Skocz do zawartości

Mój pierwszy warsztat tiger I late 1:35


krzysztof66

Rekomendowane odpowiedzi

witam jako że postanowiłem już bez waszej wiedzy nie działać ,wystawiam mój pierwszy warsztat,sam model to tamiya Tiger I late , mała blaszka z tamki,green stuff i aplikator do zmmeritu z afv,Myślę że przy tym modeliku mi pomożecie pozdrawiam

b14c012425717d21m.jpg

e0e4b77692df7f3bm.jpg

2f023852da1f5cb7m.jpg

838e1a3d82066bf8m.jpg

na dzień dzisiejszy tak to wygląda,ale myśle że po porannej kawie roboty ruszą dalej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linią błotników na burtach też był zimmerit. Pamiętaj, żeby wyryć linie na wizjerach po bokach wieży. Szczelina między przednią płytą a burtami powinna być zaszpachlowana (ew. mały rowek ze spawem pod zimmeritem). Jak nie będziesz robił błotników, to pamiętaj, żeby zrobić kostki mocujące na kadłubie.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obkleiłem burty kadłuba i przejechałem aplikatorem teraz muszę poczekać aż green stuf wyschnie pojechałem po całości za radą Piotra

2129edb8b665083bm.jpg

 

Maciek-panzer_lehr dzięki za green stuff

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Krzyśku pamiętasz, aby zimmerit znalazł się na płycie przedniej pomiędzy błotnikami??

 

Wspomogę się zdjęciem swojego Tigera Spaet, coby Ci pokazać:

TWO2.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Krzyśku, póki nie masz jeszcze detali na kadłubie to zaszpachluj te wszystkie otwory na górnym pancerzu, bo jak się domyślam narzędzia będą podobnie jak u mnie oblaszkowane zapinkami. Zimmerit sehr gut robota.

 

PS: Jeszcze jedna uwaga - techniczna, załóż konto na photobucket.com a każdemu będzie lepiej oglądać i oceniać zdjęcia w formacie 800/600, a w rezultacie Ci doradzić. Fotosik naprawdę denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie tego modelu...

z ilu ogniw powinna się składać lewa i prawa gąsienica w Tiger I Late ??

mam Fruile ATL-06, złożyłem gąski z 95 ogniw ( bo tak było w instrukcji modelu ) ale gąski po przymiarce okazały się stanowczo za długie.

 

z ilu ogniw zrobić te gąsienice???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam model Dragona, nie Tamki.

nie wiem z ilu ogniw ma być ta gąska, więc pytam

A co to ma za znaczenie. Mając friule składasz tyle, żeby objęło całe zawieszenie i domknęło gąskę. Sprawdzasz, czy za dużo, czy za mało i jest, zostawiasz mały zwis górnej partii i masz gotowe. A w kwestii ilości ogniw polecam wszelkie dokumentacje o Tigerze - jest ich masa, pojazd opisany na wszystkie strony, a na początek google.pl i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jako że uchwyty do narzędzi jeszcze nie dotarły- postanowiłem zrobić fakturę blachy walcowanej na wieży tylko nie wiem czy trochę nie przegiąłem,fakturę zrobiłem rozpuszczalnikiem nitro,pewnie nie jest to żadna nowość,ale w moim wykonaniu zdecydowanie tak ale ocena należy do was

DSC05234.jpg

DSC05229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda i to bardzo, że ją zrobiłeś. W rzeczywistości na Tigerach była delikatna, a po uwzględnieniu skali 1/35 powinna być niewidoczna. Aha wykonaj spaw po krawędziach wieży bo AFV zapomniał. Seb już pokazywał jak się to robi.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.