Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 250/3 Tamiya 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

siem

 

Kalkę ciąłeś jeszcze przed namaczaniem?

tak, pocialem przed moczeniem.uzyskalem troche nie ten kat i dlatego delikatnie sie nie zgrala

 

dzis zrobilem pierwsza warstwe pod odpryski, uzylem gabki i cinkiego pedzelka

DSC00341.jpg

DSC00342.jpg

DSC00343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. na razie wychodzi na to ze twój pojazd spadł ze skały 400 metrów w dół

Jak już to po prostu przejechał przez tzw. młotkownię.

 

Wydaje mi się, że w troche za rzadkiej farbie maczałeś gąbkę, bo niektóre odpryski są jakieś takie transparentne/wodniste/przezroczyste za bardzo. ale skoro to pierwsza ich faza to jeszcze sobie spokojnie poprawisz. Jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

 

Ale ta siateczka na masce Ci zwisa :/

na zdjeciu tylko tak wyglada, jakies zludznie optyczne, w rzeczywistosci jest ok

 

 

Po 1 wywal tą plastikową plandekę po

na tym etapie to se moge.firmowo bylo odlane z blotnikami ale to sie piachem zasypie i bedzie dobrze

 

 

na razie wychodzi na to ze twój pojazd spadł ze skały 400 metrów w dół

raczej sie zturlal

 

dzis dostal porzadnie mlotkiem, zrobilem zacieki i zmontowalem juz na stale uklad jezdny

DSC00349.jpg

DSC00350.jpg

DSC00351.jpg

DSC00354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio co do tej plandeki to również można na nią przykleić jakieś kawałki chusteczki i już będzie lepiej ale jak będzie pod piachem to pod piachem:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry

dzieki za komenty

 

najpierw gąbką kolor np piaskowy a potem gąbką kolor czarny ?

tak,robie gabka. najpierw rozjasniony bazowy, potem olejami.delikatnie siena polna i juz na wierzch gesciej brazem van dycka.

 

ps.teraz po fotkach widze ze miejscami musze troche jeszcze poderzec te odpryski bo jest za grubo farby.np. tylny,gorny,srodkowy kanister jest wielki plac ktory bedzie odstawal pod matem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No genialnie, mocne te obicia, ale piasek na pustyni robił swoje przecież.

dweler pamiętam kilka Twoich poprzednich modelu, ale nie pamiętam żadnego w Panzer Schwarzgrau z obiciami tą metodą. Jeśli robiłeś takiego to mógłbyś podesłać jakąś fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się narażę, ale bardziej mi się podobał w fazie przedobiciowej

spoko luz,kazdy ma swoj gust

 

 

w Panzer Schwarzgrau

to tylko ewentalnie 7tp galeria: viewtopic.php?t=11256

 

jeszcze pare fotek po psiknieciu matem,kurzenie to juz na podstawce jak sie kolor podloza wyklaruje

DSC00357.jpg

DSC00355.jpg

DSC00356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wydaje mi się, że Rommel nie wsiadłby do takiego pojazdu. To jest wóz dowódcy, nie jakiegoś kapitana ale szefa całego związku bojowego, całego frontu. Taki wóz byłby odpicowany jak psie......wiecie co.

 

Podzielam zdanie mart72. Rozumiem delikante obicia, ale bardziej okurzenie. Ten pojazd nigdy nie był na pierwszej linii frontu, żeby tak wyglądac.

 

Ale sam w sobie efekt obic, mniodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni robią modele moc realistycznie, inni wyżywają na nich swą chuć artystyczną. Podziwiam tych pierwszych i rozumiem tych drugich, do których jest mi zdecydowanie bliżej.

 

Tak więc pomijając wszelkie perory na temat, czy ten pojazd mógł tak wyglądać, czy też nie, esdekaefzecik mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja dwelera rozumiem. Jak pierwszy raz robiłem obicia gąbką, tak mi sie zabawa spodobała, że mało co nie przecholowałem

Nie zmienia to faktu, że sporo roboty włożył i całkiem zgrabna, realistycznie wyglądająca destrukcja wyszła, choć można by polemizować, czy tak sciachany pojazd jeździł po bezdrożach Tunezji.

Całkiem zacna ta 250-ka, fajniejsza od niezliczonych 251, szkoda trochę, że programowo nie robię Germańców. Jak mi sie może kiedyś odkręci, to pewnie znajdzie sie na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wydaje mi się, że Rommel nie wsiadłby do takiego pojazdu

patrz podpis pod sywletka wozu w pierwszym poscie tematu, to nie jest pojazd Rommla

 

 

Nie wiem ile jest oryginalnych zdjęć ADLERA,ale na tym które ja widziałem aż tak obrdzewiały nie jest.

bo to zdjecie bylo zrobione zanim zaliczyl dachowanie z 400 metrowej gory

 

zaczalem wstepne prace przy podstawce, bede chcial odtworzyc krajobraz podobny do tego na zdjeciu. maznalem tez wstepnie figurki

BegleitkommandFATBeuteVehPI.jpg

DSC00360.jpg

DSC00361.jpg

DSC00359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.