co modelarz to inne kolory, ale jutro napiszę ci mniej więcej jakie proporcje jakich farb.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i nie jestem wiele mądrzejszy. Pobawiłem się trochę:

 

Chyba najlepsza pod względem profilu kolorów fotka z Września jaką znam: moja interpretacja kolorów w oparciu o kolory bocznej płyty i kolory Jendrasaa z ww wątku

 

kolortkproba.jpg

 

TKS i kolorystyka

1: kolory próbkowane z uśrednieniem z bocznej płyty

2: kolory z poprzedniej fotki

3: kolory próbkowane j.w., ale z różnych miejsc na powierzchni czołgu

4: kolory Jendrasaa

 

tkswzornik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że próbkowanie kolorów ze zdjęć daje za każdym razem inny efekt. To zdjęcie z TK-3 w ogóle bym sobie darował do tych celów, jest słabe, kolorowane, a w wóz jest brudny. Fotka "próbkowanego" TKS jest wykonana w namiocie więc też zapomnij o poprawności kolorów - zresztą dobrze to w Twojej pracy widać.

Nie chcę być egoistą ale wydaje mi się, że kolory "moje" tj te na podstawie farb pactry (mieszane) i plansz barwnych z nowej monografii 7TP są przynajmniej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba czytać dokładnie wątek. Fabryczne kolory są znane dzięki instrukcji której kopię znajdziesz w drugim numerze Poligonu z tego roku na stronie 71!

Specjaliści od barw już kilka lat temu monografii 7TP ocenili je w/g FS.

MILITARIA vol.1 No.5 Czołg lekki 7TP cz.1 str. 46:

- szaro-piaskowy - (FS 33303-33448)

- oliwkowo-zielony - (FS 34127-34098)

- ciemno-brązowy - (FS30032-30059).

 

Na tym kolorowym zdjęciu z Miemcem trawa jest tak pięknie oliwkowa, tylko znajdź taką wokół domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ale wiesz, że te dane sprzed kilku lat też nie są do końca prawdziwe, widziałem oryginalną farbę w Bielsku na kilku elementach i tak średnio pasowała. Powiedzmy że to kolory wg FS dobre materiał do rozpoczęcia właściwych poszukiwań. I tutaj zaczynamy równocześnie, po raz dwudziesty czwarty, dyskusję o wpływie czynników meteo, braku konserwacji i słabej jakości farb na kolory kamuflażu ;) Start ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.