Skocz do zawartości

Handley Page Halifax II mk Ia (Revell 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W końcu nadszedł ten dzień... Halifax w galerii!

 

Po bardzo długim czasie i po wielu różnych przeciwnościach nareszcie skończyłem Halifaxa Miał być gotowy na I Zimowy Konkurs Modelwork ale po prostu nie wyszło i model przeleżał prawie rok nie ruszany...

Niemniej spoczywając w kącie warsztatu ciągle przypomniał o sobie.

W końcu zmotywowany świetnym Lancasterem HubertaK oraz tym, że po skończonym PWS-16bis nie chciałem zaczynać nic nowego dopóki nie skończę zaczętych prac wziąłem się ostro za Halibaga.

 

Sam model to revellowski przepak Matchboxa co oznaczało wiele uproszczeń, a co za tym idzie również wiele przeróbek. Oto kilka z nich:

 

- przetrasowanie wszystkich linii podziału blach

- stworzenie od podstaw całych wnęk podwozia oraz chłodnic silników i chwytów powietrza

- wymiana nosa oraz wnętrza na żywiczny zestaw Pavlii, a także budowa od podstaw pomieszczenia mechanika pokładowego

 

Dodałem też nowe lufy do k. m-ów.

 

Model przedstawia Halifaxa II mk Ia GRoA z 1586 Eskadry Specjalnego Przeznaczenia, z oznaczeniami 37 misji bojowych (w tym 18 ze zrzutami do Polski). Jednostka stacjonowała w 1944 roku w Campo Cassale pod Brindisi.

 

Z samego modelu jestem zadowolony (zwłaszcza dlatego, że go jednak ukończyłem ) ale jestem również świadom jego niedociągnięć i błędów. Pewnie kilku z nich mógłbym uniknąć gdyby prace nie zostały zawieszone na rok. No cóż kiedyś zrobię Halifaxa Mk. VIII i na pewno będzie lepszy

 

Tutaj link do warsztatu

-> viewtopic.php?t=5007&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

No to teraz już czas na fotki:

 

g24.jpg

g20e.jpg

g18w.jpg

g19t.jpg

g22k.jpg

g12g.jpg

g10s.jpg

g16z.jpg

g13v.jpg

g08g.jpg

g09m.jpg

g05b.jpg

g14q.jpg

g15u.jpg

g04h.jpg

g03q.jpg

g06e.jpg

g22k.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i krytykowania

 

Ipkinss

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allle brudas

 

Kawał świetnej roboty. Odwaliłeś herkulesową pracę z tym matchbox'em. Twoje przeróbki były inspiracją dla mnie przy Lancu Świetne malowanie, podobają mi się te otarcia na skrzydłach (Jak je zrobiłeś?). Jedno co mnie kuje w oczy to to srebrzenie się śmigieł

 

Piękny Halifax a do tego polski

 

Czekam na kolejnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamieniłem fotki. Są chyba trochę lepsze od poprzednich choć wiem, że daleko im jeszcze do dobrych

 

HubertK dzięki! Jakby nie Twój Lancaster to Halifax pewnie jeszcze by leżał w schronie

 

A otarcia na skrzydłach zrobiłem pędzelkiem 000 i farbą aluminium.

 

Hehe na następnego trzeba będzie dłuuuugo poczekać

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Fistaszek za sprawą Pavlii oszklenie z vacu było bardzo ciężko dopasować do żywicznego nosa... no i racja, tak sobie to wyszło ale będzie to lekcja na przyszłość

 

Cieszę się, że brudzenie się podoba

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taaaaaakkk.... człowiek wyjeżdża na wakacje, wraca (3499 nieprzeczytanych xD) a tu proszę, Halifax skończony, Łoś skończony... ehhh. szkoda gadać :P

 

Baaaaardzo mi się podoba! Jedyne, co razi, to rzeczywiście oszklenie, ale można chyba przymknąć oko Duży kufelek ode mnie!

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki jachud3!

 

Dodaję 6 nowych fotek Halifaxa ponieważ przeszedł on kilka drobnych zmian. Koledzy modelarze z PWM-u odkryli kilka niedociągnięć, które w łatwy sposób mogłem poprawić Człowiek uczy się cały czas...

 

Jak się okazało ta wersja nie miała węży do awaryjnego zrzutu paliwa. Nie zwróciłem na to uwagi sądząc, że było to standardowe wyposażenie dla każdego modelu... Rach ciach i po sprawie Dodałem także masy wyważające lotki oraz dwie anteny na spodzie nosa.

ng04.jpg

ng03.jpg

 

ng06.jpg

ng07.jpg

 

Jako, że dotarł do mnie namiot bezcieniowy robię chyba trochę lepsze fotki, a zatem dwa zbliżenia na detale chłodnicy i podwozia

ng01.jpg

ng02.jpg

 

I jedno zdjęcie ogólne

ng05.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.