Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 250/3 Tamiya 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

witam

model ktory aktualnie bede budowal to robaczek w porownianiu z porzednimi olbrzymami.tym razem poszedlem na tanizne i za 55zeta z przesylka mam model tamiya z foromami z 79 roku.

po otwarciu pudelka spotkalo mnie jednak mile zaskoczenie.wszystko ladnie odlane,gaski plastikowe,4 nienajgorsze figurki,w tym gen Rommel,duzo broni,helmy i dodatkowe bajery.bardzo fajne kalki pozwalajace na wykonanie wielu malowan.

poniewaz sa na forum 2 greify zastanawiam sie nad malowaniem ADLER ale decyzja pewnie zapadnie pozniej

pierwsze fotki:

DSC00242.jpg

DSC00239.jpg

DSC00240.jpg

DSC00241.jpg

adler.jpg

militaria 173

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładnie, ładnie. Sam się nad takim zastanawiam ale w 48. Gąski są z pojedynczych ogniw czy tak, że z dłuższych fragmentów?

 

E tam Cruwell, rób malowanie feldmarszałka

 

(tak się właśnie składa że czytam "Lisy Pustyni")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem

ostatnio mniej czasu ale juz daje co udalo mi sie zrobic

poskladane gaski,oczywiscie wszystko demontowalneDSC00243.jpg

przednie zawiesznie

DSC00244.jpg

elementy wnetrza

DSC00245.jpg

DSC00247.jpg

wymienilem siatki

DSC00246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w koncu udalo sie skonczyc wnetrze,pokazuje ten etap pobieznie bo wogole nie mialem na nie pomyslu ani weny i wyszlo cienko.wanna jest juz zamknieta,dojada figurki i jakies graty tak ze to co bedzie jeszcze widoczne sprobuje ulepszyc.widok wnetrza

DSC00258.jpg

DSC00259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się ciut kabelków

beda

Greif raczej odpada, Rommel miał wóz w wersji 250/5 ( wóz dowodzenia, 3jka to wersja radiowa ).

wydaje mi sie ze sie mylisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif raczej odpada, Rommel miał wóz w wersji 250/5 ( wóz dowodzenia, 3jka to wersja radiowa ).

wydaje mi sie ze sie mylisz

Swego czasu przymierzałem się do Greifa i bardzo dokładnie przestudiowałem dostępne zdjęcia. Jest jedno zdjęci z przodu gdzie obok stojącego Rommla widać na wewnętrznej stronie lewej burty trapezowato wygięty płaskownik na którym montowano lunete nożycową, cecha charakterystyczna dla wersji 250/5. Zazwyczaj Greif jest opisywany jako 250/3 ze względu na ramową antenę, większość 5tek miała dwa gniazda dla anteny prętowej i gwiaździstej. Swoją drogą wnętrza wersji 3 i 5 nieco się różniły rozmieszeniem foteli i wszelkich szpargałów na burtach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ta fotke to nie widze nic takiego,ale widze kanpe na lewej burcie co w piatce nie mialo miejsca.nie widze rowniez na zdjaciach piatki zaczepow do anteny ramowej

111.jpg

222.jpg

zrodlo militaria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

siemka

wczoraj miedzy jednym wyjazdem a drugim udalo mi sie z grubsza wszystko poskladac,reszte detali pomaluje oddzielnie.zaczalem rowniez skladac ludkow.za 3 godziny wyjezdzam na woodstock tak ze do zobaczenia po wikendzie.pozdrawiam

DSC00269.jpg

DSC00270.jpg

DSC00271.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań co do modelu:

-jak się sklejały gąski?

-jak cały model się skleja? (bo widzę, że jednak szpachla poszła w ruch)

-czy przednie koła można ustawiać czy sam mu taki "tuning" zrobiłeś?

-no i jakie w końcu malowanie?

 

Wnętrze modelu prezentuje się smakowicie

Tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z powrotem i juz odpowiadam

jak się sklejały gąski?

-jak cały model się skleja? (bo widzę, że jednak szpachla poszła w ruch)

-czy przednie koła można ustawiać czy sam mu taki "tuning" zrobiłeś?

-no i jakie w końcu malowanie? Very Happy

 

Wnętrze modelu prezentuje się smakowicie

gaski jak i caly model bardzo dobrze, szachli minimalne ilosci. przy figurkach bylo troche skrobania na laczeniach form

przednie zawiesznie jest ruchome tak ze mozna ustawic skrecone

malowanie bedzie jednak adler

wnetrze jest slabe, nie mailem na nie pomyslu, dobrze ze malo widac po wstawieniu figurek

 

Tak nawiąże do zdjęć-git majonez :]

eee tam,zwykly k800i + fotoszop

 

dzis skonczylem figurki wiec teraz pora zaczac malowanie.

DSC00316.jpg

ps.podczas ostatniej wycieczki udalo mi sie nabyc fajne trofeum Very Happy

DSC00317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem

 

Szykuje się jakaś diorka??

raczej mala podstawka

 

wzialem sie za malowanie,najpierw podklad,potem pre,nastepnie baza i jak zwykle nieudane cieniowanie.na koncu male murzynki:

DSC00318.jpg

DSC00320.jpg

DSC00321.jpg

DSC00322.jpg

DSC00319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolejny etap to sido i nalozenie kalek. bylo toroche problemu gdyz kalki trzeba przeciac. prawa siadla troche krzywo ale da sie tam jakies otarcia i powinno sie zamaskowac. natomiast lewa chyba jest ok. ogolnie kalki sa dosyc grube, mam nadzieje ze po nalozeniu matu nie bedzie widac filmu;

DSC00330.jpg

DSC00331.jpg

DSC00332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kalka z palmą jest w lustrzanym odbiciu, źle położyłeś tak mi się wydaje, bo swastyka jest w przeciwną stronę, teraz wyszło Ci jak mniemam fińska swasta

 

Dokładnie, rzuca się to w oczy.

Pswastika.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.