Skocz do zawartości

Toyota Supra Combat V-II Aoshima 1/24


Maletak

Rekomendowane odpowiedzi

A więc.... udało się . Jestem z siebie dumny . Po raz pierwszy zrobiłem tak skomplikowane malowanie i sie udało. Może to nie jest jakis mega super wyczyn i pewnie większość z Was zrobiłaby to lepiej ale i tak jestem z siebie zadowolony .

 

 

IMG_0848.jpg

IMG_0849.jpg

IMG_0850.jpg

IMG_0851.jpg

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No powiem całkiem całkiem :P Jedno ale - szyby maskujemy i malujemy od środka, nie od zewnątrz. Spójrz na byle jakie auto i te cienie są od środka ;) poza tym idzie nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakiej farby używałeś do malowania szyb ?

2. Na słupkach i brzegach okien ciut czarnej weszło na czerwoną

3. Lewe pasy są niżej niż prawe

ale i tak jest bardzo bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuen, koksik ma rację i tak będą one czarne. Farba to tamiya xf-1 ale właśnie mi sie skończyła i pasy były malowane matową pactrą A46 lub A48 (numer mi sie zamazał). Wszystko malowane tę samą farbą z tym, że szyby maja jeszcze trzy warsty sido połóżone pędzlem. Ciężko też było dokładnie nakleić taśmę żeby pasy były idealne i takie same z każdej strony. Wszystko robione od ręki i na oko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że farba prosto ze słoiczka - może była zbyt gęsta i dlatego aero pluł kroplami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to "plucie" aerografu może byc spowodowane złym rozcieńczeniem farby[za gęsta] lub skrzywieniem końcówki igły. Ja zawsze rozcieńczam farbę i tu się pewno wystawię na baty, bo proporcje dobieram na oko i jest zawsze ok. Byc może podczas czyszczenia skrzywiła ci się igła.

 

Malowanie bardzo mi się podoba

Czekam na dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powietrze ucieka miedzy dyszę, a resztę obudowy - u Ciebie to nie to,

B źle rozcieńczona farba - na to stawiam

C Każdą farbę poza chyba HiroBoya oraz ValleoAir trzeba rozcieńczać, Tamkę, Gunze itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki. Teraz będę rozcieńczał każdą farbę. Pojawił się problem - czy to normalne, że po którejś z kolei warstwie lakieru MR.Super Clear flat pojawił się na całej kaście taki brzydki biały nalot? Mam nadziję, że tak i nie wszystko jest stracone. Chyba zniknie to przy polerce co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lakieru MR.Super Clear flat. Chyba zniknie to przy polerce co?

Flat, czyli matowy zniknie po polerce - poleruje się lakiery Gloss - połysk.

Lakiery matowe i satynowe bardzo łatwo się ścierają podczas polerki.

Chyba coś przekombinowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Próbowałem różnymi sposobami pozbyć się tego nalotu (papier, ścierny, różne środki czyszczące itd.) jednak się nie dało. Postanowiłem więc, że pomaluje model od nowa. Zamaskowałem tylko dwa boczne paski bo nie wiem czy udałoby mi się namalować je tak samo od nowa. Wyszło tak sobie i paski są trochę blade ale piekielnego nalotu się pozbyłem .

 

 

Zabrałem się za nanoszenie sidoluxu (łącznie jakieś 3-4 warstwy), a później za polerkę. Efekty widać na zdjęciach. Może nie jest to mistrzostwo ale i tak jestem zadowolony.

 

IMG_0858.jpg

IMG_0859.jpg

IMG_0860.jpg

IMG_0861.jpg

IMG_0862.jpg

IMG_0863.jpg

IMG_0864.jpg

 

 

Z mojej budowy wynikły dwa fakty:

 

1. NIGDY ale to przenigdy nie próbujcie polerować matowego lakieru bo i tak się nie uda. No chyba, że znacie na to jakieś cudowne sposoby .

 

2. Sidolux można polerować, może nie z takim efektem jak jakiś inny firmowy lakier. ale da się czego supra jest dowodem.

 

 

Pozostaje tylko wszystko złożyć do przysłowiowej "kupy" i dodać kilka drobiazgów.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale chyba zapomniałeś o jednej podstawowej rzeczy...przed polerką matujemy papierem 2000 lakier i wyrównujemy go...Nie widać, że jakakolwiek polerka była robiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koksik, model był matowany ale możliwe, że za słabo. Jak już mówiłem pierwszy raz robię cywila i zajmuje się lakierami, polerką itd. Teraz już trudno nie będę tego poprawiać i tak zostanie. A właśnie miałem się Ciebie pytać - jak zamierzasz rozwiązać sprawę w swoim nissanie? Chodzi mi o ten matowy lakier co mówiłeś, czy będziesz go polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyglądam się od dłuższego czasu Twojej Suprze, i przyznam fajnie Ci idzie, bo chyba razem debiutujemy w cywilnych pojazdach

Ciekawe malowanie wybrałeś. Czekam na finalny koniec, bo chyba już niedługo... nie to co u mnie dość dłużej mi to zejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Supra skończona. Sorry za jakość zdjęć.

 

IMG_0869.jpg

IMG_0871.jpg

IMG_0874.jpg

IMG_0877.jpg

IMG_0878.jpg

 

 

Jak widać model da się skleić. Zrobiłem pare błędów ale ogólnie myślę, że jest nieźle. Prezentuje się całkiem w porządku. Myślę, że to nie był mój ostatni model cywilny, chociaż jeszcze wiele muszę się nauczyć żeby dorównać poziomem do niektórych wyjadaczy na forum .

 

 

Dziękuję za kibicowanie i oglądanie tej relacji.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale tylne światła mi się nie podobają .Bardziej bym tam widział jakieś przydymione,w każdym bądź razie ciemne ,ale jak ty tak wolisz to nie mam nic do gadania

Ogółem "kawał" fajnego modelu

 

P.S. Umieść Supre w dziale Galeria

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.