Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 250/3 Tamiya 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

wątpię aby na pustyni mógł dostać tyle odrapań, obić itp.

no tyle napewno nie ale...

i

 

wydaje mi się, że Rommel nie wsiadłby do takiego pojazdu

 

tak ze mamy po kolei :

 

1. widocznie zatarta dolna czesc napisu, praktycznir jak rozmyta

1-1.jpg

2. zaznaczenie z przodu-wyrazne zacieki, sa bardzo jasne, podejrzewam piach w polaczeniu np z poranna rosa. kolko tylne-widoczne usyfienie piachem

2-1.jpg

3. podobanie jak punkt 2

3.jpg

4. mocno ubrudzone lub obite kanistry

4.jpg

5. podobnie jak 2 i 3

5.jpg

6. i najlepsze-obicia praktycznie jak od gabeczki

6.jpg

 

wnisek:nikt nie latal za marszalekim ze sciereczka i nie upraszal sie czy moze laskawie przetrzec mu bryke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj nie czepiaj się już ;) Model dwelera, jego sprawa jak go robi.

Pewnie gdyby zrobił pojazd "z fabryki" to byłoby larum, że malowanie nudne, że brakuje odprysków, że to, że tamto... O gustach się nie dyskutuje, lepiej zajmijcie się pisaniem co ew. zrobił źle, a nie tym dlaczego użył takich a nie innych technik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil dobrze prawi - Pani Basiu, 100 dla Tego Pana przy stoliku nr 13 ;)

 

 

dweler.

Szmatex obklej jakimś papierem, może użyj masy bądź delikatnie nadaj fakturę jakąś rzadką szpachlą.Mazniesz i będzie cacy - jak reszta.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem

spoko, powalcze jeszcze z tym galganem. dzis zrobilem grunt na podstawce, teraz zajme sie jakimis badylami, tak to wyszlo(te ciemne plamy to jeszcze mokra terpantyna) :

DSC00365.jpg

DSC00366.jpg

DSC00367.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ci idzie wszak ja bym na środku większych odprysków zrobił srebrne plamy bo jeszcze nigdy nie widziadłem metalu przedartego porysowanego itp czarnego raczej srebrzysty 2 pomaluj na kolach napędowych gumowe nakładki 3 zrób by ten zielony kolorek tez był trochę po przecierany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na fotkach na zielony i wygląda jak by go nanieśli po pomalowaniu całości na piaskowy wiec powinien się w tych warunkach trochę gdzie nie gdzie poprzecierać (zwłaszcza jak cały pojazd jest tak zdewastowany )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na fotkach na zielony i wygląda jak by go nanieśli po pomalowaniu całości na piaskowy wiec powinien się w tych warunkach trochę gdzie nie gdzie poprzecierać (zwłaszcza jak cały pojazd jest tak zdewastowany )

Zielony w Afryce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na środku większych odprysków zrobił srebrne plamy

moglo by tak byc w przypadku swiezych otarc, trafien ale nie pasowalo by to do ogolnej kompozycji kolorystycznej modelu

 

 

nigdy nie widziadłem metalu przedartego porysowanego itp czarnego

to nie czarny tylko braz van dycka, ma imitowac taki ciniutki nalot z rdzy ktory jest batdzo ciemny. widzialem takie cos pare razy na blotniku u traktora i nawet mialem zrobic zdjecie bo wiedzialem ze sie przyda. no ale nie zrobilem.

 

Zielony w Afryce ??

plamy kamo w afrykanskim malowaniu byly zielono-szare, u mnie moze za bedzo wpada to w zielone.

 

pomaluj na kolach napędowych gumowe nakładki

dzieki, juz poprawione. przeoczylem bo instrukcja nic nie mowi na ten temat

 

dzis pokombinowalem troche z roslinkami

DSC00369.jpg

DSC00372.jpg

DSC00380.jpg

DSC00375.jpg

DSC00377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z gąbką ale nic z tego nie wyszło , zrobiło się pełno dużych kropek . Jaka ma być to gąbka? Farba olej, akryla czy emaliowa?

Wiem ,że pytania wydają sie trywialne ale jestem dość zdesperowany ,bo robienie tego pędzlem zajmuje cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z gąbką ale nic z tego nie wyszło , zrobiło się pełno dużych kropek . Jaka ma być to gąbka? Farba olej, akryla czy emaliowa?

Wiem ,że pytania wydają sie trywialne ale jestem dość zdesperowany ,bo robienie tego pędzlem zajmuje cały dzień.

Więcej wyczucia ;) Nie dociskaj tej gąbki na siłę, wypróbuj najpierw efekt na papierze, ew. odsącz trochę gąbkę z farby/przetrzyj o w/w kawałek papieru. Musi się udać. Ja odpryski robię akrylowymi pactrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem

cloner16 musisz odsaczyc gabke na jakiejs chusteczce a potem jak bys steplowal. ja robie olejami artystycznymi. zobacz ten link, masz swietny tutorial http://www.youtube.com/watch?v=yMfCLuzy0c0 . u mnie to jeszcze takie nieporadne ale u Artura Wałachowskiego masz jak to powinno byc poprawnie zrobione., albo u RJ

 

dzis kolejna wizja roslinnosci

DSC00383.jpg

DSC00385.jpg

DSC00387.jpg

DSC00386.jpg

DSC00388.jpg

DSC00395.jpg

DSC00391.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie, ten fioletowy - badylasty...śmiało możesz zastąpić tymi z fotek poniżej.

 

To mech może?

wiem,juz po wstawieniu fotek zoabaczylem ze to sie nie nadaje. chce odtworzyc dwa rodzaje roslinnosci, trawe i te suche krzaki ze zdecia.

tak to mech, ta dolna czesc. a zielona, gorna odcieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dweler a nie myślałeś o paprotkach ? Widziane są w niektórych częściach pustyń, widzałem kiedyś takie foto, nie 250, inny był pojazd ale paprotek sporo. Co do pojazdu cacy i tak jak ostatnio wspomniałem - wzorowałem się jeśli chodzi o obicia. Z resztą zaraz do galerii zapraszam - Pak 43

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.